ٍErfan 8 اسفند 1401 0 نظر

بررسی همه جانبه فرهنگ اسپانیا

امر مهاجرت همواره یکی از مهم‌ترین تصمیمات در طول زندگی هر انسان است. در واقع پیش از انجام هر گونه اقدامی نسبت به کشور مقصد ابتدا باید درباره فرهنگ، آداب و رسوم و عادات رفتاری مردمان آن اطلاعات کاملی را جمع‌آوری کرد. کشور اسپانیا از جمله کشورهای توسعه یافته‌ای است که سطح فرهنگ و آگاهی مردمان آن بسیار بالاتر از سایر کشورهای هم‌رده خود است.

فرهنگ اسپانیا و عادات رفتاری مردمان آن از جنبه‌های مختلف شباهت بیشتری به فرهنگ و رفتار ایرانیان دارد، به همین دلیل این کشور یکی از بهترین کشورها برای گردشگری و حتی مهاجرت است. اسپانیا در کنار مزیت‌های فرهنگی شرایط اقتصادی بسیار مطلوبی داشته و همواره سرمایه‌گذاری در زمینه خرید و فروش ملک فرصتی ارزنده و طلایی برای اتباع خارجی به شمار می‌رود.

رفتار مردم اسپانیا با ایرانیان بسیار محترمانه است، البته رفتار محترمانه و حساب شده مردمان این کشور تنها به مهاجران ایرانی محدود نشده و شامل تمامی مهاجران با ملیت‌های مختلف می‌شود. علت بالا بودن سطح درک و شعور اجتماعی مردم اسپانیا در واقع وجود فرهنگ غنی و متمدن در این کشور است. در ادامه این مطلب فرهنگ اسپانیا و رفتار مردمان آن را از جنبه‌هایی مختلف به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

بررسی کامل فرهنگ اسپانیا و رفتار مردم این کشور

آشنایی با کشور اسپانیا و موقعیت جغرافیایی آن

پیش از اینکه در مورد فرهنگ اسپانیا اطلاعات کامل و جامعی را کسب کنید بهتر است ابتدا در مورد موقعیت جغرافیایی و برخی موارد خاص مربوط به این کشور آشنایی داشته باشید. اسپانیا در شبه جزیره ایبری در بخش جنوب غربی قاره پهناور اروپا واقع شده است. یکی از نکات جالب در مورد جغرافیای اسپانیا این است که این کشور و کشور پرتغال مشترکاً در این جزیره بزرگ قرار گرفته‌اند. بخش عمده‌ای این جزیره تحت تملک اسپانیا بوده و به همین دلیل افراد بسیاری از سراسر دنیا برای لذت بردن از منظر چشم‌نواز و زیبای ساحل این جزیره به این کشور سفر می‌کنند.

خرید ملک در اسپانیا – اقامت اسپانیا با خرید ملک

اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا شناخته شده و بعد از کشور فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپایی است. این کشور با مساحتی بالغ بر 505.990 کیلومتر مربع حدود 47.42 میلیون نفر را در خود جای داده است. تراکم جمعیت در این کشور نسبت به مساحت آن مناسب و مطلوب است. شهر زیبای مادرید پایتخت کشور اسپانیا بوده و مرکز فرهنگ و تمدن این کشور پهناور است.

فرهنگ اسپانیا

کسب اطلاعات کامل در مورد فرهنگ اسپانیا یکی از مهم‌ترین کارهایی که قبل از مهاجرت به این کشور باید انجام دهید، زیرا اگر یک کشوری دارای بهترین امکانات رفاهی برای زندگی و بهترین شرایط اقتصادی را داشته باشد اما فرهنگ و آداب و رسوم آن با روحیات و شخصیت شما سازگار نباشد حتی نمی‌توانید از این امکانات بیشترین بهره را ببرید.

وجود میراث فرهنگی و آثار تاریخی بسیار متعدد در اسپانیا محکم‌ترین دلیل برای اثبات متمدن بودن و غنی بودن فرهنگ این کشور است. این کشور از نظر آثار باستانی و تاریخی رتبه دوم در جهان را دارد، به همین جهت هر ساله توریست‌های بسیاری انحصارا برای بازدید از این میراث فرهنگی و آشنایی با تاریخ و تمدن اسپانیا از این کشور بازدید می‌کنند. البته علاوه بر وجود آثار تاریخی و باستانی متعدد جاذبه‌های گردشگری بسیار متنوعی نیز در این کشور وجود دارد که باعث شده این کشور به قطب گردشگری اروپا تبدیل شود.

فرهنگ اسپانیا و مردمان آن متنوع بوده  و شامل تفکرات مدرن و منطقی امروزی است. در این کشور همواره مراسم‌ها، فستیوال‌ها، موسیقی، رقص و آواز و برخی آداب و رسوم منحصربه‌فرد برگزار می‌شود. خلق یکی از شاهکارهای آلات موسیقی جهان یعنی گیتار در اسپانیا نقطه عطفی به جهت توسعه و پیشرفت فرهنگ اسپانیا بود.


دریافت مشاوره رایگان

رفتار مردم اسپانیا با ایرانیان

یکی از عمده‌ترین سوال ایرانی‌ها پیش از سفر یا مهاجرت به اسپانیا این است که رفتار مردم این کشور با ایرانیان چگونه است؟ در واقع رفتار مردم اسپانیا با ایرانیان بسیار مودبانه و محترمانه است. البته باید به این نکته اشاره کنیم که مردم اسپانیا ایرانی‌ها را عرب می‌دانند، اما همواره همان طور که در طالب بالا گفته شد به همه ادیان و مذاهب احترام خاصی قائل هستند.

زمانی که شما به عنوان یک ایرانی یا اصلا با هر تابعیتی با مردم این کشور برای اولین بار ارتباط برقرار می‌کنید، آن‌ها در ابتدا با شما دست داده و احوال پرسی می‌کنند. اما ممکن است بعد از مدت‌ها آشنایی حتی شما را به راحتی در آغوش گرفته و خالصانه به شما محبت کنند.

البته با توجه به نظرات عموم مهاجران و گردشگران در فرهنگ اسپانیا مردمان آن در اغلب اوقات از دو دست خود برای دست دادن استفاده می‌کنند. برای اینکه شما هم بتوانید به نوعی در رعایت این رسومات و آداب اسپانیا نقش داشته باشید بهتر است به هنگام رفتن به خانه دوستان خود در این کشور هدیه‌ای کوچک را تهیه کنید؛ برای نمونه می‌توانید با خود شکلات، شیرینی، گل یا نوشیدنی را برای میزبان ببرید.

عادات رفتاری مردم اسپانیا

مردم اسپانیا عموم افرادی شاد، سرزنده و امیدوار است، شاخص امید به زندگی در کشور اسپانیا در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته و هم رده خود بسیار بالاتر است. بسیاری از کلوب‌های معروف در این کشور از شب تا صبح دایر بوده و مردم نیز پس از غروب آفتاب شروع به خوش‌گذرانی می‌کنند. البته برخی قوانین سرسختانه هم وجود دارد که منجر به حفظ آرمان‌ها و موازین فرهنگ اسپانیا می‌شود.

بر اساس قانون اساسی در اسپانیا تمامی شهروندان و حتی میهمانان در این کشور با هر زبانی قابل احترام و ستایش هستند، به همین دلیل تمامی مردم این کشور رفتاری محتاطانه و بسیار مودبانه با مهاجران و افراد با نژاد و زبان مختلف دارند.

یکی از عادات غذایی مردم اسپانیا این است که اغلب غذا را به همراه نان سرو می‌کنند. در واقع برای مردم این کشور فرقی نمی‌کند که چه غذایی را میل می‌کنند، همواره در کنار غذا چند تکه نان نیز مصرف می‌کنند.

اجتماعی بودن مردم اسپانیا

علاوه بر توجه به فرهنگ اسپانیا باید به عادات رفتاری مردمان این کشور نیز توجه کنید. مردم اسپانیا بسیار اجتماعی بوده و دوست دارند بسیاری از کارهای روزمره خود را به صورت گروهی انجام دهند. برای مثال در قدم زدن و خرید از فروشگاه‌های مختلف خیلی کم پیش می‌آید که شما در این کشور فردی را تنها و بدون همراه ببینید.

رفتار گرم و صمیمی مردم اسپانیا

موکول خریدها در اسپانیا به بعد از ظهر

یکی دیگر از عجیب‌ترین عادات رفتاری مردم اسپانیا این است که اغلب خریدهای مربوط به خواروبار و لباس را به بعد از ظهر موکول می‌کنند. در واقع بسیاری از فروشگاه‌های این کشور نهایتا تا ساعت 20 عصر دایر هستند، به همین دلیل مردم سعی می‌کنند تا قبل از این ساعت خریدهای ضروری و در اولویت خود را انجام دهند. البته شاید شما هم با شنیدن این جملات شوکه شوید، اما بر خلاف سایر کشورها که مردم تازه بعد از ساعت 20 عصر به خصوص ایران شروع به خرید می‌کنند، در این کشور بیشتر خریدها تا قبل از ساعت 20 عصر انجام می‌شود.

وقت‌شناس نبودن مردم اسپانیا

همان طور که در مطالب بالا گفته شد، رفتار مردم اسپانیا با ایرانیان بسیار خوشایند و محترمانه است. اما مردمان این کشور دیر مانند ما ایرانی‌ها همیشه در قرار و ملاقات‌های خود دیرکرد 10 تا 15 دقیقه‌ای دارند. از این جهت رفتار مردم اسپانیا تشابه زیادی به رفتار ایرانیان دارد.

غذا خوردن در اسپانیا نوعی تفریح است

شاید شنیدن این جنبه از فرهنگ اسپانیا و مردمان آن شما را شوکه کند، غذا خوردن در این کشور همواره یک تفریح برای مردم به شمار می‌رود. در حقیقت مردم اسپانیا در روزهای آخر هفته به خصوص تعطیلات مراسمی را برگزاری می‌کنند تا با صرف غذا در کنار یکدیگر روز خوبی را سپری کنند. البته در این کشور صرف غذا صرفا برای رفع گرسنگی نیست، چرا که مردم در این کشور به همراه صرف غذا با هم صحبت کرده و بعد از اتمام غذا نیز خوش گذرانی می‌کنند.

تشریفاتی نبودن مردم اسپانیا

با اینکه کشور اسپانیا یک کشور مدرن، توسعه یافته و با امکانات رفاهی غنی است، اما با این حال مردم این کشور اصلا اهل تشریفات نیستند. این امر در بالا بودن سطح فرهنگ اسپانیا نقش عمده‌ای دارد، چرا که برخی موارد آزار دهنده همچون چشم و هم‌چشمی در این کشور به ندرت دیده می‌شود. حتی مردم این کشور در انتخاب کلمات گفتاری خود از کلمات تشریفاتی و رسمی چندان استفاده نکرده و سعی می‌کنند با به کار بردن برخی کلمات عادی به جو ملاقات صمیمیت و دوستی نیز بیفزایند.

نقش مذهب در تاریخ و زندگی افراد در اسپانیا

برای بررسی هرچه بهتر و دقیق‌تر فرهنگ اسپانیا باید در مورد نقش مذهب در تاریخ و زندگی افراد نیز توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. زندگی مردم در این کشور با توجه با دهه‌های پیشین تغییر و تحول گسترده‌ای داشته است، به گونه‌ای که برخی قوانین سرسختانه مذهبی نیز از بین رفته و محدودیت‌ها نیز برداشته شده‌اند.

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که فرهنگ مردم اسپانیا چقدر به فرهنگ ایران نزدیک است؟ در واقع دست دادن، سلام و احوال پرسی در ملاقات‌های مختلف در بین مردمان این کشور مانند ایرانیان بسیار متداول است. البته باید به این نکته اشاره کنیم که مردم کشور اسپانیا غالبا به هنگام رفتن به خانه دوستان یا نزدیکان خود عمدتا یک هدیه کوچک را به همراه خود می‌برند.

زندگی در مناطق جنوبی این کشور نسبت به مناطق اروپایی بسیار آرام‌تر بوده و بسیار کم حاشیه است. البته ممکن است شما در نگاه و دیدار اول مردم این کشور را افرادی تنبل بدانید، اما بعد از گذشت مدت کمی خواهید دید که آن‌ها بسیار زحمتکش بوده و اراده قوی برای زندگی کردن دارند.

سنت‌ها و رسومات مختلف در اسپانیا

یکی از مشهورترین سنت‌های کشور اسپانیا فلامنکو است. بسیاری از افراد بنا بر دلایلی این سنت را به خوبی درک نمی‌کنند، برخلاف عموم فلامنکو تنها رقص نیست، بلکه این سنت یک سبک موسیقی دیرینه بوده و تاکید بسیار زیادی بر گیتار و ریتم دارد. در سنت و فرهنگ اسپانیا گیتار و سنت فلامنکو جایگاه و اهمیت والایی دارد. در سبک موسیقی فلامنکو همواره مردم با لباس سنتی خاصی حاضر می‌شوند، پوشیدن این لباس‌ها در واقع نوعی احترام به این سنت و تکمیل کننده جوانب فرهنگی و تاریخی آن است.

بر خلاف تصور عموم انعام دادن در کشور اسپانیا یک سنت نیست، بلکه یک عادت رفتاری مثبت مردم این کشور است که در شرایط مختلفی به افراد همچون گارسون‌های رستوران‌ها و کافه‌ها داده می‌شود. یکی دیگر از عادات مربوط به مردم اسپانیا خوردن غذای تاپا است، البته تاپا غذا نبوده و در اصل نوعی پیش غذا محبوب به شمار می‌رود.

گاو بازی یکی دیگر از سنت‌های بسیار مهم در اسپانیا است. این سنت برای اسپانیا موهبت ترکیبی محسوب شده و مردمان این کشور نیز به تماشا کردن آن علاقه شدیدی دارند.

گاو بازی یکی از سنت‌های دیرینه در سنت و فرهنگ اسپانیا

مزیت‌های زندگی در اسپانیا

یکی از بزرگ‌ترین مزایای زندگی در اسپانیا برخورداری از فرهنگ غنی اسپانیا و رفتار صمیمانه و محترمانه مردم این کشور است. اما مزیت‌های مهاجرت و زندگی در این کشور تنها به موارد فوق منتهی نمی‌شود.

یکی دیگر از مزایای شاخص زندگی در اسپانیا بهره‌مندی از فرصت‌های شغلی متنوع، سیستم آموزش و پرورش معتبر و مدرن، خدمات درمانی رایگان باکیفیت و از همه مهم‌تر فرصت‌های ارزنده و تکرار نشدنی سرمایه‌گذاری است. شرایط خرید ملک در اسپانیا مخصوصا برای اتباع خارجی نیز بسیار ساده بوده و شما تنها با داشتن بودجه کافی می‌توانید اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده خود دریافت کنید.

مهاجرت به اسپانیا با بهترین شرایط و در کمترین زمان با آلتین رویا

شما از طریق روش‌های مختلفی می‌توانید به کشور اسپانیا مهاجرت کنید، اما باید در انتخاب رو مهاجرتی به شرایط مالی و تحصیلی خود باید دقت داشته باشید. برای نمونه اگر بودجه کافی را دارید می‌توانید از طریق خرید ملک در اسپانیا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

اما در صورتی که شرایط تحصیلی مطلوبی دارید می‌توانید با طی مراحل قانونی و ارسال مدارک از طریق تحصیل نیز به این کشور مهاجرت کنید. مهم‌ترین نکته‌ای که پیش از اقدام به اخذ اقامت و مهاجرت به کشور اسپانیا باید به آن توجه کنید این است که ابتدا با یک شرکت مهاجرتی و سرمایه‌گذاری بین‌المللی معتبر و به نام مشورت و همکاری کنید. ما در موسسه آلتین رویا به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و مجرب‌ترین موسسه‌های ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و سرمایه‌گذاری می‌توانیم در امر خرید ملک در اسپانیا، اخذ ویزای تحصیلی، تمکن مالی و ثبت شرکت در این کشور شما را یاری کنیم.

سخن آخر

همان طور که در مطالب بالا در مورد فرهنگ اسپانیا به صورت کامل بحث کردیم، هیچ‌گونه محدودیت‌های عقیدتی و مذهبی در این کشور وجود نداشته و بر خلاف سایر کشورهای اروپایی مردمان این کشور رفتار نژادپرستانه‌ای ندارند.

اسپانیا در حقیقت بنا بر فرهنگ غنی خود همواره توانسته رضایت بسیاری از توریست‌ها و مهاجران را از نظر رعایت موازین اجتماعی را جلب کند. این کشور در عین مدرن و پیشرفته بودن دارای مردمانی بدون رفتارهای تشریفاتی است.

مطالب مرتبط:

 

Rate this post

پیام بگذارید