ٍErfan 22 دی 1401 0 نظر

مشهورترین سوغات کشور پرتغال

کشور پرتغال بنا بر موقعیت جغرافیایی خاص و مطلوب خود همواره یکی از غنی‌ترین کشورها از نظر تنوع محصولات کشاورزی در قاره اروپا است. در حقیقت جغرافیای این کشور در پیشرفت و توسعه اقتصاد و مهاجرپذیر بودن آن تاثیر بالقوه‌ای دارد.

سالانه افراد بسیار زیادی از سراسر جهان برای بازدید از مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری و طبیعی و همچنین سرمایه گذاری‌های بلند مدت به این کشور سفر کرده و حتی اقامت دائم آن را اخذ می‌کنند. تنوع بالای جاذبه‌های گردشگری و آثار باستانی در کنار محصولات و سوغات متنوع در کشور پرتغال باعث شده تا توجه بسیاری از گردشگران و حتی افراد معمولی به این کشور جلب شود.

اگر شما هم علاقه دارید با محصولات کشور پرتغال و همچنین سوغاتی‌های محبوب این کشور آشنا شوید با ما تا آخر این مقاله همراه شوید. در ادامه این مطلب در رابطه با پرطرفدارترین سوغاتی‌ها و محصولات صادراتی مهم کشور پرتغال توضیحات کاملی را ارائه می‌کنیم.

معرفی سوغات و محصولات کشور پرتغال

آشنایی با جغرافیای کشور پرتغال

قبل از اینکه در مورد موضوع اصلی یعنی محصولات کشور پرتغال و سوغات معروف آن ابتدا در مورد جغرافیا و طبیعت این کشور توضیحات مختصری را ارائه می‌کنیم.

کشور پرتغال با نام رسمی جمهوری پرتغال در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده و بخش اعظمی از جزیره ایبری را اشغال کرده است. این کشور از سمت غرب و جنوب با اقیانوس اطلس و از سمت شرق و شمال با اسپانیا هم مرز است. بسیاری از مناطق موجود در این کشور به دلیل داشتن آب و هوای مدیترانه‌ای منابع طبیعی متنوعی دارند. این کشور به دلیل داشتن پوشش سرسبز و ساحلی همواره به عنوان غربی‌ترین کشور سبز جهان شناخته می‌شود.

طبیعت کشور پرتغال

همان طور که در مطالب بالا گفته شد بخش اعظمی از اقتصاد این کشور از طریق گردشگری و جاذبه‌های توریستی متنوع خود تامین می‌شود. بی‌شک علت متنوع بودن جاذبه‌های گردشگری در این کشور غنی بودن منابع طبیعی است.

لیسبون قلب تپنده کشور پرتغال نیز با آب و هوای معتدل و مدیترانه‌‌ای خود معروف است. این شهر از جمله شهرهای زیبا و با طبیعت بکر پرتغال است که سوغاتی‌های مخصوص و متنوعی دارد.

محصولات کشاورزی پرتغال

کشاورزی بخشی از ذات کشور پرتغال است. در واقع اگر بخواهیم دقیق‌تر به صنعت کشاورزی در کشور پرتغال اشاره کنیم باید بگوییم که بخش بزرگی از آداب، سنت و فرهنگ‌های این کشور مبنی بر فرایندهای کشاورزی در تمام ادوار است. از نظر اقتصادی نیز محصولات متنوع کشاورزی پایه و ستون اقتصاد پیشرفته و نوین کشور پرتغال هستند.

محصولات کشور پرتغال به دلیل تنوع بسیار بالای خود در سراسر جهان محبوبیت خاصی دارند، به گونه‌ای که برخی از محصولات و فراورده‌های ناشی از آن‌ها از این کشور به سایر کشورها در قاره‌‌های مختلف صادر می‌شود. بخش کشاورزی پرتغال نیز در طی چندین سال اخیر رشد و توسعه چشمگیری داشته و باعث شده تا اقتصاد این کشور نیز بیش از پیش توسعه یابد.

این کشور به لطف تنوع بسیار بالای محصولات میوه در صنعت نوشیدنی پیشگام بوده و به همین دلیل جمعیت زیادی از آن دوستدار نوشیدنی‌های مختلف هستند. امروزه نوشیدنی‌های این کشور بنا بر شاخص کیفی بسیار بالای خود توانسته‌اند جوایز بین‌المللی را از آن خود کنند.

افزون بر موارد یکی از بهترین و محبوب‌ترین محصولات کشور پرتغال روغن زیتون است. روغن زیتونی که در این کشور عرضه می‌شود بالاترین کیفیت را در سراسر جهان داشته و جوایزی مانند سولیناس را دریافت کرده است.

صادرات محصولات پرتغال

کشور پرتغال به دلیل آب و هوای ایده آل و مطلوب خود تنوع بسیار گسترده‌ای در تولید و عرضه محصولات زراعی، میوه و سبزیجات و… دارد. محصولات پرتغال به محصوص محصولات زراعی و کشاورزی به قدری زیاد هستند که علاوه بر تامین مصرف داخلی می‌توانند مقادیر زیادی صادرات را نیز تامین کنند.

میزان صادرات محصولات پرتغال از گذشته تا به امروز همواره در حال رشد و توسعه است. به گونه‌ای که در سال 2016 صادرات بخش کشاورزی حدود 6.3 هزار میلیون یورو بوده است که حدود  11.3 درصد از اقتصاد این کشور را تامین کرده است.

مهم‌ترین محصولات کشاورزی پرتغال

از مهم‌ترین و انبوه‌ترین محصولات کشور پرتغال از نظر کشاورزی می‌توان به مواردی چون غلات (گندم، جو، ذرت و برنج)، سیب زمینی، انگور، زیتون و گوجه فرنگی اشاره کرد. در این کشور محصولات جدیدی چون آفتابگردان و میوه‌هایی مانند سیب و پرتقال نیز در مقادیر انبوهی تولید می‌شوند.

به دلیل وجود منابع طبیعی بکر با خاک مناسب کشاورزی حدود یک سوم از کل زمین‌های این کشور برای کشاورزی و زراعت مناسب بوده و همواره مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

چوب پنبه و فراورده‌های آن از مهم‌ترین محصولات کشور پرتغال

یکی از نکات بسیار مهم و جالبی که باید بدانید این است که کشور پرتغال در حال حاضر بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات چوب پنبه‌ای سراسر دنیا است. بسیاری از درختان بلوط چوب پنبه‌ای کشور پرتغال در منطقه النتژو واقع شده‌اند.

شما به عنوان یک توریست و گردشگر می‌توانید در شهرهای مختلف این کشور محصولات متنوع چوب پنبه‌ای را پیدا کرده و آن‌ها را خریداری کنید. تنوع محصولات چوب پنبه‌ای در این کشور به قدری زیاد است که ممکن است شما را در انتخاب و خرید هر کدام دچار شک و تردید کند. در حقیقت یکی از مشهورترین سوغات کشور پرتغال محصولات چوب پنبه از جمله کیف پول‌ها، چتر، کیف‌های سبک هستند.

محصولات متنوع چوب پنبه‌ای از محبوب‌ترین سوغات کشور پرتغال هستند که بسیاری از توریست‌ها و گردشگران به هنگام سفر خود به این کشور این نوع محصولات را خریداری می‌کنند.

محصولات چوب پنبه در کشور پرتغال

گوشت و لبنیات از مهم‌ترین محصولات کشور پرتغال

گوشت و لبنیات تولیدی در کشور پرتغال همواره به دلیل کیفیت بسیار بالای خود در سراسر دنیا مشهور بوده و طرفداران زیادی دارند. با توجه به وجود قوانین سرسخت در این کشور گوشت گاو پرتغال از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و طعمی به شدت لذیذ و خوشمزه دارد.

به گونه‌ای که شما تنها با یکبار چشیدن طعم لذیذ گوشت مخصوص این کشور دیگر طعم هیچ نوع گوشت و فراورده گوشتی به کام شما لذیذ و خوشمزه نخواهد بود.

افزون بر موارد فوق گوشت خوک از جمله محصولات کشور پرتغال است که جنبه صادرات نیز دارد. گوشت خوک پخته شده پرتغال در بازار صادراتی این کشور بسیار محبوب و پرفروش است.

پنیر از جمله فرارده‌های لبنی مشهور کشور پرتغال

پنیر یکی از مشهورترین محصولات کشور پرتغال است. اکثر توریست‌ها و گردشگران به علت محبوبیت فراوان پنیر پرتغالی همواره حداقل یکبار در این ماده لبنی ارزشمند را در طول سفر خود به این کشور مصرف می‌کنند. این فراورده لبنی یکی از اجزا جدا نشدنی وعده‌های غذایی مردم کشور پرتغال است.

طعم پنیر پرتغالی را نمیتوانید در هیچ یک از پنیرهای کشورهای دیگر تجربه کنید. البته برای اینکه بتوانید پنیر اصلی این کشور را تهیه کنید بهتر است به هنگام سفر به شهر لیسبون پایتخت کشور پرتغال این پنیر را تهیه کنید. پنیر پرتغالی در انواع مختلف پنیر گاوی، پنیر گوسفندی و بز و یا ترکیب این سه در فروشگاه‌های معتبر شهر لیسبون عرضه می‌شود.

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که به هنگام سفر به کشورهای مختلف دوست دارید برای بستگان و نزدیکان خود سوغاتی ارزنده و به یادماندنی را تهیه کنید حتما مشهورترین سوغات کشور پرتغال به خصوص پنیر پرتغالی را در لیست خریدهای خود قرار دهید.

چنانچه شما هم به فراورده‌های لبنی خاصی همچون پنیر علاقه داشته و قصد دارید طعم و مزه یکی از بهترین سوغات کشور پرتغال را تجربه کنید بهتر است به هنگام مراجعه به فروشگاه‌های فروش پنیر اسم Serra da Estrela را به فروشنده اعلام کنید. پنیر ذکر شده یکی از خوشمزه‌ترین و در واقع گران‌ترین پنیرهای پرتغالی است.

پنیر از مهم‌ترین سوغات و محصولات کشور پرتغال

کاشی‌های طرح‌دار زیبا و چشم‌نواز از مشهورترین سوغات کشور پرتغال

کاشی های طرح‌دار از محبوب‌ترین محصولات کشور پرتغال هستند که جنبه صادراتی داشته و همچنین توریست‌ها به عنوان سوغات آن‌ها را خریداری می‌کنند. در حقیقت در قرن 15 میلادی اسپانیایی‌ها اصلی‌ترین عامل آشنایی پرتغالی‌هیا با صنعت کاشی‌های سرامیک بودند.

از گذشته تا به امروز کشور پرتغال در صنعت کاشی‌ سرامیکی پیشرفت چشمگیری داشته است، به گونه‌ای که امروزه بسیاری از توریست‌ها و گردشگران این کاشی‌ها را تحت عنوان محبوب‌ترین سوغات و محصولات کشور پرتغال می‌شناسند.

خرید ملک در پرتغال – اقامت پرتغال با خرید ملک

البته بهتر است بدانید که این کاشی‌ها در رنگ‌های مختلف و شادی چون سبز، قرمز، آبی، بنفش و ترکیبی از این رنگ‌ها و سایر رنگ‌ها تولید می‌شوند. اما چیزی که ارزش این کاشی‌ها را چندین برابر افزایش داده و باعث شده که به عنوان محبوب‌ترین سوغات کشور پرتغال یاد شوند، نقش و نگارهای سنتی و تلفیقی از آثار باستانی و تاریخ این کشور است.

خروس بارسلوس (Rooster of Barcelos)

یکی دیگر از بهترین سوغات کشور پرتغال لوازمی با طرح خروس بارسلوس است. در حقیقت این خروس نماد ملی و غیر رسمی و دیرینه کشور پرتغال محسوب می‌شود، به همین دلیل در بسیاری از محصولات و اجناس مختلف طرح این خروس چاپ یا حکاکی می‌شود.

برای مثال در کارت پستال‌ها، لباس و ظروف دست‌ساز مختلف از طرح خروس بارسلوس نیز استفاده می‌شود که اغلب توریست‌ها علاقه شدیدی به خرید این لوازم نشان می‌دهند. اگر شما هم به چنین نقش و نگار‌های تاریخی و باستانی علاقه دارید بهتر است به هنگام سفر به شهرهایی همچون پورتو و لیسبون حتما خرید این نوع محصولات را در لیست خرید سوغات خود قرار دهید.

خروس بارسلوس نماد ملی پرتغال

روغن زیتون از بهترین محصولات و سوغات کشور پرتغال

روغن زیتونی که در شهرهایی چون لیسبون و پورتو تولید می‌شود همواره یکی از بهترین و پرفروش‌ترین محصولات کشور پرتغال است. این روغن زیتون بالاترین سطح کیفی را در سراسر جهان داشته و به دلیل نداشتن مشابه خود در سایر کشورها همواره توریست‌ها به هنگام سفر به این کشور این روغن زیتون را به عنوان سوغات کشور پرتغال برای نزدیکان و دوستان خود خریداری می‌کنند.

قدمت تولید روغن زیتون در کشور پرتغال به زمان روم باز می‌گردد. این سابقه و قدمت دیرینه باعث شده تا کشور پرتغال امروزه به یکی از بهترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن زیتون در دنیا تبدیل شود.

در اواسط قرن 16 میلادی از این نوع روغن به عنوان سوخت ماشین استفاده می‌شد و در آن زمان کشور پرتغال نیز از صادرکنندگان بزرگ این محصول به سایر کشورهای اروپا و هند بود.

بنا بر این چنانچه شما هم قصد تهیه و خرید سوغات کشور پرتغال را دارید بهتر است در کنار سایر اقلام حتما روغن زیتون مخصوص این کشور را خریداری کنید.

ظروف سفالی با طرح و نقش زیبا و باستانی

اگر شما هم اهل سفر و گردش به کشورهای مختلف اروپایی باشید حتما شنیده‌اید که می‌گویند ظروف سفالی از مشهورترین و محبوب‌ترین سوغات و محصولات این کشور است. در حقیقت اشیای متنوع سفالی و سرامیکی یکی از جذاب‌ترین سوغات کشور پرتغال بوده و ارزش بسیار زیادی برای توریست‌ها و مسافران دارد.

طرح و نقش‌هایی که روی این نوع سوغاتی‌ها و محصولات حکاکی و حتی کنده‌کاری می‌شود نشان دهنده بخش کوچکی از فرهنگ و تمدن کشور پرتغال است. به عبارتی این ظروف سفالی به دلیل داشتن طرح‌های باستانی جزو ارزشمندترین محصولات کشور پرتغال هستند.

در صورتی که تمایل به بازدید از این محصولات و حتی خرید آن‌ها را دارید بایستی به شهرک ردوندو (Redondo) در پرتغال سفر کنید. این شهرک یکی از بهترین مقاصدی است که می‌توانید در فروشگاه‌های مختلف آن ظروف سفالی متنوعی را پیدا کنید.


مشاوره رایگان

کفش‌هایی از جنس چرم طبیعی

شاید با خودتان بگویید کفش چرم که در هر جای دنیا حتی در کشور خود هم پیدا می‌شود و نیازی به خرید آن از کشورهای دیگر نیست. اما نکته جالب و شنیدنی در مورد کفش‌های چرم کشور پرتغال این است که این کفش‌ها از باکیفیت‌ترین چرم‌ها آن هم از نوع طبیعی ساخته می‌شوند.

کفش‌های چرم اصل یکی از بهترین سوغات و محصولات کشور پرتغال هستند که در عین داشتن کیفیت بسیار بالا از قیمت مناسبی نیز برخوردار هستند.

کفش چرم طبیعی از مشهورترین محصولات کشور پرتغال

فرصت سرمایه گذاری و خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت دائم این کشور در کمترین زمان ممکن

همان طور که در مطالب بالا گفته شد، کشور پرتغال به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص و منحصر‌به‌فرد و اقتصاد برتر خود یکی از بهترین کشورها برای سکونت و حتی سرمایه گذاری است.

حدود  یک سوم از املاک موجود در این کشور برای زراعت و کشاورزی بسیار مناسب بوده و دو سوم از این زمین‌ها برای ساخت و ساز مجتمع‌های تجاری و مسکونی نیز مناسب هستند. از طرفی بنا بر وجود قوانین ساده و نه چندان سر سخت در مورد خرید ملک شما می‌توانید با از طریق این روش در کمترین زمان اقامت دائم کشور پرتغال را دریافت کنید. تنها کاری که در این مسیر باید انجام دهید مشارکت و همکاری با یک شرکت مهاجرتی و سرمایه گذاری معتبر بین‌المللی است.

ما در شرکت معتبر آلتین رویا می‌توانیم به شما کمک کنیم تا در کمترین زمان به صورت کاملا قانونی از طریق خرید ملک در پرتغال اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده خود دریافت کنید.

مطالب مرتبط:

Rate this post

پیام بگذارید