ٍErfan 8 اسفند 1401 0 نظر

پردرآمدترین شغل‌ها در اسپانیا چیست؟

کشور اسپانیا از جمله کشورهای غیر متمرکز قاره اروپا است که از 17 منطقه خودمختار تشکیل شده است. این کشور در طی چندین سال اخیر بنا بر موقعیت جغرافیایی بکر و خاص، نرخ تورم و بیکاری کاهش یافته و همچنین اقتصاد توسعه یافته توانسته توجه بسیاری از مهاجران به خصوص سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند. اما بحث فرصت‌های شغلی و میزان درآمد یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

کشور اسپانیا بنا بر صنعت و اقتصاد بسیار فعال خود دارای فرصت‌های شغلی بسیار متنوع است، در حقیقت در عین اینکه هزینه‌های زندگی در این کشور توسعه یافته به نسبت سایر کشورهای هم رده خود کمتر است مهاجران نیز شرایط بهتری را برای اشتغال دارند. به احتمال زیاد شما هم با این پرسش مواجه شوید که پردرآمدترین شغل‌ها در اسپانیا کدام‌اند؟ در این مقاله در مورد شغل مردم اسپانیا و همچنین پردرآمدترین کارهای این کشور توضیحات کامل و جامعی را ارائه می‌کنیم.

پردرآمدترین شغل‌ها در اسپانیا

بررسی اجمالی کشور اسپانیا

پیش از اینکه پردرآمدترین شغل‌های اسپانیا را معرفی کنیم، ابتدا بهتر است دیدگاه کلی از این کشور را به شما ارائه دهیم. اسپانیا بنا بر تنوع بالای جاذبه‌های گردشگری خود سالیانه سهم عمده‌ای از تور اروپا را به خود تخصیص می‌دهد. سبک زندگی در این کشور توسعه یافته مدیترانه‌ای است، همان طور که در مطالب بالا گفته شد هزینه‌های زندگی در این کشور به نسبت امکانات رفاهی، امنیت اقتصادی و اجتماعی حاکم بر جامعه بسیار کمتر است. این موارد دلیل محکمی بر اثبات این است که کشور اسپانیا همواره یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌رو برای مهاجرت و اشتغال‌زایی است.

اقتصاد اسپانیا از سال 2015 به بعد همواره رشد و توسعه چشمگیری داشته است، در این کشور نرخ بیکاری از سال 2013 تا 2021 به میزان 14 درصد کاهش یافته است. این آمار و ارقام نشان دهنده این است که فرصت‌های شغلی هم اکنون یعنی در سال 2023 نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته است؛ به گونه‌ای که دولت این کشور شرایط آسان جدیدی را برای جذب نیروی خارجی اخذ کرده‌اند.

خرید ملک در اسپانیا – اقامت اسپانیا با خرید ملک

یکی از مهم‌ترین چالش‌های به هنگام مهاجرت به اسپانیا یافتن شغلی پردرآمد و متناسب با حرفه شخص متقاضی است. در ادامه برخی ازپردرآمدترین شغل‌ها در اسپانیا را به همراه جزئیات (درآمد)، ساعات کاری و… معرفی می‌کنیم.

بهترین و پردرآمدترین شغل‌ها در کشور اسپانیا

شغل مردم اسپانیا اغلب مربوط به حوزه کشاورزی، آرایشگری و گردشگری می‌شود. به عبارتی درصد قابل توجهی از مردمان این کشور همواره در این سه صنعت ذکر شده مشغول به کار هستند. اما اگر شما به عنوان یک مهاجر قصد دارید در این کشور کار کرده و از طریق ویزای کاری به این کشور مهاجرت کنید باید پردرآمدترین و بهترین شغل متناسب با حرفه و تخصص خود را انتخاب کنید.

مهندسی IT یکی از بهترین شغل‌ها در اسپانیا

از جمله پردرآمدترین شغل‌ها در اسپانیا شغل مهندسی IT یا همان مهندسی نرم‌افزار و کامپیوتر است. چنانچه شما در این حوزه مهارت و تخصص کافی را دارید همواره بهترین فرصت‌های کسب درآمد در این کشور در انتظار شما است. برای ورود به بازار کار رشته کامپیوتر در اسپانیا باید مدارک زیر را به سازمان اداره و کار این کشور ارائه کنید:

 • اصل کپی و مدارک شناسایی
 • اصل گذرنامه و 2 برگه کپی
 • آخرین حکم کارگزینی و اشتغال به کار
 • ارائه گواهی تایید سلامت پزشکی و روانی
 • گواهی گردش حساب

شرایط مورد نیاز برای ورود به بازار کار مهندسی IT

شرایطی که دولت اسپانیا به منزله ورود و فعالیت افراد خارجی در حوزه مهندسی IT در نظر گرفته عبارت است از:

 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
 • داشتن مهارت و تجربیات کاری مرتبط
 • داشتن مدرک زبان اسپانیایی (از مهم‌ترین شروط استخدام در این رشته)

میزان درآمد رشته کامپیوتر در اسپانیا به صورت متوسط  31500 یورو است. البته همان طور که می‌دانید هر چقدر تخصص و مهارت شما بیشتر باشد به همان اندازه حقوق و دستمزد بیشتری دریافت خواهید کرد.

وکالت شغلی آینده‌دار و پردرآمد در اسپانیا

بی‌شک یکی از پردرآمدترین شغل‌ها در اسپانیا شغل وکالت است. داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس یکی از شروط اولیه استخدام و کار در حوزه وکالت است. شخصی که قصد دارد به عنوان وکیل دائمی در اسپانیا کار کند باید در کانون وکلای دادگستری این کشور ثبت نام کند. بعد از اتمام فرایند ثبت نام فرد در کانون وکلای اسپانیا وی می‌تواند به عنوان وکیل رسمی در هر منطقه و شهر از اسپانیا کار کرده و کسب درآمد کند. حقوق میانگین وکالت در اسپانیا ماهانه بین مبالغ 3.380 الی 10.100 یورو متغیر است.

متخصص ارتودنسی از فعال‌ترین مشاغل در اسپانیا

شاید شما هم در نگاه اول این تصویر را داشته باشید که متخصص ارتودنسی در یک کشور توسعه یافته درآمد چندانی مانند سایر رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی نداشته باشد، در حالی که بازار کار این رشته تحصیلی بسیار پر رونق بوده و درآمد قابل توجهی دارد. به زبانی ساده‌تر شغل متخصص ارتودنسی پردرآمدترین شغل مردم اسپانیا است. متقاضیانی که قصد کار در این رشته را دارند بایستی مدرک زبان اسپانیایی سطح C1 را اخذ کنند، همچنین مدرک پزشکی این افراد باید توسط اتحادیه بهداشت اسپانیا تایید شود تا مراحل بعدی کسب جواز اشتغال در این حوزه برای فرد محیا شود.

میزان درآمد میانگین متخصص ارتودنسی در اسپانیا ماهانه حدود 2730 است، اما در صورتی که فرد تخصص کافی را در این زمینه داشته باشد به راحتی می‌تواند ماهانه حقوقی بیش از 8000 یورو نیز کسب کند.

مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک یکی از مهم‌ترین شغل‌ها در سراسر دنیا است، این رشته بی‌شک یکی از پردرآمدترین شغل‌ها در اسپانیا است. مهاجرت کاری از طریق این شغل یکی از بهترین‌ گزینه‌ها بوده و افراد می‌توانند از طریق اخذ ویزای کاری راحت‌تر به اسپانیا مهاجرت کنند. البته باید به این نکته مهم هم اشاره کنیم که بازار کار مهندسی مکانیک در صورت متخصص و حرفه‌ای بودن فرد بسیار پر رونق است.

حداقل درآمد مهندسی مکانیک در اسپانیا ماهانه حدود 2.300 یورو است، اما چنانچه فرد تخصص و مهارت بیشتری داشته باشد می‌تواند درآمد بالغ بر 3000 یورو نیز داشته باشد. مهم‌ترین شرط اخذ ویزای کاری اسپانیا با استفاده از شغل مهندسی مکانیک داشتن حداقل 3 سال سابقه کار در کشور مبدا است.


دریافت مشاوره رایگان

مدیر بازاریابی از بهترین مشاغل در اسپانیا

مدیر بازاریابی علاوه بر اینکه یکی از پردرآمدترین شغل‌ها در اسپانیا محسوب می‌شود، در سایر کشورهای توسعه یافته دنیا نیز جایگاه ارزشمندی دارد. داشتن حداقل مدرک کارشناسی یکی از الزامات استخدام در شغل مدیر بازاریابی است، البته باید فرد متقاضی سابقه کاری مرتبط با این کار را در کشور مقصد داشته باشد.

میانگین درآمد شغل مدیر بازاریابی در اسپانیا ماهانه بین 1880 الی 5420 یورو متغییر است، در این حوزه کاری هرچقدر تخصص فرد بیشتر باشد به مراتب درآمد بیشتری خواهد داشت.

پزشکی شغلی محبوب و پردرآمد در اسپانیا

پزشکی یکی دیگر از مشاغلی است که در همه جای دنیا جایگاه ارزشمندی دارد. این شغل همواره یکی از پردرآمدترین شغل‌ها در اسپانیا نیز به شمار می‌رود، بر اساس آخرین اعلام وضعیت کشور اسپانیا به تعداد کثیری نیروی ماهر دکتر عمومی و متخصص در رشته‌های مختلف پزشکی نیاز دارد. به همین جهت اسپانیا هم‌اکنون بهترین فرصت برای بهره‌مندی از شرایط بسیار مناسب پزشکی برای افراد خارجی است. میانگین درآمد پزشکی در اسپانیا ماهانه بین 5000 تا 15000 یورو است. این شغل در صدر لیست مشاغل پردرآمد در اسپانیا قرار دارد.

شرایط مهاجرت پزشکان به اسپانیا

اولین شرط مهاجرت پزشکان به اسپانیا داشتن مدرک زبان اسپانیایی سطح C1 است. البته به بیانی دقیق‌تر پزشکان و کادر درمانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید حداقل مدرک زبان اسپانیایی سطح B2 را داشته باشند. پزشکی یکی از بهترین شغل‌ها برای دریافت سریع ویزای کار اسپانیا است، چرا که این کشور در حال حاضر به نیروی پزشک متخصص نیاز دارد. افزون بر این موارد فرایند معادل‌سازی مدارک متقاضی یکی از مهم‌ترین شرایط استخدام در رشته پزشکی در این کشور است. از مدارک و شرایط مورد نیاز برای کار در رشته پزشکی در اسپانیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه مدرک فارغ‌‌التحصیلی از رشته پزشکی یا دندانپزشکی
 • اجازه کار و اخذ  اقامت کاری در اسپانیا (شماره NIE)
 • ارائه گواهی معادل‌سازی از وزارت آموزش و پرورش
 • اثبات اقامت در شهر یا منطقه‌ای که فرد قصد دارد در آن به عنوان پزشک مشغول به کار شود.

در فرایند معاد‌ل سازی در این کشور باید فرد متقاضی در دو بخش تئوری و عملی آزمون MIR شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کند. در بخش اول این آزمون متقاضی از نظر مهارت‌های نظری، بالینی و تشخیصی مورد بررسی قرار می‌گیرد. این بخش از آزمون حدود 2 ساعت زمان داشته و شامل 75 سوال چهار گزینه‌ای است.

در بخش دوم آزمون MIR میزان توانایی متقاضی در تصمیم گیری مناسب از نظر بالینی و تشخیصی مورد تست قرار می‌گیرد، این بخش از آزمون 2 ساعت به طول انجامیده و دارای سه سناریوی عملی با برخی مسائل خاص و فوق تخصصی و پرسش‌های مختلف است. هر بخش از این آزمون 100 امتیاز داشته و حداقل نمره قبولی در هر یک از این بخش‌ها 50 امتیاز است. آزمون MIR هر سال یکبار برگزار می‌شود.

مدیر فروش شغلی بی‌دردسر و پردرآمد در اسپانیا

شغل مدیر فروش از دیگر پردرآمدترین شغل‌ها در اسپانیا است، البته بسیاری از مردم این کشور در این حوزه مشغول به کار هستند. بازار کار مدیر فروش در اسپانیا پررونق بوده و میزان درآمد این شغل در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای هم رده خود بیشتر است.

مانند سایر مشاغل این شغل هم نیازمند برخی شرایط به خصوص داشتن مدرک زبان رسمی اسپانیا است. میانگین درآمد مدیر فروش در اسپانیا ماهانه بین 2500 الی 8000 یورو است، این مبلغ بنا بر سختی‌های کار بسیار معقول و منطقی است.

خلبان شغلی پردرآمد و در عین حال سخت

همان طور که می‌دانید شغل خلبانی یکی از سخت‌ترین مشاغل در دنیا است. اما در حال حاضر کشور اسپانیا شرایط بسیار مطلوبی را برای خلبانان با تابعیت خارجی را در نظر گرفته است. این شغل بی‌شک یکی از پردرآمدترین شغل‌ها در اسپانیا است، حتی متوسط درآمد این شغل از شغل پزشکی هم بیشتر است. حداقل حقوق خلبانان در اسپانیا حدود 3 هزار یورو در ماه است، اما به صورت معمول اغلب این افراد ماهانه درآمدی بالغ بر 7 هزار یورو دارند.

میزان درآمد خلبانان در اسپانیا

مشاغل گردشگری از جمله بهترین و پولسازترین شغل‌ها در اسپانیا

شغل مردم اسپانیا تنها به مشاغلی چون کشاورزی منتهی نمی‌شود، تعداد کثیری از مردمان این کشور در شهرهایی با جاذبه‌های توریستی بالا همواره در بخش‌های مختلف گردشگری مشغول به کار بوده و درآمدهای خوبی را کسب می‌کنند. بی‌شک مشاغل مربوط به گردشگری از جمله پردرآمدترین شغل‌ها در اسپانیا است.

اخذ  اقامت اسپانیا و بهره‌مندی از شرایط بسیار مناسب کار و زندگی در این کشور

همان گونه که در مطالب بالا گفته شد، کشور اسپانیا مهد فرصت‌های شغلی متنوع و پردرآمد است. در واقع شما با اخذ اقامت دائم اسپانیا می‌توانید از مزایای اقامتی در این کشور همچون بازار کار پررونق، درآمدها و حقوق‌های بالا و مکفی، فرصت‌های تحصیلی مناسب و سبک زندگی مدیترانه‌ای بهره‌مند شوید.

خرید ملک در اسپانیا یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت دائم این کشور است، البته از طریق ویزای کاری هم می‌توان اقامت دائم را دریافت کرد اما شرایط دریافت این نوع اقامت از این طریق دشوار و زمان‌بر است. اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور اسپانیا را با استفاده از هر روش مهاجرتی دارید، بهتر است قبل از اینکه خودتان نسبت به انجام این کار اقدام کنید ابتدا با یک شرکت مهاجرتی و سرمایه‌گذاری معتبر مشورت و همفکری کنید.

مشورت با یک شرکت معتبر مهاجرتی می‌تواند به شما کمک کند تا در مسیر قانونی و درست اخذ اقامت اسپانیا حرکت کرده و در کمترین زمان نیز اقامت آن را دریافت کنید. مجموعه مهاجرتی و سرمایه‌گذاری آلتین رویا با بیش از 20 سال سابقه کاری آماده ارائه خدمات نوین و جامع در زمینه خرید ملک در اسپانیا، اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، ویزای تحصیلی و ثبت شرکت است. در صورتی که تمایل دارید از طریق هر یک از روش‌های فوق به کشور زیبای اسپانیا در کمترین زمان و با کمترین هزینه ممکن مهاجرت کنید با مشاوران ما در آلتین رویا تماس حاصل فرمایید.

سخن آخر

با توجه به مطالب فوق می‌توان به این نتیجه رسید که در حال حاضر کشور اسپانیا یکی از بهترین کشورها برای اشتغال‌زایی و رشد و توسعه فردی از این طریق است. از پردرآمدترین شغل‌ها در اسپانیا می‌توان به پزشکی، خلبان، دندانپزشکی، مدیر فروش، مدیر بازاریابی و وکالت اشاره کرد. البته در حوزه گردشگری نیز مردمان این کشور فعالیت زیادی داشته و درآمدی خوبی را کسب می‌کنند. اگر شما هم قصد دارید در یک کشور با فرصت‌های شغلی متنوع، درآمد بالا و هزینه‌های پایین زندگی کنید بی‌شک اسپانیا بهترین گزینه انتخابی برای شما است.

Rate this post

پیام بگذارید