ویزای استارتاپ کانادا – شرایط، هزینه ها

کشور کانادا یکی از زیباترین کشورهای قاره آمریکای شمالی بوده و از نظر مساحت دومین کشور بزرگ در دنیای است. این کشور به دلیل داشتن وضعیت اقتصادی روبه‌رشد، خدمات آموزشی و رفاهی پیشرفته و مدرن، جاذبه‌های گردشگری و امنیت بسیار بالای خود همواره از مهاجرپذیرترین کشورهای قاره آمریکای شمالی است.

این کشور نسبت به مساحت بسیار گسترده خود جمعیت کمی را در خود جای داده است. روش‌های بسیاری برای اخذ اقامت کانادا همچون بورسیه تحصیلی، ویزای کاری و… است، اما در میان این روش‌ها، برنامه استارتاپ یا همان ویزای کارآفرینی و اشتغال‌زایی کانادا بهترین راه برای اخذ اقامت دائم این کشور است. در ادامه این مقاله در رابطه با ویزای استارتاپ کانادا و مزایا و شرایط آن به توضیحات بیشتری می‌پردازیم.

ویزای استارتاپ کانادا

چرا کانادا بهترین کشور برای راه‌اندازی استارتاپ موفق است؟

بسیاری از افراد همواره با این پرسش مواجه می‌شوند که چرا کشور کانادا بهترین فرصت برای استارتاپ است؟ در حقیقت کانادا بر اساس برخی شرایط و قوانین رتبه سوم بهترین کشور دنیا به منظور راه‌اندازی استارتاپ را داشته و همچنین در زمینه راه‌اندازی کسب‌و‌کار و اشتغال‌زایی رتبه ششم در دنیا دارد.

اخذ اقامت کانادا از طریق استارت آپ (Startup Visa)

همان گونه که در مطالب بالا گفته شد ویزای استارتاپ کانادا بهترین و سریع‌ترین راه برای اخذ اقامت دائم این کشور است. در حقیقت ویزای استارت آپ کانادا یک کسب‌وکار مدرن و جدیدی است که اکثرا در زمینه تکنولوژی فعالیت دارد. سازمان مهاجرت کانادا در چند سال اخیر توانسته است با استفاده از روش ویزای استارتاپ بستر مهاجرت را برای آن دسته از مهاجرانی را که ایده‌ها و طرح‌هایی نو و جدید را برای کارآفرینی دارند را فراهم کند.

آیا اقامت ویزای استارتاپ کانادا دائمی است یا موقت؟

در صورتی که قصد اخذ ویزای استارتاپ کانادا را دارید همکاران و کارشناسان شرکت سرمایه گذاری خارجی آلتین رویا می‌توانند در ابتدای کار ویزای کانادا را به مدت 6 ماه برای شما اخذ کنند. بعد از گذشت این مدت اقامت دائم کشور کانادا نیز برای شما فراهم می‌شود.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا همواره برخی قوانین و شرایط خاص خود را دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • از جمله شرایط ویزای استارت آپ کانادا می‌توان به داشتن مدرک معتبر و بین‌المللی زبان انگلیسی و فرانسوی در تمامی زمینه‌های مکالمه، شنیداری و نوشتاری اشاره کرد.
 • برای دریافت ویزای استارتاپ این کشور باید در یکی از 2 آزمون زبان انگلیسی موسسات CELPIP G-TEST یا IELTS و یا یکی از دو آزمون زبان فرانسه TCF CANADA یا TEF CANADA شرکت کرده و نمره مورد قبول را کسب کنید. بعد از دادن آزمون باید نتیجه آن را در فرم درخواست خود ثبت کنید.
 • داشتن سرمایه اولیه مناسب یکی دیگر از شرایط ویزای استارتاپ کانادا است، از طرف دولت کانادا هیچ بودجه مالی و سرمایه‌ای به متقاضیانی که قصد اخذ اقامت کانادا با استفاده از ویزای استارتاپ را دارند تعلق نمی‌گیرد.

برای اینکه بتوانید از طریق ویزای Startup به این کشور مهاجرت کنید بهتر است سرمایه اولیه‌ لازم برای 6 ماه را همراه خود داشته باشید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که داشتن سرمایه اولیه به منظور سرمایه گذاری در این کشور نیست، زیرا اگر ایده خلاقانه‌ و جدیدی داشته باشید موفقیت شما در مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ تضمین خواهد شد.

افزون بر موارد فوق مهم‌ترین شرط برای اخذ ویزای Startup کانادا اثبات کسب‌و‌کار خود و جذب اعتماد یکی از موسسات معتبر این کشور است

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا

در حالت کلی اخذ اقامت کشور کانادا از طریق ویزای استارتاپ به افرادی توصیه می‌شود که سرمایه اولیه کافی و حتما یک ایده و طرح خلاقانه و جدید را برای کارآفرینی را دارند.

در بسیاری از کشورها شرایط کارآفرینی بسیار دشوار بوده و از طرف دولت هیچ تضمین و کمکی در زمینه موفقیت کسب‌و‌کار شما وجود ندارد، در حالی که در کشور کانادا در صورت عدم موفقیت در کسب‌وکار خود تحت هیچ شرایطی اقامت شما نیز باطل نشده و به راحتی می‌توان در زمینه‌های دیگری کارآفرینی کنید. از دیگر شرایط ویزای استارتاپ کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اجرا و راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کانادا و داشتن حداقل 10 درصد سهم از مالکیت کل آن.
 • تمامی بنیان‌گذاران کسب‌وکار در این کشور باید حداقل نیمی از سهام آن را در اختیار داشته و حداکثر 5 نفر می‌توانند در یک بیزینس مشترک درخواست اخذ ویزای استارتاپ داشته باشند.
 • دریافت دعوت نامه و حمایت از یکی از موسسات مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا
 • افتتاح حساب بانکی در کانادا و داشتن حداقل سرمایه اولیه مورد نیاز برای تامین هزینه‌های یک سال زندگی در این کشور (معادل 12.669 دلار کانادا برای هر نفر)

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا عبارت‌اند از:

 1. دریافت چک لیست مدارک
 2. تکمیل فرم‌های مربوطه و ارسال شده توسط سازمان مهاجرتی کانادا
 3. گردآوری تمامی اسناد و مدارک موردنیاز
 4. پرداخت هزینه ویزا استارتاپ
 5. ارسال درخواست
 6. اخذ اقامت کانادا

سازمان‌های معتبر کانادایی حمایت‌کننده از ویزا‌های استارتاپ

اگر شخص متقاضی بتواند بر اساس مدارک و اسناد مربوطه به دولت کانادا اثبات کند که می‌تواند یک کسب‌وکار حرفه‌ای را در این کشور راه‌اندازی کند، آن‌گاه با راحتی می‌تواند ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کرده و از مزایای آن بهره‌مند شود. افزون بر این موارد شرکت‌ها و سازمان‌های معتبر و مختلف کانادایی نیز از چنین اشخاصی حمایت می‌کنند. سازمان‌های حمایت کننده از ویزای استارت آپ کانادا به سه دسته انکوباتور، آنجل اینوستور و ونچر کاپیتالیست تقسیم می‌شوند.

مراحل و شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا

سازمان‌های حمایت کننده انکوباتور

سازمان‌های حمایت کننده ویزای استارتاپ کانادا از نوع انکوباتور نیز به رشد و توسعه بیزینس‌ها کمک زیادی می‌کنند. از اسامی مهم این نوع سازمان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • BDC venture capital
 • Celtic House Venture Partners
 • Lumira Capital
 • Top Renergy Inc
 • Yaletown Venture Partners Inc

سازمان‌های حمایت کننده آنجل اینوستور

این نوع از سازمان‌های حمایتگر ویزای استارتاپ کانادا از بیزینس‌ها و کسب‌وکار‌های نوپا و کوچک حمایت می‌کنند. از اسامی سازمان‌های آنجل اینوستور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Canadian international angel investors
 • Golden triangle angel network
 • York angel investors inc
 • Tenx angel network inc

سازمان‌های حمایت کننده ونچر کاپیتالیست

این دسته از سازمان‌های حمایت کننده از ویزای استارتاپ کانادا نیز از بیزینس‌های در حال رشد و توسعه و سرمایه‌گذاری‌های کلان و بزرگ حمایت می‌کنند.

 • Alacrity Foundation
 • Alberta Agriculture and Forestry
 • Calgary Technologies Inc
 • Genesis Centre
 • Invest Ottawa

شما برای اخذ اقامت کانادا بایستی بیزینس و کسب‌و‌کار خود را به یکی از سازمان‌‌های معرفی شده در بالا ارسال کرده و با قانع کردن و اثبات کار خود می‌توانید با کمک و حمایت آن‌ها بیزینس خود را توسعه دهید. در صورتی که شما تمامی شرایط اولیه برای حمایت هر یک از این سازمان‌ها را داشته باشید، سازمان حمایت کننده نامه‌ای مبنی بر حمایت از کسب‌و‌کار را به شما ارسال می‌کند، داشتن این نامه یکی از مهم‌ترین مدارک و مهم‌ترین شرایط استارتاپ کانادا است.

گواهی‌نامه تعهد در اخذ ویزای استارتاپ کانادا

سازمان حمایت‌کننده از بیزینس‌های مختلف کانادایی به همراه نامه ساپورت و حمایت بیزینس همواره نامه‌ای را به سازمان مهاجرت کانادا ارسال کرده و اعضای آن سازمان نیز آن را بررسی و نتیجه را اعلام می‌کنند. در حقیقت این نوع نامه همان گواهینامه تعهد است که به عنوان یک توافق‌نامه بین شخص متقاضی و سازمان حمایتگر در سازمان مهاجرتی ثبت و ضبط می‌گردد.

منظور از اعضای کلیدی و غیرکلیدی در ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

یکی دیگر از مسائل مهم در برنامه ویزای استارتاپ کانادا اعضای کلیدی و غیرکلیدی گروه بیزینس است. در حقیقت اعضای کلیدی یا همان Essential Applicant به اعضایی از تیم گفته می‌شود که نقش کلیدی در بیزینس دارند. در صورتی که مدارک و پرونده کلی اعضای کلیدی بیزینس توسط سازمان مهاجرتی کانادا رد شود، پرونده سایر افراد یا همان اعضای غیرکلیدی تیم نیز رد می‌شود.

اعضای غیرکلیدی یا همان Non-Essential به افرادی گفته می‌شود که در صورت عدم وجود آن‌ها نیز کسب‌و‌کار و بیزینس بدون هیچ مشکلی راه‌اندازی و اجرا می‌شود.

شرایط اخذ مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا

مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا به شما این امکان را می‌دهد تا به مدت یک سال به عنوان یک کارآفرین کسب‌و‌کار خود را در این کشور راه‌اندازی کنید. هم‌زمان با راه‌اندازی کسب‌وکار شما دولت کانادا نیز اقامت دائم شما را بررسی می‌کند. برای واجد شرایط شدن این نوع مجوز کار باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • قصد زندگی و سکونت در یکی از استان‌ها یا شهرهای کانادا
 • پرداخت هزینه توافق کارفرما (حدود 230 دلار)
 • دریافت نامه و تعهدنامه از سازمان‌های حمایت‌کننده کانادایی
 • داشتن سرمایه کافی برای تامین هزینه‌های زندگی در کانادا به مدت 52 هفته

آیا همسر و فرزندان می‌توانند نسبت به اخذ ویزای همراه اقدام کنند؟

در صورتی که شما برای ویزای کار در کانادا با همان Work Permit اقدام می‌کنید، به راحتی می‌توانید تحت برخی شرایط ویزای همراه همسر و فرزندان خود را نیز تهیه کنید. اما در صورتی که همسر شما نیز قصد همکاری در بیزینس در کانادا را دارد می‌تواند به عنوان همسر نیروی کار متخصص (اعضای کلیدی) نسبت به اخذ مجوز کار Open Work Permit اقدام کند.

هزینه ویزای استارتاپ کانادا

یکی دیگر از سوالات رایج و پرتکرار متقاضیان اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای استارتاپ این است که هزینه ویزای استارتاپ چقدر است؟ در ادامه تمامی هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای Startup کانادا را به صورت دقیق بررسی می‌کنیم.

هزینه‌های مربوط به شرکت‌های سرمایه‌گذار

سازمان‌های حمایتگر از نوع انجل اینوستورها و ونچرها که برخی از اسامی معتبر آن‌ها را در مطالب بالا ذکر کردیم، روی بیزینس‌های بزرگ سرمایه‌گذاری کرده و در ابتدا مبلغی را برای سرمایه‌گذاری در ایده‌ها و طرح‌های افراد در نظر می‌گیرند. به همین جهت متقاضیانی که با این نوع سازمان‌ها کار می‌کنند هیچ مبلغی را به آن‌ها نمی‌پردازند.

اما در مقابل سازمان‌های انکوباتور نیز به منظور رشد و توسعه سازمان‌های تازه تاسیس و نوپا همواره دوره‌های آموزشی مخصوص رشد و توسعه بیزینس را برگزار کرده و مبلغی را بابت آن از فرد متقاضی دریافت می‌کنند. هزینه دریافتی در هر یک از این نوع سازمان‌ها بسته به کیفیت خدمات ارائه شده متفاوت است. اما معمولا این مبلغ بین 50 تا 100 هزار دلار است.

هزینه تمکن مالی مورد نیاز برای ارائه به سازمان مهاجرت کانادا

یکی دیگر از بخش‌های مهم دیگر در هزینه ویزای استارتاپ کانادا پرداخت هزینه‌های مربوط به تمکن مالی به سازمان مهاجرتی کانادا است. البته شما باید هزینه و سرمایه اولیه را برای تامین هزینه‌های زندگی در کانادا را داشته باشید، این نوع هزینه هیچ ارتباطی با سرمایه گذاری در کانادا ندارد.

آفیسرهای کانادا معمولا انتظار دارند تا متقاضیان اخذ ویزای استارت آپ کانادا حداقل 50 درصد از هزینه‌های زندگی خود و خانواده خود را به همراه داشته باشند. در ادامه مبالغ مربوط به تمکن مالی بر اساس تعداد نفرات و مدت زمان اقامت 6 ماه ارائه شده‌اند:

 • مبلغ مورد نیاز برای اخذ ویزای استارتاپ برای هر نفر 13 هزار دلار کانادا است.
 • هزینه مورد نیاز برای مهاجرت افراد متاهل از روش ویزای Startup بدون فرزند حدود 17 هزار دلار کانادا است.
 • هزینه مورد مورد نیاز برای مهاجرت افراد متاهل با یک فرزند حدود 21 هزار دلار کانادا است.
 • هزینه‌های مربوط به تمکن مالی از طریق ویزای استارتاپ کانادا برای افراد متاهل به همراه دو فرزند حدود 25 هزار دلار کانادا است.

هزینه دولتی درخواست اقامت دائم از طریق ویزای استارتاپ کانادا

 • هزینه مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم از طریق ویزای استارتاپ کانادا برای هر نفر حدود 2.075 دلار کانادا است.
 • هزینه اقامت دائم از طریق ویزای استارت آپ کانادا برای همسر متقاضی حدود 1.325 دلار کانادا است.

هزینه مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم این کشور برای فرزندان متقاضی حدود 225 دلار است

مزایای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

اخذ ویزای استارتاپ کانادا یکی از سریع‌ترین و بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت کانادا و بهره‌مندی از مزایای زندگی در این کشور بزرگ و زیبا است. از مهم‌ترین مزایای ویزای استارتاپ کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این نوع ویزا هیچ گونه محدودیت سنی نداشته و افراد 18 تا 55 سال می‌توانند از آن استفاده کنند.
 • نیازی به داشتن دو مدرک زبان نبوده و تنها با داشتن مدرک آیلتس معادل 5 جنرال می‌توانید نسبت به اخذ آن اقدام کنید.
 • امکان مهاجرت به همراه خانواده و دوستان
 • برخورداری از مالیات کمتر نسبت به الگوهای سرمایه‌گذاری
 • بعد از اخذ اقامت دائم کانادا بلافاصله می‌توانید اجازه کار در یک شرکت به جز استارتاپ خود را دریافت کنید.

تضمین موفقیت بیزینس شما در کشور کانادا با آلتین رویا

شرکت آلتین رویا با بیش از دو دهه سابقه و تلاش موفق در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی می‌تواند با ارائه بهترین مشاوره و خدمات مربوط به راه‌اندازی بیزینس در کشور کانادا به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر و راحت‌تر بتوانید ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کنید.

سخن نهایی

ویزای استارتاپ کانادا یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌ها برای اخذ اقامت دائم این کشور است. در حقیقت با داشتن یک ایده و طرح خلاقانه و اثبات شده می‌توانید مجوز کار در کانادا را از سازمان مهاجرتی این کشور دریافت کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

 

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید
تماس با ما

Rate this page