خرید ملک در ترکیه – اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک در ترکیه

کشور ترکیه یکی از بهترین کشورهای منطقه اوراسیا است که به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی بی‌نظیر و استراتژیکی خود، جاذبه‌های تفریحی و توریستی بسیار زیادی دارد. این کشور از جمله کشورهای مهاجرپذیر بوده و شرایط مطلوبی را برای مهاجرین و اشخاص با تابعیت خارجی در نظر دارد.

سالانه افراد بسیاری از کشورهای مختلف از جمله کشور ایران نسبت به اخذ اقامت کشور ترکیه از طریق راه‌های مختلف همچون بورسیه تحصیلی، مهاجرت کاری و سرمایه‌گذاری اقدام می‌کنند. در بین این روش‌ها سرمایه‌گذاری در ملک و املاک همواره روشی ایمن و تضمینی بوده و بهترین راهکار برای اخذ اقامت دائمی کشور ترکیه است.

افرادی که نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام می‌کنند راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کرده و به همراه خانواده خود به این کشور سفر کنند. در ادامه این مقاله در رابطه با شرایط خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در این کشور و همچنین مزایای آن می‌پردازیم.

آشنایی با کشور ترکیه

قبل از پرداختن به مسئله بسیار مهم خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک بهتر است ابتدا توضیحاتی را در رابطه با فرهنگ، موقعیت جغرافیایی و شرایط سکونت این کشور به صورت مختصری اشاره کنیم.

پایتخت کشور ترکیه آنکارا است، این شهر بنا بر معماری خاص و موقعیت جغرافیایی مطلوب خود جاذبه‌های توریستی زیادی داشته و یکی از شهرهای پیشرفته این کشور به شمار می‌رود؛ اما استانبول از نظر جمعیت بزرگ‌ترین شهر در این کشور بوده و بخش زیادی از مهاجرین نیز در این شهر ساکن هستند.

کشور ترکیه با مساحت 785347 کیلومتر حدود 84 میلیون نفر جمعیت داشته و 3 درصد از کل مساحت این کشور را آب تشکیل می‌دهد. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های اخذ اقامت کشور ترکیه امکان سفر به بیش از 111 کشور دنیا با بهترین شرایط است. چراکه ویزای طلایی این کشور همواره یکی از معتبرترین ویزاها در کل جهان است.

علت اهمیت بالای خرید ملک در ترکیه

کشور ترکیه یکی از بهترین کشورهای برای اخذ اقامت و داشتن زندگی به سبک اروپا است. این کشور، فرهنگ و آداب و رسوم مخصوص خود را دارد، اما همواره به دلیل داشتن پیشرفت‌های گسترده در زمینه‌های مختلف، وضعیت اقتصادی بسیار مطلوبی نسبت به کشورهای همسایه خود دارد.

این کشور بازار املاک و مستغلات بسیار جذابی داشته و به نوعی بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری پرسود و آینده‌دار با صرف هزینه‌های اقتصادی است. بسیاری از مهاجران در حقیقت مجذوب توانایی آسیایی این کشور در زمینه اقتصاد و سطح بالای زندگی شده و به همین دلیل اغلب در شهرهای معروف این کشور سرمایه گذاری می‌کنند.

چه کسانی می‌توانند جهت خرید ملک در ترکیه اقدام کنند؟

یکی از سوالات بسیار مهم در زمینه خرید ملک در ترکیه این است که چه افرادی می‌توانند در ترکیه خانه و یا ملک بخرند؟ دولت ترکیه طبق قانون اصل تقابل به سرمایه‌گذاران با تابعیت خارجی نیز اجازه خرید ملک در این کشور را می دهد. به عبارتی آن دسته از کشورهایی که به شهروندان ترکیه اجازه خرید ملک را می‌دهند، متقابلا ترکیه نیز به شهروندان آن‌ها نیز اجازه خرید ملک را می‌دهد.

بر اساس قانون تقابل، شهروندان ایرانی نیز به راحتی می‌توانند نسبت به خرید خانه در ترکیه اقدام کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند. البته خرید ملک در این کشور شرایط و قوانین خاص خود را دارد که در ادامه به صورت کامل توضیح می‌دهیم.

خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه در سال 2022

خرید ملک در ترکیه با به پایان رسیدن سال 2022 برای اشخاص با تابعیت خارجی سال ششم خود را سپری می‌کند. بسیاری از سرمایه‌گذاران با هدف اخذ اقامت ترکیه در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین شرایط خرید خانه در ترکیه با هدف اخذ اقامت این کشور خریداری کردن خانه یا ملکی به ارزش 400000 دلار است. البته اگر شخصی ملک‌هایی با مجموع ارزش 400000 دلار را در این کشور خریداری کند می‌توان نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نماید.

اما اگر بخواهیم به صورت کلی‌تر به این قضیه نگاه کنیم، افرادی که تحت هر شرایطی و به میزان حداقل 50000 دلار در شهرهای کوچک و حداقل 75000 دلاردر شهرهای بزرگ، ملکی در این کشور خریداری کنند، می‌توانند اقامت این کشور را برای خود و خانواده خود اخذ کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند. البته مدت اقامت نیز به ارزش ملک بستگی دارد.

اما برای دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک و به عبارتی دریافت شهروندی این کشور بایستی ملکی به ارزش بیش از 400000 دلار را خریداری کنید. اما در صورتی که ملکی به ارزش بیش از 250000 دلار و کمتر از 400000 دلار را خریداری کنید آن‌گاه اقامت موقت این کشور را دریافت خواهید کرد.

مهم‌ترین قوانین خرید ملک در ترکیه

 • اشخاص حقیقی با تابعیت خارجی مجاز به خریداری حداکثر 30 هکتار از ملک‌های ترکیه هستند.
 • خریدار ملک باید شهروند کشوری باشد که قانون تقابل نیز برای آن کشور صدق کند.
 • افراد با تابعیت خارجی می‌توانند تنها 10 درصد از کل املاک هر ناحیه/ منطقه از شهر ترکیه را خریداری کنند.
 • اگر یک زمین در ترکیه توسط فرد خارجی خریداری شود باید تا حداکثر 2 سال آینده فرایند ساخت و ساز آن صورت گیرد.
 • توابع ایرانی می‌توانند نسبت به خرید ملک در ترکیه اعم از مسکونی، تجاری، کشاورزی و… اقدام کنند.
 • عقد قولنامه بین طرفین باید در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد.
 • با خرید ملکی به ارزش کمتر از 400000 دلار تنها می‌توانید اقامت دو ساله این کشور را تا زمان عدم فروش ملک خود دریافت کنید.
 • اگر قصد اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک در این کشور را دارید همواره باید از یک مشاور املاک معتبر در این کشور ملک را خریداری کنید.
 • فرایند انتقال مالکیت فقط از طریق دفتر اسناد رسمی که ثبت اسناد و قولنامه در آن انجام شده می‌تواند صورت گیرد.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • گذرنامه
 • گرفتن کد مالیاتی محلی
 • افتتاح حساب معتبر در یکی از بانک‌های ترکیه بعد از دریافت کد مالیاتی محلی
 • دو قطعه عکس 3*4
 • مدارک مهم محل زندگی در کشور مبدا از جمله قبض برق و…

خرید ملک در ترکیه 4

مراحل خرید ملک در ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه بهتر است به صورت حضوری نسبت به بازدید ملک مورد نظر اقدام کنید. بعد از انتخاب ملک و اقدام به خرید آن باید نسبت به عقد قرار داد و انتقال مالکیت اقدام کنید. در صورت دادن وکالت به یک شخص در ترکیه به منظور خرید خانه در این کشور باید از به فردی مجرب و متخصص این کار را بسپارید.

در حالت کلی برای خرید ملک در ترکیه باید مراحل زیر انجام شوند:

 • انتخاب ملک و تایید صلاحیت حقوقی آن
 • افتتاح حساب بانکی در یکی از شعب بانک‌ها در ترکیه و واریز پول به حساب خریدار
 • دریافت تاییدیه از کارشناس دولتی ترکیه
 • انتقال مالکیت سند در دفاتر اسناد رسمی در خود کشور ترکیه
 • انتقال وجه ملک به حساب فروشنده
 • دریافت سند مالکیت یا تاپو
 • برای اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک باید به اداره مهاجرت مراجعه کنید تا بر اساس ارزش ملک خریداری شده اقامت با مدت زمان معلوم را دریافت کنید.

مزایای خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه همواره مزایای بسیار زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها دریافت پاسپورت ترکیه به همراه شهروندی است. در حقیقت شما با خرید هر نوع ملکی می‌توانید اقامت این کشور را به دست آورید. در صورتی که ملک خریداری شما دارای ارزشی بیش از 400000 دلار باشد به راحتی می‌توانید از مزایای شهروندی این کشور بهره‌مند شوید.

قیمت مناسب نسبت به ملک‌های ایران

ملک‌های موجود در شهرهای مختلف ترکیه در مقایسه با ملک‌های موجود در ایران قیمت بسیار کمتری داشته و در مقابل ارزنده‌تر هستند. سطح امکانات و رفاه در کشور ترکیه بسیار بهتر از ایران بوده و به دلیل رشد اقتصادی بی‌وقفه خود همواره بهتری فرصت به منظور اخذ پاسپورت ترکیه با خرید خانه است.

کم بودن هزینه‌های زندگی در ترکیه با رفت و آمد سریع و آسان به ایران

از دیگر مزایای خرید ملک در ترکیه برای افراد ایرانی این است که هزینه‌های مربوط به رفت و آمد و سبک زندگی نیز بسیار کمتر است. شما با خرید خانه در ترکیه می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمی سبک زندگی اروپایی را تجربه کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

سایر مزایای قابل توجه خرید ملک در ترکیه

 • افزایش ارزش ملک به ازای هر متر مربع
 • امکان خرید ملک به صورت قسطی یا با استفاده از وام بانکی
 • هم مرز بودن ترکیه با ایران
 • امکان سفر آسان به 111 کشور دنیا با پاسپورت ترکیه
 • بهره‌مندی از طیف گسترده‌ای از امکانات و تفریحات پیشرفته
 • سرمایه گذاری با سوددهی بسیار بالا

خرید ملک در ترکیه 2

بهترین شهرها برای خرید ملک در ترکیه کدامند؟

قبل از خرید ملک در ترکیه بهتر است مناطق مختلف هر یک از شهرهای این کشور را به خوبی بشناسید، برای این کار به یک مشاور املاک معتبر و مجرب در کشور ترکیه نیاز دارید تا با دریافت مشاوره‌های لازم سرمایه گذاری پرسود و کم‌خطری را انجام دهید.

شهر استانبول

استانبول پایتخت کشور ترکیه یکی از بهترین شهرهای برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک است. این شهر زیبا در مرز دو قاره بزرگ یعنی اروپا و آسیا قرار گرفته و به همین دلیل موقعیت جغرافیایی خاصی دارد. قیمت ملک در ترکیه در شهر استانبول نسبت به سایر شهرها بالاتر است، اما امکانات رفاهی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی نیز دارد.

آنتالیا

آنتالیا شهری با معماری بسیار زیبا در قسمت جنوب غربی ترکیه واقع شده است. این شهر یکی از بهترین شهرها برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و دراز مدت است. مناطقی چون لارا و کونیالتی از مناطق اعیان نشین این شهر محسوب شده و املاکی با متراژهای بزرگ و سبک ویلایی و مدرن دارند.

قیمت ملک در ترکیه

عوامل بسیاری در قیمت ملک در ترکیه از جمله نوع منطقه، نوع شهر و نوع خود ملک موثر هستند. برای خرید ملک در ترکیه به صورت مطمئن و ایمن بهتر است با یک مشاور املاک معتبر و مجرب در ترکیه هماهنگ شوید. شرکت آلتین رویا یکی از معتبرترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در ترکیه است که با بیش از دو دهه فعالیت مستمر و موفق در این زمینه توانسته به یکی از رقیبان قدرتمند در سرمایه گذاری جهانی تبدیل شود.

شما می‌توانید با برقراری ارتباط با مشاورین و کارشناسان ما نسبت به خرید خانه در ترکیه با مناسب‌ترین قیمت و بهترین موقعیت اقدام کرده و از مزایای بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید.

سخن نهایی

کشور ترکیه یکی از بهترین کشورهای اوراسیایی با سبک زندگی اروپایی است. این کشور از نظر شرایط اقتصادی و امکانات رفاهی در لیست کشورهای برتر دنیا قرار گرفته است. با خرید ملک در ترکیه به ارزش بیش از 400000 دلار به راحتی می‌توانید اقامت دائم و شهروندی این کشور را دریافت کرده و زندگی رویایی خود را در این کشور با کمترین هزینه داشته باشید.

 

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید
تماس با ما

4.5/5 - (11 امتیاز)