ٍErfan 1 آذر 1401 0 نظر

هزینه زندگی در اسپانیا چقدر است؟

کشور اسپانیا یکی از بهترین و زیباترین کشورهای اروپایی است. این کشور در مرکزی‌ترین نقطه قاره اروپا واقع شده و به همین دلیل موقعیت جغرافیایی خاصی دارد. اسپانیا به دلیل داشتن جاذبه‌های تاریخی، گردشگری و باستانی بسیار زیاد و متنوع همواره از مهاجرپذیرترین کشورها در سراسر دنیا است.
وجود امنیت بالا و رشد و توسعه روز‌به‌روز اقتصاد در کنار امکانات رفاهی پیشرفته و سبک زندگی آرام و بی حاشیه اروپایی از اصلی‌ترین دلایل مهاجرت افراد از کشورهای مختلف به اسپانیا است.
یکی از سوالات رایج بسیاری از سرمایه‌گذاران و افرادی که قصد اخذ اقامت دائم اسپانیا را دارند این است که هزینه زندگی در اسپانیا اعم از هزینه خورد و خوراک، هزینه اجاره و خرید ملک در اسپانیا و… چقدر است. در ادامه این مقاله در مورد تمامی هزینه‌های مربوط به زندگی در کشور اسپانیا به توضیحات کامل‌تری می‌پردازیم.
هزینه های زندگی در اسپانیا

آشنایی با جغرافیا و مساحت اسپانیا

اسپانیا شبه جزیزه‌ای بزرگ و وسیع است که در بخش جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است. این کشور از سمت شمال شرق به فرانسه و از غرب با پرتغال همسایه است.
یکی از ویژگی‌های اصلی موقعیت جغرافیای این کشور پوشش سراسر آن به وسیله دریاها و اقیانوس‌هایی چون اطلس شمالی، مدیترانه و خلیج باسکای است، به همین دلیل بسیاری از مناطق و شهرهای این کشور آب و هوایی معتدل و مرطوب دارند. مساحت کشور اسپانیا حدود 505.990 کیلومتر مربع بوده و از نظر مساحت دومین کشور بزرگ در قاره اروپا است.

اصلی‌ترین دلایل مهاجرت بسیاری از افراد به کشور اسپانیا

کشور اسپانیا از جمله کشورهای وسیع و متنوع است که تقریبا آب و هوا در بسیاری از شهرهای آن تقریبا در 137 روز از سال آفتابی و صاف است. فرهنگ این کشور بسیار غنی و متمدنانه بوده و بر خلاف سایر کشورها نژاد پرستی و محدودیت‌های عقیدتی وجود ندارد. این کشور از سال 2015 به بعد از نظر اقتصادی رشد بی‌سابقه‌ای داشته و توانسته در لیست کشورهای برتر جهان قرار گیرد.
متوسط هزینه زندگی در اسپانیا به نسبت امکانات، حقوق‌ها و درآمدهای دریافتی بسیار کمتر از سایر کشورهای اروپایی است. اسپانیا به دلیل داشتن واحد پول باارزش در دنیا همواره یکی از بهترین کشورها برای خرید ملک، سرمایه گذاری و در نهایت اقامت دائم است.

استانداردهای زندگی در اسپانیا

قبل از پرداختن به هزینه زندگی در اسپانیا ابتدا در مورد استانداردهای سکونت و زندگی در اسپانیا توضیحاتی را ارائه می‌دهیم. استانداردهای زندگی در اسپانیا همچون شاخص کار، زندگی، مسکن و بهداشت و ایمنی بالاتر از حد متوسط بوده و در مقایسه با کشورهای همسایه این کشور وضعیت بهتری دارد. باکیفیت‌ترین و بهترین شهرها برای خرید ملک در اسپانیا و همچنین زندگی در آن شهر مادرید و بارسلونا هستند.

بررسی کلی هزینه زندگی در اسپانیا در شهرهای بزرگ

شهر مادرید قلب تپنده اسپانیا بوده و شهری غنی از تمدن، فرهنگ و امکانات پیشرفته است. هزینه زندگی در اسپانیا در مادرید به نسبت پایتخت سایر کشورها بسیار منطقی‌تر و به‌صرفه‌تر است. پایتخت کشور اسپانیا از نظر هزینه زندگی در سال 2018 در رتبه 64 در دنیا قرار گرفته است.
در حالت کلی هزینه زندگی در شهرهای معروف و زیبای اسپانیا همچون مادرید، بارسلونا، والنسیا و سویا نسبت به شهرهایی چون لندن، لس آنجلس و نیویورک ارزان‌تر است. در جدول زیر این شهرها با یکدیگر مقایسه شده‌اند.

شهرهای اسپانیا نیویورک لس آنجلس لندن
مادرید 43% ارزان‌تر 34% ارزان‌تر 39% ارزان‌تر
بارسلونا 44% ارزان‌تر 41% ارزان‌تر 41% ارزان‌تر
والنسیا 50% ارزان‌تر 46% ارزان‌تر 46% ارزان‌تر
سویا 55%ارزان‌تر 53% ارزان‌تر 52% ارزان‌تر

جدول مقایسه هزینه‌ زندگی در شهرهای معروف اسپانیا در مقایسه با سایر شهرهای اروپایی

هزینه مسکن در اسپانیا

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در مورد هزینه زندگی در اسپانیا، هزینه‌های مربوط به خرید ملک در اسپانیا و اجاره مسکن در این کشور است. هزینه خرید و اجاره مسکن در شهرهای مختلف اسپانیا بسته به نوع منطقه و میزان ارزش ملک متفاوت است.

هزینه اجاره مسکن در مادرید

شهر مادرید به دلیل داشتن محبوبیت بسیار زیاد و همچنین امکانات رفاهی غنی تعداد کثیری از مهاجرین اسپانیا را در خود جای داده است. هزینه‌های مربوط به اجاره مسکن در این شهر نسبت به سایر شهرها بیشتر است. بسیاری از مناطق موجود در مادرید دارای محله‌های شیک و متوسط به بالا است. برای نمونه قیمت یک اتاق در مرکز این شهر از 350 یورو شروع می‌شود.
در حالی که در اطراف و حومه شهر می‌توانید با قیمت کمتری ملک‌های بزرگ‌تری را اجاره و یا خریداری کنید. در حالت کلی هزینه زندگی در اسپانیا در شهر مادرید به مراتب بیشتر از هزینه زندگی در سایر شهرهای این کشور است. اما امکانات و سایر امتیازات این شهر بسیار بیشتر از سایر شهرها است.

هزینه اجاره مسکن در بارسلونا

قیمت خانه در هر منطقه و محله از بارسلونا متفاوت است. اما در حالت کلی میانگین هزینه اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر بارسلونا حدود 900 یورو و میانگین هزینه اجاره آپارتمان یک‌خوابه در حومه این شهر حدود 700 یورو است. اما در حالت کلی هزینه زندگی در اسپانیا در شهر بارسلونا به نسبت حقوق‌ها و وضعیت اشتغال در این شهر منطقی و معقول است.

هزینه خورد و خوراک در اسپانیا و در شهرهای معروف این کشور

بعد از فاکتور مهم خرید ملک در اسپانیا و هزینه‌های اجاره ملک در این کشور به هزینه‌های مواد غذایی و خورد و خوراک در این کشور می‌پردازیم. خوشبختانه بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی هزینه‌ مواد غذایی در اسپانیا کمتر و به‌صرفه‌تر است.
علت این امر قدرت بسیار زیاد صنعت کشاورزی این کشور است. برای نمونه قیمت یک نوشیدنی طبیعی و حاوی الکل مانند شراب در اسپانیا حدود 5 یورو است. هزینه تقریبی غذا و اقلام رستورانی در کشور اسپانیا به صورت زیر است:

 •   یک وعده غذایی در رستوران ارزان: 10 یورو
 •   یک وعده غذا در رستوران متوسط برای دو نفر 40 یورو
 •   آبجو نیم لیتر 2.50 یورو
 •   کاپوچینو 1.65 یورو
 •   نوشابه 0.33 لیتری 1.75 یورو

هزینه مواد غذایی در اسپانیا

هزینه مواد غذایی در مادرید

یکی از بهترین و مناسب‌ترین شهرها برای زندگی دائمی شهر مادرید استو متوسط هزینه مواد غذایی در شهر مادرید بسیار کم بوده و حتی شهروندانی که دارای وضعیت مالی متوسط هستند نیز می‌توانند بهترین خورد و خوراک را داشته باشند. البته هزینه‌های مواد غذایی در محله‌های مختلف مادرید متفاوت است. برای نمونه برای صرف یک شام دو نفره در یکی از محله‌های شیک مادرید باید هزینه‌ای حدود 100 یورو را پرداخت کنید.

هزینه مواد غذایی در بارسلونا

هزینه خوراک و خواربار در بارسلونا بستگی به عادت خرید شما دارد، یعنی اگر شما از هایپرمارکت‌های بزرگ این شهر خرید خود را انجام دهید به طور میانگین این هزینه‌ها حدود 200 هزار یورو خواهد بود. در حالی که اگر از سوپرمارکت مناطق متوسط خرید کنید هزینه‌های مربوطه حدود 150 هزار یورو می‌شود. در ادامه لیستی از قیمت برخی مواد خوراکی و غذایی در بارسلونا را تهیه کرده‌ایم:

 •   شیر یک لیتر حدود 0.87 یورو
 •   یک قرص نان 1.26 یورو
 •       12 عدد تخم مرغ 2.15 یورو
 •   یک کیلوگرم موز با سایز متوسط 1.77 یورو
 •   یک کیلوگرم سیب‌زمینی 1.32 یورو

هزینه حمل و نقل در اسپانیا

یکی دیگر از موارد مهم در زمینه هزینه زندگی در اسپانیا هزینه‌های مربوط به حمل و نقل در شهرهای مختلف این کشور است. سیستم حمل و نقل این کشور بسیار پیشرفته و مدرن است، اما هزینه حمل و نقل شهر به شهر به دلیل حجم ترافیک و… متفاوت است.
در صورت استفاده از تاکسی هزینه‌های حمل و نقل شما به صورت متوسط حدود 3.50 یورو خواهد بود، به عبارتی به ازای هر یک کیلومتر 1.10 یورو بر کل هزینه حمل و نقل شما افزوده می‌شود.
هزینه حمل و نقل در اسپانیا

هزینه حمل و نقل در مادرید

شهر مادرید شهری بسیار بزرگ و گسترده است. به همین جهت استفاده از وسیله نقلیه شخصی در بسیاری از مناطق این شهر هرگز توصیه نمی‌شود، چراکه هزینه‌های مربوط به بنزین و استهلاک خودرو نیز برای شما بسیار زیاد خواهد بود. سیستم حمل و نقل وسایل عمومی در شهر مادرید یکی از بهترین سیستم‌های اروپا از نظر تمیزی، نظم و سازماندهی و امنیت است.
بسیاری از افرادی که از مترو در این شهر استفاده می‌کنند همواره کارت حمل و نقل ماهانه خود را شارژ می‌کنند. هزینه شارژ ماهانه این کارت حدود 4 یورو است.

هزینه حمل و نقل در بارسلونا

هزینه سیستم حمل و نقل عمومی در بارسلونا نیز نسبت به سایر شهرها ارزان‌تر است. به عبارتی شما تنها با صرف هزینه‌ای حدود 2.40 یورو و تهیه یک بلیت می‌توانید از تمامی وسایل نقلیه عمومی مترو، قطار، تراموا و اتوبوس استفاده کنید. هزینه تاکسی در شهر بارسلونا به ازای هر یک کیلومتر حدود 1.10 یورو است.
البته گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها در هزینه‌های حمل و نقل خود صرفه‌جویی کنید.

 •   کارت T-SUAL: با استفاده از این کارت می‌تواند به مدت یک ماه به صورت نامحدود به مناطق مختلف از شهر بارسلونا سفر کنید. هزینه شارژ این کارت حدود 40 یورو برای یک منطقه است.
 •   کارت T-Casual: کارت سفر که هزینه هر بار شارژ آن حدود 11.35 یورو است.
 •   کارت T-Jove: با استفاده از این کارت می‌توانید به صورت نامحدود و به مدت 90 روز به مناطق مختلف بارسلونا سفر کنید. هزینه شارژ این کارت برای هر منطقه حدود 80 یورو است.

هزینه خدمات دولتی همچون پرداخت قبض آب، برق، گاز در اسپانیا

یکی دیگر از موارد مهم در زمینه هزینه زندگی در اسپانیا هزینه‌های مربوط به قبوض مصرفی است. سرانه هزینه‌های مربوط به قبوض مصرفی همچون قبض آب، برق و گاز به میزان مصرف شما بستگی دارد. بر اساس آمارگیری‌های انجام شده به صورت متوسط هزینه‌های قبض‌های مصرفی در یک آپارتمان 85 متری در هر ماه حدود 100 تا 150 یورو است.

هزینه قبوض مصرفی در مادرید

هزینه‌های مربوط به قبض آب، برق و گاز در مناطق مختلف شهر مادرید به صورت متوسط بین 45 تا 60 یورو است. سرانه متوسط هزینه مصرف اینترنت نیز در این شهر حدود 40 یورو است.

هزینه قبض‌های تلفن، آب، برق و گاز در بارسلونا

در هر یک از شهرهای اسپانیا آپارتمان‌هایی وجود دارند که قبل از اجاره واحد خود از متقاضیان می‌خواهند تا خدمات استاندارد یا همان قبوض مصرفی را به صورت جداگانه پرداخت کنند. در این نوع آپارتمان‌ها (100 متری) به صورت میانگین هزینه پرداخت قبوض برای هر نفر حدود 100 یورو و هزینه اینترنت نیز 35 الی 40 یورو است.

هزینه خدمات درمانی در اسپانیا

یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین فاکتورها در هزینه زندگی در اسپانیا، هزینه‌های مربوط به خدمات درمانی و بهداشتی در این کشور است. بر اساس آخرین اطلاعات و گزارشات هزینه خدمات درمانی و بهداشتی در اسپانیا شهروندان اعم از اتباع خارجی و داخلی رایگان است.
در صورتی که شما در این کشور شاغل باشید، کارفرمای شما باید بخشی از هزینه خدمات درمانی و بیمه شما را پرداخت کند. هزینه بیمه‌های خصوصی در کشور اسپانیا برای افراد با بازه سنی 20 الی 30 سال بین 30 تا 50 یورو در ماه است.

هزینه خرید ملک در اسپانیا به منظور اخذ اقامت دائم این کشور

کشور اسپانیا بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری است. سالانه بسیاری از افراد از طریق روش خرید ملک در اسپانیا اقامت دائم این کشور را دریافت می‌کنند، چراکه بهترین، سریع‌ترین و مطمئن‌ترین راه برای اخذ اقامت دائم اسپانیا خرید ملک در یکی از شهرهای محبوب این کشور است.
البته برای اینکه بتوانید یک سرمایه‌گذاری بلند مدت پرسود و کم‌خطری داشته باشید بایستی با یک شرکت سرمایه گذاری خارجی معتبر و مجرب مشورت و همکاری کنید. شرکت سرمایه گذاری خارجی آلتین رویا با بیش از چند دهه سابقه تجاری موفق می‌تواند به شما کمک کند تا ملکی با قیمت مناسب و ارزنده را از بهترین مناطق این کشور خریداری کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.
اجازه و خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا – اقامت اسپانیا با خرید ملک

سخن نهایی

هزینه زندگی در اسپانیا یکی از مسائل و دغدغه‌های اصلی بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت و خرید ملک در این کشور را دارند. در حقیقت به نسبت امکانات، سبک زندگی، خدمات دولتی، وضعیت اقتصادی و… هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف این کشور کمتر از سایر شهرهای کشورهای اروپایی است.

مطالب مرتبط:


فرم مشاوره رایگان

Rate this post

پیام بگذارید