ٍErfan 8 اسفند 1401 0 نظر

قوانین عجیب اسپانیا که قبل از مهاجرت و سفر باید بدانید

هر کشوری قوانین و رسم‌های عجیبی دارد، کشور اسپانیا نیز از جمله کشورهایی است که با همین قوانین عجیب خود مشهور شده است. در این شکی نیست که کشور اسپانیا از گذشته تا کنون همواره یکی از بهترین مقاصد برای سفر و گردشگری است، اما باید قبل از سفر یا حتی مهاجرت به این کشور با برخی قوانین خاص این کشور آشنا شوید.

وجود برخی قوانین عجیب در اسپانیا همواره باعث شوکه شدن و تعجب کردن بسیاری از توریست‌ها می‌شود، چراکه برخی از این قوانین همواره در سایر کشورها وجود نداشته و یا اهمیت خاصی ندارد. برای نمونه پوشیدن دمپایی یا صندل در هنگام رانندگی یکی از قوانین عجیب در اسپانیا است که تمامی شهروندان این کشور ملزم به رعایت این قانون هستند.

شاید برای شما هم مانند بسیاری از افراد جالب و مهم باشد که در مورد قوانین خاص در کشور اسپانیا اطلاعات کاملی را کسب کنید، چراکه با دانستن این قوانین می‌توان با دیدگاهی بهتر و واقعی‌تر به این کشور سفر کرده و یا حتی نسبت به سرمایه‌گذاری در این کشور اقدام کرد. در ادامه این مطلب در مورد قوانین عجیب اسپانیا توضیحات کاملی را ارائه می‌دهیم.

آشنایی با قوانین عجیب اسپانیا

اهمیت داشتن اطلاعات کافی در مورد خرید مل

کسب اطلاعات کامل از قوانین عجیب اسپانیا به شما کمک می‌کند تا در فرایند اخذ ویزای اسپانیا و بعد از آن با قوانین کلی این کشور آشنایی داشته باشید. در واقع بدون داشتن اطلاعات از این قوانین خاص در بسیاری از موارد همچون رعایت حقوق شهروندی به با مشکلات بسیاری مواجه می‌شوید.

ممنوعیت پوشیدن دمپایی یا صندل به هنگام رانندگی

یکی از قوانین عجیب اسپانیا که در بسیاری از کشورها نیز دیده می‌شود، ممنوعیت استفاده از دمپایی یا صندل به هنگام رانندگی است. البته باید این نکته را متذکر شویم که ممنوعیت این قانون علاوه بر مردان شامل زنان نیز می‌شود. حتی افرادی که به عنوان گردشگر و توریست در این کشور حضور داشته و رانندگی می‌کنند نباید به هنگام رانندگی از دمپایی یا صندل استفاده کنند.

خرید ملک در اسپانیا – اقامت اسپانیا با خرید ملک

هدف از بنیان‌گذاری این قانون در اسپانیا کاهش تصادفات و خسارات جانی و مالی ناشی از این امر است. البته این قانون علاوه بر دمپایی هر نوع کفشی که به صورت کامل سرتاسر پا  را پوشش نمی‌دهد را شامل می‌شود.

ممنوعیت انجام بازی‌های مختلف در کافه‌های اسپانیا

یکی دیگر از قوانین عجیب اسپانیا که شاید با شنیدن آن شوکه شوید، ممنوعیت انجام بازی‌های مختلف گروهی در کافه‌های سراسر این کشور است. در واقع کافه‌های لوکس یا سنتی اسپانیا جزو جاذبه‌های گردشگری این کشور به شمار می‌رود، به همین دلیل انجام بازی‌های مختلف در این مکان‌‌ها ممنوعیت دارد.

اگر بخواهیم دقیق‌تر به این قانون بپردازیم باید بگوییم که انجام بازی‌هایی چون تخته نرد و دومینو در کافه‌ها ممنوع است. انجام چنین بازی‌هایی علاوه بر اینکه آرامش عموم و حضار را مختل می‌کند باعث می‌شود تا فضای خاص و دلنشین کافه نیز جذابیت خود را از دست دهد. این مورد از جمله قوانین عجیب اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی است.

ممنوع بودن راه‌رفتن در شهر بدون پیراهن یکی از قوانین عجیب در اسپانیا

اسپانیا کشوری با فرهنگ و تمدن چند صد هزار ساله و موقعیت جغرافیایی بسیار مطلوب همواره قوانین خاص خود را دارد. از جمله قوانین عجیب اسپانیا ممنوعیت تردد در شهر بدون پیراهن است. شاید در کشورهای آمریکایی این امر چندان مهم نبوده و هیچ قانون سرسختانه‌ای برای آن وجود نداشته باشد، اما دولت و نظام اسپانیا در این زمینه قوانین خاص خود را دارد.

بر اساس این قانون در بسیاری از ایالت‌های اسپانیا به ویژه مایورکا تردد بدون داشتن پیراهن جرم محسوب شده و جریم نقدی حدود 800 یورو دارد. البته باید به این نکته مهم اشاره کنیم که افرادی که در حال دوش گرفتن در آفتاب ساحل هستند اجازه انجام این کار را دارند.

ممنوعیت برنج پاشیدن در مراسم‌های مختلف به خصوص عروسی‌ از دیگر قوانین عجیب اسپانیا

از جمله قوانین عجیب اسپانیا ممنوع بودن پاشیدن برنج در مراسم‌های مختلف به ویژه عروسی‌ها است. این قانون ابتدا یکی از عادات و رسم‌های سنتی در اسپانیا به شمار می‌رفت، اما با گذشت‌ سال‌ها اهمیت این سنت افزایش یافته و در نتیجه به یک قانون سمی در این کشور تبدیل شد. بر اساس باور و اعتقادات قدیمی پاشیدن برنج در عروسی بسیار شوم بوده و باعث افتادن و آسیب دیدن عروس و داماد یا جمع شدن پرندگان در محل عروسی می‌شود.

البته این قانون تنها در برخی از شهرهای اسپانیا اجرا می‌شود، در بسیاری از شهرهای این کشور این قانون مورد تبعیت قرار مرد قرار نمی‌گیرد.

ممنوعیت گردش با تمامی سگ‌ها

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد تصور می‌کنید که ممنوعیت گردش با سگ‌ها در خیابان تنها در کشورهای اسلامی بخصوص ایران وجود دارد. در حالی که یکی از قوانین عجیب اسپانیا همین مورد گردش با سگ‌ها است. در این کشور شما اجازه گردش با چندین سگ در خیابان‌ها را ندارید. به بیانی دقیق‌تر شهروندان و حتی گردشگران در این کشور نمی‌توانند بیش از 8 سگ را به همراه خود در خیابان‌ها به گردش درمی آورند. بر اساس این قانون در کشور اسپانیا تردد با کمتر از 8 سگ مشکلی ندارد.


دریافت مشاوره رایگان

ممنوعیت آویزان کردن لباس‌های زیر در فضای بیرون از خانه

یکی از قوانین عجیب در اسپانیا در بسیاری از ایالت‌های این کشور به ویژه سویا ممنوعیت آویزان کردن لباس زیر در فضای بیرون از خانه است. در این کشور مردم اجازه آویزان کردن لباس در بالکن را ندارند. افزون بر این موارد تکاندن فرش، قالیچه و لباس از بالکن منزل ممنوع بوده و جریمه نقدی نیز دارد.

البته در برخی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت اسپانیا به ویژه مادرید و بارسلونا راه رفتن در شهر با لباس زیر ممنوع بوده و شامل جریمه نقدی است. در چنین شهرهایی تردد با لباس زیر حتی در سواحل نیز ممنوع است. گردشگرانی که با تور در جزایر قناری ساکن می‌شوند باید هنگام تردد در خیابان‌های اسپانیا این از این قانون پیروی کنند.

گدایی با سگ‌ها ممنوع!

ممنوعیت گدایی با سگ‌ها یکی دیگر از قوانین عجیب اسپانیا است. اگر به هر یک از شهرهای این کشور سفر کرده باشید هیچ گدایی را به همراه سگ ندیده‌اید. گدایی کردن بدون وجود سگ در این کشور بر خلاف سایر کشورها ممنوعیت ندارد. یکی دیگر از قوانین مشابه با این قانون این است که در برخی از شهرها همچون مادرید و سیوداد انجام حرکات ورزشی در خیابان ممنوع است.

غذا دادن به حیوانات و آواز خواندن در خیابان یکی دیگر از قوانین عجیب اسپانیا

حتما شما هم به هنگام دیدن حیوانات بخصوص سگ و گربه در خیابان‌ها دوست دارد که به آن‌ها غذا بدهید. شاید انجام این کار در بسیاری از کشورها حتی کشورهای اسلامی ممنوع نباشد، اما این امر یکی از قوانین عجیب اسپانیا است. در واقع در بسیاری از شهرهای این کشور شما اجازه ندارید به حیوانات غذا دهید.

افزون بر این موارد یکی دیگر از قوانین عجیب و خاص اسپانیا ممنوعیت آواز خواندن در خیابان است. البته اگر عموما به این موضوع نگاه کنیم آواز خواندن در خیابان‌ها و مکان‌های عمومی کار جالبی نبوده و به دور از فرهنگ است.

هدف اسپانیا از این قانون‌گذاری‌ها یاد دادن حریم خصوصی به مردمان خود و همچنین افزایش سطح فرهنگ و شعور اجتماعی آن‌ها است. شاید شما هم با خود به این قضیه فکر کنید که اصلا این قوانین اهمیت چندانی ندارند در حالی که تعداد کثیری از این قوانین در آمار جرم و جنایات، فساد و… تاثیر مثبت بسیاری دارند.

درست کردن قلعه شنی در سواحل اسپانیا ممنوع!

یکی از شوکه‌ کننده‌ترین قوانین عجیب اسپانیا ممنوع بودن درست کردن قلعه شنی در سواحل این کشور است. علاوه بر این مورد انجام دادن اموراتی چون شن‌بازی، کندن شن‌های کنار ساحل با بیلچه و… ممنوع است. البته انجام این کارها تنها در برخی از شهرهای اسپانیا ممنوع است.

برای نمونه شهروندان و حتی توریست‌ها در شهرهایی چون تنریف اجازه انجام کارهایی چون درست کردن قلعه شنی و شن‌بازی را در سواحل این شهر ندارند. همچنین در سواحل زیبای مالاگا تابلوهایی با عنوان ممنوعیت درست کردن قلعه و شن‌بازی وجود دارد.

محدودیت در نامگذاری بچه‌ها

در اغلب کشورهای دنیا محدودیت خاصی در زمینه نام‌گذاری کودکان وجود ندارد. اما این امر یکی از قوانین عجیب اسپانیا بوده و به صورت جدی از آن پیروی می‌شود. برای نمونه انتخاب اسم‌هایی چون یهودا، قابیل و اسم میوه‌های مختلف برای نام‌گذاری کودکان در این کشور ممنوع بوده و در اداره ثبت احوال نیز چنین نام‌هایی ثبت نمی‌شوند.

ممنوعیت نوشیدن و غذا خوردن در خیابان در شهر زامورا

یکی از قوانین عجیب اسپانیا که با شنیدن آن ممکن است حیرت زده شوید، ممنوع بودن غذا خوردن و نوشیدن در خیابان‌های شهر زامورا است. همان طور که گفته شد این قانون تنها در شهر زامورا اسپانیا وجود دارد. البته در این شهر علاوه بر ممنوعیت غذا خوردن در خیابان آواز خواندن در خیابان نیز ممنوع است.

ممنوع بودن غذاخوردن و نوشیدن در خیابان‌های اسپانیا

دانستنی‌های جالب در مورد کشور اسپانیا

حالا که با قوانین عجیب اسپانیا آشنا شدید، بهتر است قبل از مهاجرت به این کشور در مورد برخی حقایق و دانستنی‌های جالب این کشور اطلاعات کاملی کسب کنید. این کشور با نام رسمی پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود. اسپانیا بنا بر منابع تاریخی متعدد و بسیار زیاد همواره یکی از بهترین کشورها برای سفر است. همچنین وجود جاذبه‌های طبیعی متنوع نیز از دیگر دلایل سفر افراد از کشورهای مختلف به این کشور است. یکی از دانستنی‌های جالب در مورد اسپانیا این است که سرود ملی این کشور تنها سرود ملی است که هیچ نقطه‌ای در آن وجود ندارد.

یکی از فستیوال‌های عجیب اسپانیا که هر ساله برگزار می‌شود، جشن پرتاب گوجه است که در این جشن هزاران افراد چندین گوجه را به سمت یکدیگر پرتاب می‌کنند.

قدیمی‌ترین و کهن‌ترین برج فانوس ساخته شده در جهان در کشور اسپانیا قرار دارد، برج هرکول یکی از آثار باستانی برجسته کشور اسپانیا به شما رفته و هنوز هم از آن برای دیده‌بانی استفاده می‌شود.

آشنایی با فرهنگ مردم اسپانیا

داشتن شناخت کافی قبل از مهاجرت به کشور اسپانیا یا سفر به این کشور می‌تواند به شما در چگونگی رفتار با مردمان این کشور کمک زیادی کند. شناخت فرهنگ مردم اسپانیا برای افرادی که قصد اخذ اقامت دائم این کشور را دارید بسیار مهم و ضروری است. اسپانیا از فرهنگ و تمدن غنی برخوردار بوده و مردمان آن نیز بسیار خون‌گرم و مودب هستند. احوالپرسی در بین مردمان این کشور رایج بوده و همچنین کادو گرفتن به هنگام رفتن به مهمانی یکی از عادات رایج مردم اسپانیا است.

شاخص امید به زندگی در این کشور به صورت میانگین 82 سال است، این نشان دهنده رضایت کامل مردمان از زندگی خود در اسپانیا است. بر اساس آمار و ارقام ارائه شده در سال 2013 مردم این کشور روزانه حدود 15 ساعت را صرف اوقات فراغت می‌کنند. شاید این آمار عجیب باشد اما کاملا واقعی بوده و نشان از ثروت غنی مردمان این کشور است.

اسپانیا بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری و سکونت دائم

به احتمال زیادی شما هم با خواندن مطالب فوق در مورد قوانین عجیب اسپانیا شاید با این پرسش مواجه شوید که آیا این کشور برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت دائم مناسب است؟ در پاسخ به این سوال به جرات می‌توانیم بگوییم که کشور اسپانیا در حال حاضر یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و همچنین سرمایه‌گذاری است. شما تنها با خرید ملک به حداقل قیمت 500 هزار یورو می‌توانید اقامت دائم اسپانیا را دریافت کنید.

پایین بودن هزینه‌های زندگی، خدمات درمانی باکیفیت و پیشرفته، وجود فرصت‌های شغلی متنوع و ارزنده و همچنین آینده‌دار بودن املاک و اراضی از جمله مزایای اصلی مهاجرت و زندگی در اسپانیا است. البته علاوه بر خرید ملک در اسپانیا با استفاده از سایر روش‌ها همچون تمکن مالی، ویزای تحصیلی و ثبت شرکت می‌توان اقامت دائم یا موقت این کشور را دریافت کرد.

اخذ اقامت دائم یا موقت اسپانیا با آلتین رویا

در حال حاضر بهترین و سریع‌ترین راه برای دریافت اقامت دائم اسپانیا خرید ملک در این کشور است. اما نکته‌ای که به هنگام خرید خانه در این کشور باید به آن توجه کنید این است که قبل از انجام هر کاری با یک شرکت مهاجرتی و سرمایه‌گذاری بین‌المللی معتبر مشورت کنید. شرکت آلتین رویا با بیش از دو دهه سابقه درخشان در زمینه امور مهاجرتی و خرید و فروش کالا در کشورهای توسعه‌یافته قاره اروپا، آمریکا و آسیا می‌تواند در این مسیر گام‌به‌گام شما را همراهی کند.

سخن آخر

در این مقاله در مورد قوانین عجیب اسپانیا اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دادیم تا قبل از مهاجرت یا سفر به این کشور ذهنیت دقیقی در مورد این کشور داشته باشید. اما در حالت کلی هدف از اخذ چنین قوانینی افزایش سطح امنیت در شهرها، جلوگیری از ترویج برخی عادات فرهنگی نادرست و غلط و همچنین افزایش سطح درک و شعور اجتماعی مردمان این کشور است.

مطالب مرتبط:

Rate this post

پیام بگذارید