ٍErfan 1 آذر 1401 0 نظر

مزایا زندگی در اسپانیا چیست؟

بسیاری از افراد هر ساله از کشورهای مختلف به خصوص ایران به سایر کشورهای اروپایی و اوراسیایی از طریق روش‌های مختلف از جمله سرمایه‌گذاری و خرید ملک مهاجرت می‌کنند. کشور اسپانیا از جمله کشورهای مهاجرپذیری است که سالیانه افرادی زیاد از کشورهای مختلف به این کشور با قصد مسافرت و حتی اقامت دائم سفر می‌کنند.
کشور اسپانیا از نظر وسعت دومین کشور بزرگ در قاره اروپا بوده و دارای جمعیتی بالغ بر 47 میلیون نفر است. این کشور در بخش جنوب غربی اروپا واقع شده و بیش از 80 درصد شبه جزیره ایبری را اشغال می‌کند.
وجود جاذبه‌های گردشگری بسیار زیاد و متنوع و همچنین آثار باستانی با تمدن چندین هزار‌ساله در کنار امکانات رفاهی پیشرفته و زندگی به سبک اروپایی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت افراد به این کشور بزرگ است. در ادامه این مطلب در رابطه با مزایای زندگی در اسپانیا و معایب آن به توضیحات بیشتری می‌پردازیم.
زندگی در اسپانیا

مساحت و جمعیت کشور اسپانیا

بر اساس آخرین آمارگیری‌های انجام شده اسپانیا در حال حاضر بیش از 47 میلیون نفر جمعیت دارد، در حالی که مساحت کل این کشور حدود 505.992 کیلومتر مربع است. به عبارتی تراکم جمعیت در این کشور به ازای هر کیلومتر مربع حدود 92 هزار نفر است. به جز شهر مادرید و حومه آن تعداد کثیری از جمعیت در مناطق ساحلی سکونت دارند.

پایتخت اسپانیا

قبل از پرداختن به مزایای زندگی در اسپانیا و معایب آن ابتدا در مورد پایتخت این کشور، موقعیت جغرافیایی و مساحت آن به توضیحاتی می‌پردازیم. پایتخت کشور اسپانیا شهر مادرید است، مادرید از نظر مساحت بزرگ‌ترین شهر اسپانیا بوده و از نظر موقعیت جغرافیایی در مرکز کشور قرار گرفته است.
مادرید بعد از شهر پاریس و لندن سومین شهر بزرگ قاره اروپا بوده و جمعیت آن بیش از 6.5 میلیون نفر است. مساحت این شهر حدود 604.3 کیلومتر مربع بوده و نسبت به مساحت بزرگ خود جمعیت کمی دارد. این شهر همواره ا بیشترین و متنوع‌ترین جاذبه‌های گردشگری و تفریحی برخوردار بوده و به همین دلیل اصلی‌ترین شهر در جزیره ایبری است.

فرهنگ، آداب و رسوم کشور اسپانیا

کشور اسپانیا در لیست 5 کشور مقصد توریستی جهان قرار داشته و در چندین سال اخیر بیشترین ویزای صادره از سمت این کشور برای توریست‌ها ثبت شده است. مردم کشور اسپانیا عمدتا پرشور و هیجان بوده و به همین دلیل سالیانه مراسم‌ها و جشن‌های متعددی در شهرهای مختلف این کشور برگزار می‌شوند، در حالت کلی میزان شادی و رضایت مردم در این کشور بیش از سایر کشورهای اروپایی است.
این کشور دارای تاریخی غنی و تمدن چند صد هزار ساله با تفکر مدرن و پیشرفته است. در این کشور هیچ گونه محدودیت‌ها و سختی‌های مربوط به احکام دینی و مذهبی نبوده و آزادی عقیدتی نیز پابرجا است.

مزایای زندگی در اسپانیا

بعد از دانستن فرهنگ، آداب و رسوم اسپانیا حال نوبت دانستن مزایا و معایب زندگی در اسپانیا است. همواره هر کشوری در کنار مزیت‌ها و نکات مثبت خود دارای برخی معایب و مشکلات است که نسبت این دو مورد به یکدیگر از اهمیت بالایی برخوردار است. مزایای زندگی در اسپانیا به نسبت معایب و مشکلات آن بسیار زیاد است، به همین دلیل در بسیاری از موارد این معایب نیز بسیار کم‌رنگ بوده و تاثیر بسیار کمی در سطح زندگی افراد دارند.
اگر قصد خرید ملک در اسپانیا به منظور اخذ اقامت دائم این کشور را دارید، یا اینکه می‌خواهید از طریق سایر روش‌ها همچون بورسیه تحصیلی و… به این کشور مهاجرت کنید بهتر است ابتدا با مزایا و معایب زندگی در اسپانیا به صورت کامل آشنا شوید.

امکان سرمایه گذاری پرسود و مطمئن و خرید ملک ارزنده با قیمتی مناسب

کشور اسپانیا به دلیل داشتن رشد اقتصادی بی‌سابقه خود در طی چندین سال اخیر همواره بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ است. نرخ ریسک و خطر خرید ملک در اسپانیا بسیار کم بوده و بسیاری از املاک موجود در شهرهای آن آینده‌دار و مناسب هستند.
بر خلاف بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر، در کشور اسپانیا شرایط خرید ملک برای اشخاص با تابعیت خارجی آسان‌تر است. حتی دولت اسپانیا نیز اتباع خارجی را به خرید ملک در شهرهای مختلف این کشور تشویق می‌کند، به همین دلیل هیچ گونه محدودیت خاصی در سرمایه‌گذاری و خرید و فروش ملک در این کشور وجود ندارد.
اما باید به این نکته توجه داشته باشید که حتما قبل از اقدام به خرید ملک در این کشور باید با یک آژانس سرمایه گذاری خارجی معتبر مشارکت و مشورت کنید. شرکت سرمایه گذاری خارجی آلتین رویا با بیش از دو دهه سابقه موفق در زمینه خرید و فروش ملک در کشورهای اروپایی و آسیایی همواره یکی از معتبرترین شرکت‌ها برای انجام سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و پرسود است.

سرمایه‌گذاری و خرید ملک ارزنده در اسپانیا

پایین بودن هزینه‌های زندگی در اسپانیا

هزینه‌های زندگی در شهرهایی همچون مادرید و بارسلونا نسبت به سایر شهرهای کشور اسپانیا بسیار کمتر است. برای نمونه اجاره ملک در شهری چون سویا نسبت به اجاره ملک در حواشی لندن بسیار ارزان‌تر است. البته باید به این نکته اشاره کنیم که هزینه‌های زندگی به نسبت امکانات رفاهی موجود محاسبه می‌شود. البته هزینه‌های زندگی در هر یک از شهرهای اسپانیا با توجه به موقعیت جغرافیایی، فراوانی برخی منابع طبیعی و میزان اشتغال و حقوق‌ها متفاوت است.

وجود تنوع بالا در غذاهای فصلی

مهاجرین ایرانی همواره عادات غذایی حساسی داشته و به همین دلیل با غذاهای کشورهای مختلف اختلاف سلیقه دارند. اما در کشور اسپانیا تنوع غذاهای فصلی مانند ایران بسیار زیاد بوده و در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی تطابق بیشتری با فرهنگ ایران دارد.
در حقیقت مردم اسپانیا مانند ایرانی‌ها به کیفیت غذاها و ترکیب مواد غذایی حساسیت بالایی دارند، به همین دلیل کیفیت غذاها در شهرهای مختلف این کشور همواره بسیار بیشتر از کیفیت غذاهای سایر کشورها است. البته در کنار تنوع بالای غذاهای این کشور باید به کم بودن هزینه‌های خورد و خوراک نیز اشاره کرد. با توجه به مطالب فوق می‌توان به این نتیجه رسید که یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در اسپانیا برخورداری از تنوع بالای غذا در فصول مختلف سال است.

برخورداری از تنوع اقلیمی و آب و هوای مرطوب و معتدل

از دیگر مزایای زندگی در اسپانیا می‌توان به آب و هوای معتدل و مرطوب آن اشاره کرد. آب و هوای این کشور در مقایسه با کشور ایران بسیار بهتر است، چرا که بیش از نیمی از مناطق ایران آب و هوایی خشک و نیمه خشک دارند، در صورتی که بیش از 80 درصد این کشور آب و هوایی مرطوب دارد. تنوع اقلیمی و آب و هوایی از شاخص‌ترین ویژگی‌های کشور اسپانیا است.
در مناطق جنوبی آب و هوا گرم و معتدل بوده و در قسمت‌های مرکزی و میانی کشور آب و هوا گرم و خشک و همچنین در بخش شمالی نیز آب و هوا بارانی و مرطوب است.
شما می‌توانید در سواحل مدیترانه‌ای فوق‌العاده زیبای این کشور از روزهای آفتابی و آب و هوای مدیترانه‌ای لذت برده و یا در جزایر قناری نیز به تماشای آفتابی زیبا و دلنشین بنشینید.
آب و هوا اسپانیا

برخورداری از خدمات بهداشتی و درمانی باکیفیت و ممتاز در جهان

تمامی خدمات درمانی و بهداشتی در کشور اسپانیا از نظر کیفیت و امکانات مربوطه بهترین امتیاز را در سراسر دنیا دارد. یکی از بزرگ‌ترین مزایای زندگی در اسپانیا بهره‌مندی از خدمات رایگان درمانی و بهداشتی است. به عبارتی اشخاص با تابعیت خارجی در صورتی که اقامت دائم این کشور را داشته باشند مانند سایر شهروندان می‌توانند از مزایای خدمات درمانی و بهداشتی رایگان این کشور بهره‌مند شوند.
سیستم بهداشتی و درمانی اسپانیا به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین و برترین سیستم‌های جهان شناخته می‌شود. چراکه علم پزشکی و درمانی در این کشور بسیار غنی بوده و از همان دوران تحصیل در دانشگاه بهترین و باکیفیت‌ترین شرایط تدریس و تحصیل برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود.
بر خلاف بسیاری از کشورها، در مناطق و شهرهای حومه اسپانیا مشکلاتی چون کمبود خدمات درمانی و بهداشتی نیست، چراکه به ازای هر 1000 نفر 4 پزشک متخصص وجود دارد.

کیفیت خدمات درمانی و بهداشتی اسپانیا

بر اساس تحقیقات و بررسی‌های سازمان بهداشت جهانی در سال 2012 نشان داده شده است که میانگین زندگی و طول عمر زنان اسپانیایی در کلیه ملیت‌های این کشور حدود 85 سال است. به عبارتی میانگین عمر زنان در این کشور از تمام کشورها به غیر از کشور ژاپن بیشتر است.
نرخ بیمار‌ی‌های خطرناک و شایع از جمله دیابت در اسپانیا تقریبا دو سوم ایران بوده و به ازای هر 100.000 زایمان در این کشور 4 نفر می‌میرند. در حالی که در کشور ایران به ازای هر 100.000 نفر حدود بیش از 16 زن باردار می‌میرند.

امکانات رفاهی پیشرفته و شگفت‌انگیز در اسپانیا

یکی دیگر مزایای زندگی در اسپانیا برای مهاجرین ایرانی تجربه زندگی مرفه و سرشار از امکانات رفاهی است. هزینه‌های مربوط به خرید ملک در اسپانیا حدود 33 درصد و هزینه خورد و خوراک در این کشور حدود 37.3 درصد بیشتر از ایران است.
اما در حالی که قدرت خرید مردم در این کشور حدود 250 درصد بیشتر از قدرت خرید در ایران است، به همین دلیل حتی قشر متوسط مردم اسپانیا نیز از بسیاری از امکانات رفاهی برخوردار هستند.
از نظر دسترسی به خدمات اینترنتی و بستر فضای مجازی در سال 2018 بیش از 86 درصد از جمعیت اسپانیا به اینترنت دسترسی داشتند، در حالی که در سال 2018 حدود 70 درصد جمعیت ایران به اینترنت دسترسی داشتند.

تفریحات در اسپانیا

کشور اسپانیا مهد جاذبه‌های گردشگری و توریستی است، این کشور بنا بر موقعیت جغرافیایی خاص و بکر خود طبیعتی غنی و گسترده دارد. گردش در سواحل بی‌نظیر و زیبای اقیانوسی مدیترانه‌ای و بازدید از پارک ملی سیرا نوادا نیز از بهترین تفریحات در این کشور است.

برخورداری از امنیت بسیار بالا

بر اساس ضریب امنیت اسپانیا و همچنین نرخ دزدی، سرقت، تعارض و سایر جرم‌ها این کشور ار نظر امنیت در رتبه ششم در دنیا قرار دارد. به همین دلیل بسیاری از توریست‌ها در این کشور بدون هیچ گونه مشکل می‌توانند از مناطق مختلف شهرها دیدن کنند.
همچنین چارچوب قانون‌گذاری و قانونمندی شهروندان در این کشور بسیار بالاتر از سایر کشورهای اروپایی است، به گونه‌ای که نرخ مرگ و میر در اثر تصادفات رانندگی در اسپانیا به ازای هر 100.000 نفر معادل 3.7 است. در حالی که در کشور ایران میزان مرگ و میر بر اساس این آمار معادل 20.5 است.
مزایا زندگی در اسپانیا

سیستم حمل و نقل عمومی فراگیر و مدرن

یکی دیگر از مزایای زندگی در اسپانیا دسترسی سریع و آسان در هر مکان به وسایل نقلیه عمومی است. البته سیستم حمل و نقل در این کشور بر اساس آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا اجرا شده و هزینه‌های پرداخت نیز به نسبت امکانات کمتر در مقایسه با سایر کشورها بسیار کمتر است.

بهره‌مندی از ارز واحد ارزشمند یورو

واحد ارز یورو در حال حاضر در 17 کشور اروپایی استفاده می‌شود. این ارز از جمله ارزهایی است که بازار واحد را تقویت کرده و موجب حذف ریسک‌های ناشی از نوسانات مختلف می‌شود. از دیگر مزایای زندگی در اسپانیا می‌توان به ارزشمند بودن واحد ارزی این کشور یعنی یورو اشاره کرد. سایر مزایای ارز یورو عبارت‌اند از:

  •       امنیت بیشتر برای مشاغل مختلف و بازارها
  •       یکپارچه و پیوسته بودن بازارهای مالی
  •       بهبود ثبات و رشد اقتصادی

حمایت ویژه از کودکان و زنان

در طی چندین سال اخیر طرحی جدید و نوپا در اسپانیا بنیان‌گذاری شده است که در آن وضعیت بانوان خانه‌دار و کارگران نیز از نظر مالی و سایر حقوق رفاهی و شهروندی بهبود یافته است. مهم‌ترین شاخص‌های ارزیابی در این طرح سطح درآمد، وضعیت و شرایط خانوادگی و مشکلاتی چون خشونت‌های جنسی، معضل بیکاری بلند مدت است. در این کشور مانند بسیاری از کشورهای اروپایی و متمدن هیچ گونه محدودیتی برای حضور زنان در مشاغل مختلف وجود ندارد.

معایب زندگی در اسپانیا

همان گونه که در مطالب بالا اشاره کردیم، علاوه بر وجود مزایای زیاد رفاهی و سایر حقوق شهروندی در اسپانیا برخی مشکلات در این کشور وجود دارد. از معایب زندگی در اسپانیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •       یکی از شاخص‌ترین معایب زندگی در اسپانیا بالا بودن نرخ بیکاری است.
  •       بسیاری از شهروندان اسپانیا با زبان انگلیسی آشنایی دارند، به همین دلیل مهاجران انگلیسی زبان و ایرانی‌هایی که به زبان انگلیسی تسلط دارند ممکن است در این کشور با مشکلات برقراری ارتباط مواجه شوند.
  •       کم بودن سرعت زندگی در اسپانیا
  •       پیدا کردن برخی مواد غذایی غیربومی در بسیاری از مناطق اسپانیا دشوار است.
  •       هزینه‌های مربوط به آب و برق در این کشور در مقایسه با سایر کشورها بیشتر است.

خرید ملک در اسپانیا – اقامت اسپانیا با خرید ملک

سخن نهایی

کشور اسپانیا یکی از بهترین و مهاجرپذیرترین کشورهای اروپایی است. این کشور به دلیل داشتن مردمی خونگرم، آداب و رسوم غنی و تمدنی چند صد هزار ساله، جاذبه‌های گردشگری و توریستی متنوع و همچنین سبک زندگی اروپایی مدرن بدون وجود محدودیت‌های عقیدتی همواره بهترین کشور برای مهاجرت و تجربه زندگی آرام و بدون حاشیه است.

مطالب مرتبط:


فرم مشاوره رایگان

Rate this post

پیام بگذارید