خرید ملک در قبرس – اخذ اقامت و هزینه ها

کشور قبرس یکی از بهترین و زیباترین کشورهای خاورمیانه است، این کشور به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی خاص خود (قرار گرفتن در مجاورت دریای مدیترانه) از جمله کشورهایی با جاذبه‌های گردشگری بسیار زیاد و متنوع بوده و هر ساله خیل عظیمی از افراد از کشورهای مختلف به این کشور سفر و حتی مهاجرت می‌کنند.

این کشور در طی چند سال اخیر از نظر اقتصادی رشد بسیار مطلوبی داشته و توانسته در لیست کشورهای قدرت برتر اقتصادی قرار گیرد. موقعیت جغرافیایی خاص و شرایط اقتصادی مطلوب از جمله مهم‌ترین دلایل سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس بسیاری از سرمایه‌گذاران با تابعیت خارجی است.

در ادامه این مطلب در رابطه با شرایط خرید ملک در قبرس، مزایای خرید ملک و سرمایه گذاری و همچنین بهترین و مناسب‌ترین شهرهای این کشور برای خرید ملک به توضیحات بیشتری می‌پردازیم.

مساحت و جمعیت کشور قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی جزیره‌ای خودمختار با جاذبه‌های توریستی بسیار متنوع در جنوب کشور ترکیه قرار گرفته است. زبان رسمی این کشور ترکی قبرسی است، اما تعدادی از مردم این کشور نیز با زبان یونانی آشنایی نسبی دارند. قبرس شمالی با مساحت 3354 کیلومتر مربع حدود 326 هزار نفر جمعیت دارد، تراکم جمعیت در این کشور به نسبت مساحت مناسب بوده و به همین جهت روند زندگی در این کشور بسیار آرام و کم ازدحام است.

آب و هوای کشور قبرس

قبل از پرداختن به موضوع اصلی و اساسی خرید ملک در قبرس ابتدا در مورد این کشور اطلاعات کلی را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا دید بهتر و جامع‌تری نسبت به این کشور داشته باشید. آب و هوای کشور قبرس بهترین و سالم‌ترین آب و هوای خاورمیانه است، چراکه در بهترین منطقه از خاورمیانه یعنی در دریای مدیترانه قرار گرفته است. در فصول گرم سال یعنی تابستان و بهار آب و هوا در این جزیره بزرگ گرم بوده و در فصول سرد سال همچون زمستان و پاییز آب‌ و هوا معتدل و بارانی است. به عبارتی می‌توان گفت آب و هوای جزیره قبرس شباهت زیادی به آب و هوای کشور ایران دارد.

قبرس کشوری با آینده بسیار خوب در اقتصاد اروپا

خوشبختانه کشور قبرس در چندین سال اخیر رشد قابل توجهی از نظر اقتصاد داشته و اکنون در مسیر پیشرفت و رشد اقتصادی قرار گرفته است. رشد و پیشرفت اقتصادی این کشور بعد از بحران مالی اروپای شرقی در دهه 90 میلادی از حد انتظارات جامعه جهانی بسیار بیشتر بوده است.

به گونه‌ای که بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ و سرشناس و همچنین ارگان‌ها و نهادهای رسمی از آینده طلایی این کشور در اقتصاد اروپا صحبت کرده‌اند. با انتشار این اخبار و رشد اقتصادی مطلوب اکنون این کشور به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای خاورمیانه تبدیل شده و افراد بسیاری از طریق روش خرید ملک در قبرس به این کشور مهاجرت می‌کنند.

بهترین راهکار برای اخذ اقامت دائم قبرس

روش‌های بسیاری همچون بورسیه تحصیلی و مهاجرت کاری برای اخذ اقامت دائم قبرس (کارت اقامت سفید) وجود دارند، اما در حال حاضر مطمئن‌ترین و سریع‌ترین راه خرید ملک در قبرس برای اخذ اقامت این کشور است. همان گونه که در مطالب بالا گفته شد ملک و املاک در بسیاری از مناطق و شهرهای این کشور آینده بسیار خوبی داشته و در حال حاضر با قیمت‌های پایینی در مقایسه با املاک در سایر کشورهای هم‌رده قبرس به فروش می‌روند.

شرایط خرید ملک در قبرس

قبل از خرید ملک در قبرس بهتر است با شرایط و اصول اولیه آن آشنایی کاملی داشته باشید تا بتوانید با آگاهی بیشتری در این مسیر گام بردارید. در حالت کلی شرایط خرید ملک در قبرس نسبت به شرایطی که سایر دولت‌ها برای کشور خود در نظر گرفته‌اند ساده‌تر و بهتر است.

آن دسته از افرادی که قصد اخذ اقامت دائم قبرس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور را دارند باید برخی شرایط اولیه و سرمایه مورد نیاز را داشته باشند. در اخذ اقامت دائم قبرش به روش خرید ملک بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی هیچ گونه محدودیت در مبلغ و ارزش کل ملک وجود ندارد، برای مثال شما می‌توانید ملکی با قیمت 50 هزار پوند یا 70 هزار پوند را خریداری کنید.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که شما می‌توانید تنها با پرداخت 30 درصد از کل مبلغ و ارزش ملک خریداری شده در قبرس سند مالکیت را به نام خود ثبت کنید، مابقی مبلغ ملک را هم به صورت اقساط بلند مدت 5 ساله می‌توانید پرداخت کنید. این موضوع یک فرصت بسیار مناسب برای سرمایه گذارانی است که قصد خرید ملک در قبرس به صورت اقساطی دارند.


دریافت مشاوره رایگان

اثبات داشتن درآمد سالیانه

یکی دیگر از مهم‌ترین شروط خرید ملک در قبرس و به دنبال آن اخذ اقامت دائم این کشور این است که فرد متقاضی باید یک درآمد سالیانه ثابت از کشور مبدا خود داشته باشد.

به عبارتی این درآمد باید خارج از کشور قبرس به فرد به صورت منظم پرداخت شود. در این شرط مجموع درآمد متقاضی و همسر او توسط دولت قبرس در نظر گرفته می‌شود. شرایط عمومی اثبات درآمد سالیانه فرد متقاضی عبارت‌ است از:

 •       درآمد سالیانه باید حدود 30 هزار یورو در سال باشد.
 •       درآمد سالیانه فرد متقاضی بایستی به ازای همسر و هر یک از فرزندان در سال حدود 5 هزار یورو باشد.
 •       به ازای هر یک از والدین حدود 8 هزار یورو در سال

شرایط اخذ اقامت دائم (کارت اقامت سفید) قبرس با خرید ملک و سرمایه گذاری

همان گونه که در مطالب بالا گفتیم، خرید ملک در قبرس بهترین راه برای اخذ اقامت دائم این کشور است. با استفاده از این روش فرد متقاضی با سن کمتر از 25 سال به راحتی می‌توان به همراه فرزندان و همسر خود اقامت دائم قبرس را اخذ کرده و از مزایای آن بهره‌مند شود.

یکی از نکات مهم در مورد شرایط اخذ اقامت دائم قبرس این است که دولت این کشور تحت هیچ شرایطی حق شهروندی را به افراد با تابعیت خارجی اعطا نمی‌کند، اما در عوض اگر فرد متقاضی به مدت 5 سال به صورت پیوسته در این کشور زندگی کند دولت قبرس برای او کارت سفید اقامت را صادر می‌کند. فرد متقاضی با استفاده از کارت اقامت سفید قبرس به راحتی می‌تواند به کشورهای دیگر سفر کند.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که فرد متقاضی باید در این بازه زمانی 5 ساله هر یک سال یکبار اقامت خود را تمدید کند، به عبارتی فرد متقاضی نباید بیشتر از 70 روز در طی این 5 سال خارج از قبرس سکونت داشته باشد.

تفاوت قوانین خرید ملک در قبرس شمالی با قبرس جنوبی به منظور اخذ اقامت دائم این کشور

یکی از شیرین‌ترین رویاهای هر فردی داشتن یک خانه و ملک ارزنده در یکی از کشورهای ساحلی و مدرن است، در کشور قبرس دقیقا این شرایط برای مردم حاکم بوده و به همین دلیل درصد بالایی از مردم از زندگی در این کشور رضایت کامل دارند.

اگر شما هم رویای یک زندگی آرام و مدرن را دارید بهتر است فرصت را از دست نداده و هرچه زودتر نسبت به سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس اقدام کنید. شرایط خرید ملک در دو قسمت از کشور قبرس یعنی قبرس شمالی و جنوبی با یکدیگر تفاوت دارند.

خرید ملک در قبرس

قوانین و شرایط خرید ملک در قبرس جنوبی

همان گونه که در مطالب بالا گفته شد، قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا بوده و به همین دلیل از نظر اقتصادی بهتر و قدرتمندتر از قبرس شمالی است، به همین جهت فرصت‌های طلایی خرید ملک و سرمایه گذاری همواره در این بخش بیشتر از بخش شمالی قبرس است.

متقاضی برای خرید ملک در قبرس جنوبی باید به شورای وزیران مراجعه کند تا بتواند مجوز اولیه خرید ملک در این بخش از قبرس را کسب کند. در صورتی که فرد متقاضی از شورای وزیران این کشور مجوز را نگیرد نمی‌تواند سند مالکیت را به نام خود ثبت کند. البته اگر شما فقط قصد خرید ملک در قبرس را بدون اخذ اقامت ویزای دائم این کشور دارید ممکن است با برخی محدودیت‌ها مواجه شوید.

برای نمونه شما باید هر 6 ماه حدود 3 ماه در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقامت داشته باشید تا بتوانید در قبرس ملکی را به اسم خود خریداری کنید. بر اساس چنین شرایطی ملک خریداری شده نباید بیشتر از 4 متر مربع مساحت داشته باشد.

قوانین و شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی بسیار ارزنده‌تر و بهتر است، چراکه موقعیت جغرافیایی این بخش از قبرس مطلوب‌تر بوده و قیمت ملک نیز در مناطق این بخش ارزان‌تر است. افراد با تابعیت خارجی که قصد خرید ملک در قبرس در بخش شمالی دارند می‌توانند به ازای هر نفر یک زمین با متراژ 1338 متر مربع را خریداری کنند. میزان مالیات خرید ملک در قبرس شمالی نیز حدود 5 درصد از ارزش کل ملک است.

مراحل قانونی و نکات مهم خرید ملک در قبرس

پیش از پرداختن به مراحل قانونی خرید ملک در قبرس باید به این نکته اشاره کنیم که باید هزینه اقامت قبرس را جدا از هزینه‌های خرید ملک در نظر داشته باشید. در مراحل قانونی خرید ملک در این کشور باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 •       باید مبلغی حدود 15 درصد بیشتر از قیمت خرید ملک را در نظر داشته باشید، زیرا هزینه‌های انتقال و حق تمبر و سایر هزینه‌های قانونی نیز در مراحل خرید ملک محاسبه می‌شوند.
 •       در نظر گرفتن هزینه‌های انتقال (بسته به ارزش ملک از حدود 3 تا 8 درصد متغیر است)
 •       هزینه‌های مربوط به حق تمبر نیز بر اساس قیمت و ارزش کل ملک خریداری شده تعیین می‌شود که ممکن است از 0.15 درصد تا 0.20 درصد متغیر باشد.

مراحل قانونی خرید ملک در قبرس به ترتیب عبارت‌اند از:

 1. یافتن ملک مورد نظر: شما باید ابتدا به کمک یک شرکت سرمایه گذاری بین‌المللی بتوانید ملک مورد نظر خود را در قبرس پیدا کنید.
 2. تنظیم قرارداد فروش: بایستی قرارداد رسمی به صورت کتبی تنظیم شده و به تمامی زبان‌های موردنیاز ترجمه شود.
 3. پرداخت بیعانه: در این کشور باید خریدار 10 درصد از مبلغ و قیمت فروش ملک را به عنوان بیعانه بپردازد.
 4.  انتقال مالکیت سند: بعد از انجام تمامی مراحل فوق و تایید تمامی مجوزهای ملک توسط دولت، امکان انتقال مالکیت ملک نیز فراهم می‌شود.

مزایای خرید ملک در قبرس

در حقیقت شما تنها با خرید ملک در قبرس با قیمت مناسب می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. با توجه به وضعیت اقتصادی و نرخ اشتغال‌زایی و کار مطلوب در قبرس خرید ملک در این کشور برای افراد با تابعیت غیر اروپایی مزایای بسیاری زیادی دارد.

مناسب بودن قیمت‌های ملک و ارزنده بودن آن‌ها

به جرات می‌توان گفت قیمت خرید ملک در قبرس به خصوص در بخش شمالی این کشور بسیار ارزان‌تر از سایر کشورهای مدیترانه‌ای است. سرمایه گذاران خارجی با خرید ملک در این کشور به خصوص بخش شمالی آن می‌توانند شاهد رشد 5 الی 15 درصدی سالانه سرمایه خود شوند، چراکه قبرس شمالی نیز جاذبه‌های توریستی و گردشگری بسیار زیادی داشته و به همین دلیل تقاضای سالانه خرید ملک در مناطق این بخش بیشتر است.

سرمایه گذاری پرسود و کم‌خطر در کشوری امن

کشور قبرس پنجمین کشور امن دنیا است، این کشور کنترل و نظارت بسیار دقیقی در مرزهای آبی و هوایی خود دارد. در واقع هیچ منطقه ناامنی در این کشور وجود نداشته و به همین جهت مردم آن در بالاترین سطح امنیت در حال سکونت و زندگی هستند.

سهولت خرید ملک در قبرس

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در قبرس ساده بودن شرایط اولیه و روند اداری ثبت سند و اخذ اقامت دائم قبرس است. البته باید این نکته را یادآوری کنیم که شرایط خرید ملک در قبرس شمالی به مراتب ساده‌تر از خرید ملک و املاک در قبرس جنوبی است.

اگر شما هم می‌خواهید اقامت دائم بخش شمالی قبرس را از طریق خرید ملک در این کشور اخذ کنید کافی است تا تنها 25 درصد از ارزش کل ملک را پرداخت کرده و به اداره ثبت رفته و ملک خود را ثبت کنید. بعد از ثبت ملک به راحتی می‌توانید مراحل مهاجرت به این کشور را آغاز کنید.

با استفاده از روش خرید ملک در قبرس در عرض تنها 21 روز کاری شما می‌توانید تمامی مراحل مهاجرت خود به این کشور را انجام دهید.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی بیشتر از مزایای خرید ملک در قبرس جنوبی است. قیمت خرید و فروش ملک در قبرس شمالی با پوند انگلستان محاسبه می‌شود، در حالی که در سایر کشورها همسایه خرید ملک نیز با یورو و دلار محاسبه می‌شود.

یکی دیگر از مزایای خرید ملک در این بخش از قبرس معتبر بودن سند آن است، در حقیقت اگر شما بتوانید ملک را با سند ترک خریداری کنید آن‌گاه سند تک برگ معتبرتری را دریافت خواهید کرد. از دیگر مزایای خرید ملک در این بخش از قبرس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •       رشد سالانه قیمت ملک
 •       رونق و توسعه ساخت و ساز
 •       آسان بودن دریافت ویزا
 •       بهره‌مندی از کالاها و خدمات ارزان

پایین بودن مالیات

پایین بودن مالیات یکی دیگر از اصلی‌ترین دلایل خرید ملک در قبرس است، چراکه در بسیاری از کشورهای اروپایی مالیات خرید ملک برای افراد با تابعیت خارجی بسیار زیاد و سرسام آور است.

هزینه‌های پایین زندگی

کشور قبرس با سبک زندگی اروپایی از جمله کشورهایی است که هزینه‌های زندگی در آن نسبت به درآمدها و حقوق‌های دریافتی بسیار پایین‌تر است. در واقع شما با اخذ اقامت دائم قبرس از طریق خرید ملک در این کشور علاوه بر بهره‌مندی از سرمایه گذاری پرسود و مطمئن می‌توانید یک زندگی مدرن به سبک اروپایی و کم هزینه را تجربه کنید.

بهترین شهرهای قبرس برای خرید ملک و سرمایه گذاری

قبل از اقدام به خرید ملک در قبرس ابتدا بهتر است با شهرهای مناسب سرمایه گذاری و خرید ملک این کشور آشنا شوید تا بتوانید یک سرمایه گذاری پرسود را انجام دهید.

 •       شهر نیکوزیا: نیکوزیا یکی از بهترین شهرهای قبرس بوده و یک شهر مالی به شمار می‌رود. فرصت‌های سرمایه‌گذاری خرید ملک بسیاری در این شهر برای اتباع خارجی وجود دارد.
 •        فاماگوستا: در این شهر پروژه‌های سرمایه گذاری بسیاری وجود داشته و قیمت خرید خانه نیز بسیار پایین‌تر است.

مزایای خرید ملک در قبرس

سخن پایانی

در حالت کلی خرید ملک در قبرس بهترین فرصت برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم این کشور است، اما به شرطی که روند و مراحل قانونی خرید ملک مورد نظر توسط یکی از شرکت‌های سرمایه گذاری بین‌المللی معتبر انجام شود تا شما بتوانید در کمترین زمان ملک مورد نظر خود را خریداری کرده و به دنبال آن اقامت دائم قبرس را دریافت کنید.

شرکت آلتین رویا با بیش از دو دهه تجربه و سابقه موفق و درخشان می‌تواند با توجه به بودجه شما بهترین فرصت‌های سرمایه گذاری و خرید ملک در مناطق و شهرهای مناسب قبرس را به شما معرفی کرده و شما در مسیر خرید ملک همراهی کند.

Rate this page