ٍErfan 4 بهمن 1401 0 نظر

میزان درآمد در کشور پرتغال چقدر است؟

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که در مهاجرت به کشور پرتغال و هر کشور دیگری باید به آن توجه کنید میزان درآمد و حقوق دریافتی است. میزان درآمد در کشور پرتغال نیز یکی از مباحث بسیار مهم در زمینه مهاجرت به این کشور است که مورد توجه افراد بسیاری قرار می‌گیرد.

اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور پرتغال را دارید باید فاکتور میزان درآمد در این کشور را به دقت بررسی کنید تا بتوانید از حداکثر، حداقل و میانگین درآمد در این کشور اطلاعات کاملی را کسب کنید. کشور پرتغال همواره یکی از امن‌ترین کشورها در قاره اروپا است که کیفیت زندگی در شهرهای مختلف آن به مراتب بالاتر است.

هزینه‌های زندگی نسبت به حقوق‌های دریافتی در کشور پرتغال بسیار کم است، به همین دلیل میزان رضایت مردم این کشور نسبت به زندگی و امکانات رفاهی آن زیاد است. در تعیین میانگین درآمد در کشور پرتغال عوامل بسیاری مورد بررسی قرار می‌گیرند که باید به هر یک از آن‌ها توجه داشته باشید. در ادامه این مطلب قصد داریم در مورد درآمد در کشور پرتغال و میانگین حقوق‌های دریافتی در این کشور به توضیحات کاملی بپردازیم.

بررسی میزان درآمد در کشور پرتغال

نرخ بیکاری در کشور پرتغال

با وجود نرخ بیکاری نسبتی بالا در کشور پرتغال با این همه میزان درآمد در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بسیار بالا است. میانگین درآمد ماهانه کارگران در کشور پرتغال حدود 5110 یورو است. اما برای اینکه بتوانید در شغل‌هایی با میزان درآمد بالاتر در این کشور استخدام شوید باید رزومه خود را تقویت کنید.

شرایط کار در کشور پرتغال

قبل از پرداختن به مسئله اصلی میزان درآمد در کشور پرتغال ابتدا در مورد برخی از فاکتورهای مهم و وابسته به میزان درآمد در این کشور توضیحات مختصری را ارائه می‌دهیم. بر اساس قانون کار کشور پرتغال حداکثر هفته کار قانونی حدود 40 ساعت است. حق مرخصی سالانه در کشور پرتغال 22 روز کاری است که به عبارتی امکان اخذ دو روز مرخصی در ماه مجاز است.

البته افزون بر این حق مرخصی قانونی کارکنان در این کشور از 12 روز تعطیل عمومی و 2 روز تعطیل اختیاری برخوردار هستند. تمامی کارکنان در کشور پرتغال پاداش کاری برابر با یک ماه کار را در ماه ژوئن و دسامبر دریافت می‌کنند. بیمه تامین اجتماعی که از طرف دولت پرتغال بنیان‌گذاری شده است شامل زیر سیستم‌های انفرادی، خانوادگی و رفاهی است.

البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که مانند سایر کشورها در کشور پرتغال نیز در صورتی کارکنان از مزایای بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند خواهند شد که در سیستم این بیمه ثبت نام کنند. در مورد حق بیمه تامین اجتماعی باید بگوییم که حدود 23.75 درصد از این بیمه متعلق به کارفرما و 11 درصد از آن به کارکنان نیز تعلق می‌گیرد.

میانگین درآمد ماهیانه در کشور پرتغال

یکی از مباحث بسیار مهم در مورد میزان درآمد در کشور پرتغال میزان حقوق دریافتی ماهانه کارکنان در تمامی رده‌های شغلی است. بر اساس آمارگیری‌های انجام شده از بازار کل کشور پرتغال، میانگین درآمد ماهانه کار در این کشور حدود 4860 یورو است.

حداقل حقوق ماهیانه دریافتی کارگران نیز در کشور پرتغال حدود 660 یورو بوده و بیشترین میزان درآمد ماهیانه مربوط به کارگران حدود 21500 یورو است. در حقیقت اگر بخواهیم به صورت دقیق‌تر میزان درآمد در کشور

پرتغال را به صورت ماهانه محاسبه کنیم باید بگوییم که بیش از نیمی از جمعیت این کشور با درآمد ماهانه میانگین 2640 یورو زندگی می‌کنند. حدود 10 درصد از ساکنین کشور پرتغال بیش از 5040 یورو در ماه درآمد داشته و 10 درصد دیگر نیز درآمدی کمتر از 1280 یورو دارند.

بر اساس آخرین آمارگیری‌های انجام شده حدود 25 درصد از جمعیت کشور پرتغال کمتر از 1500 یورو درآمد ماهانه دریافت می‌کنند. در حالی که 75 درصد از این جمعیت بیش از 1500 یورو درآمد ماهانه دارند.

بر اساس مطالب فوق می‌توان به این نتیجه رسید که تفاوت زیادی بین حقوق صدک‌های مختلف وجد ندارد، اما شکاف این دستمزدهای زمانی افزایش می‌یابد که 10 درصد بالاترین میزان درآمد را با 10 درصد پایین‌ترین میزان درآمد مقایسه کنیم که این امر در تمامی کشورها طبیعی است.

تاثیر سطح تحصیلات در میزان درآمد در کشور پرتغال

یکی از عوامل موثر در میزان درآمد در کشور پرتغال سطح تحصیلات است. به عبارتی سطح تحصیلات شما نقش کلیدی در میزان درآمد دریافتی شما در این کشور دارد. هر چقدر سطح تحصیلات بالاتری داشته باشید به همان اندازه درآمد بیشتری خواهید داشت.

بین افراد با مدرک تحصیلی مختلف تفاوت بسیاری در میزان درآمد دریافتی وجود دارد، برای نمونه میزان درآمد دریافتی کارکنان با تحصیلات عالی حدودا دو برابر افرادی است که تحصیلات متوسطی دارند. در حالت کلی افرادی که سطح تحصیلات بالاتر و مدارک تحصیلی معتبر تری دارند به طبع چشم‌انداز شغلی بسیار بهتری در کشور پرتغال و به دنبال آن میزان حقوق بیشتری در این کشور خواهند داشت.


دریافت مشاوره رایگان

مقایسه میانگین درآمد در کشور پرتغال با سایر کشورهای اروپایی

همان طور که می‌دانید سطح و کیفیت زندگی در کشورهای اروپایی بسیار بالاتر از کیفیت زندگی در سایر کشورها است. اما کشور پرتغال به عنوان یک کشور اروپایی پیشرفته و توسعه یافته همواره نیز بهترین شرایط را برای زندگی و سکونت را برای مردم خود و حتی مهاجرین فراهم کرده است. بر اساس تحقیقات صورت گرفته در سال 2020 میانگین حقوق در کشور پرتغال در مقایسه با کشورهای زیر بدین گونه است:

 • میزان درآمد در کشور دانمارک: 3400 یورو در ماه
 • اتریش: 2700 یورو در ماه
 • آلمان: 2420 یورو در ماه
 • سوئد: 2600 یورو در ماه
 • پرتغال: 1500 یورو در ماه

با وجود پایین بودن میانگین درآمد ماهانه در کشور پرتغال به نسبت سایر کشورهای اروپایی هزینه زندگی در این کشور نیز بسیار پایین‌تر بوده و این امر باعث می‌شود تا سطح کیفیت زندگی مردم این کشور در رده بالاتری قرار گیرد. کشور پرتغال از نظر میزان درآمد ماهانه در جایگاه نوزدهم قرار گرفته است.

مقایسه میزان درآمد در کشور پرتغال بین مردان و زنان

یکی از سوالات پرتکرار و متداول در زمینه میزان درآمد در کشور پرتغال این است که حقوق دریافتی بین زنان و مردان چه قدر با یکدیگر تفاوت دارد؟ در حالت کلی در این کشور کارگران و کارمندان مرد حدود 5 درصد بیش‌تر نسبت به همکاران زن خود درآمد دارند.

میزان حقوق دریافتی در کشور پرتغال از نظر جنسیتی از میانگین کل اتحادیه اروپا کمتر است. در اتحادیه اروپا به صورت میانگین کارکنان مرد حدود 16 درصد بیشتر از کارکنان زن درآمد دارند، در حالی که این فاصله درآمد جنسیتی در پرتغال حدود 5 درصد است.

البته در مقایسه میزان درآمد مردان و زنان در کشور پرتغال باید رده‌های مختلف شغلی نیز بررسی شوند. میزان درآمد در کشور پرتغال برای کارکنان مرد در بخش و امور مالی حدود 26 درصد بیشتر از کارکنان زن در این رده شغلی است.

در حالی که در بخش رده‌های شغلی مراقبت‌های بهداشتی و درمانی کارکنان زن تنها یک درصد کمتر از کارکنان مرد درآمد دارند. اما در حالت کلی میزان درآمد دریافتی مردان در پرتغال نسبت به زنان بیشتر است، اما این تفاوت در زمینه قدرت خرید نیز به مراتب کاهش می‌یابد.

بررسی دقیق روند افزایش درآمد ماهانه در کشور پرتغال

بازه درآمد ماهانه در کشور پرتغال از مبلغ 660 یورو تا 21500 یورو متغیر است. بر همین اساس میانه درآمدی در این کشور ماهانه حدود 4660 یورو بوده و بدین معنا است که حدود 50 درصد از کارگران در این کشور درآمدی کمتر از 4660 یورو در ماه دارند. در حالی که 50 درصد دیگر نیز درآمد ماهانه بیشتر از 2390 یورو دارند.

روند افزایش میزان درآمد در کشور پرتغال در بین سال‌های 2018 و 2021 زیاد بوده است، به همین دلیل نیز افراد زیادی در همین سال‌ها اقدام به اخذ اقامت این کشور کرده‌اند. بر اساس همین روند صعودی می‌توان پیش‌بینی کرد که در سال 2023 مانند سال 2022 نیز این کشور از نظر درآمد رشد قابل توجهی خواهد داشت. در جدول زیر روند افزایش درآمد ماهانه در کشور پرتغال را از سال 2016 تا 2022 به صورت دقیق آورده شده است:

میانگین/سال درصد افزایش درآمد سطح درآمد
میانگین درآمد در سال 2016 0% 4310 یورو
میانگین درآمد در سال 2017 4% 4470 یورو
میانگین درآمد در سال 2018 2% 4560 یورو
میانگین درآمد در سال 2019 3% 4680 یورو
میانگین درآمد در سال 2020 3% 4820 یورو
میانگین درآمد در سال 2021 3% 4960 یورو
میانگین درآمد در سال 2022 3% 5100 یورو

بررسی کلی نرخ افزایش حقوق در کشور پرتغال

 • آموزش و پرورش: 3%
 • ساخت و ساز: 9%
 • فناوری اطلاعات: 11%
 • تولید: 4%
 • مراقبت‌های بهداشتی و درمانی: 5%
 • حمل و نقل: 6%

بررسی دقیق توزیع درآمد ماهانه در رده‌های شغلی مختلف در کشور پرتغال

پارامترهای مختلفی در میزان توزیع درآمد در کشور پرتغال به صورت ماهانه تاثیر دارد. از جمله این عوامل می‌‌توان به سابقه کار مفید، سطح تحصیلات و… اشاره کرد. بر اساس همین عوامل کارگران در کشور پرتغال با سابقه بیش از 5 سال بیشترین میزان افزایش حقوق ماهانه یعنی 36 درصد افزایش را داشته‌اند.

علاوه بر این کارکنان با مدرک تحصیلی فوق لیسانس 26 درصد افزایش درآمد ماهانه را به خود اختصاص داده‌اند. بر همین منوال می‌توان به این نتیجه رسید که قوی‌ترین رزومه کاری در این کشور رزومه‌ای است که بیش از 5 سال سابقه کار و مدرک تحصیلی فوق لیسانس داشته باشد.

در لیست زیر به صورت دقیق‌تر توزیع درآمد ماهانه در کشور پرتغال را در رده‌های شغلی مختلف آورده‌ایت تا شما بتوانید اطلاعات دقیق‌تری را در این زمینه به دست آورید.

سمت شغلی درآمد ماهانه (یورو)
حسابدار 1840
مدیر دفتر 3120
منشی 2430
مدیر مالی 9030
مهندسی هوا فضا 5270
خلبان 5380
عکاس 3130
مکانیک 2490
مدیر شعب بانک 6960
معلم 1940
مدیر پروژه 5600
مهندس عمران 4230
مهندس مکانیک 4430
مهندس برق 4620
دندانپزشک 11400
سرآشپز 1680
پرستار 3530
مدیر عامل 10700
مدیر عملیات مهندسی 90000
وکیل کارآموز 2400

معرفی پردرآمدترین مشاغل در کشور پرتغال

حال که با میزان درآمد در کشور پرتغال و همچنین میانگین حقوق‌های دریافتی در سمت‌های شغلی متفاوت آشنا شدید بهتر است پردرآمدترین شغل‌ها در کشور پرتغال نیز بشناسید.

همان طور که در مطالب بالا گفتیم میزان درآمد ماهانه در کشور پرتغال به مواردی چون تجربه، سابقه کار و میزان تحصیلات وابسته است. حقوق افراد در کشور پرتغال به ازای هر 16 ماه سابقه کاری بیش از 10 درصد افزایش یافته است. اگر بخواهیم میزان درآمد ساعتی در کشور پرتغال را بررسی کنیم باید بگوییم که میانگین درآمد به ازای هر ساعت در این کشور حدود 15 الی 17 یورو است. برخی از پردرآمدترین شغل‌های کشور پرتغال عبارت‌اند از:

 • حسابداری: 1840 یورو
 • طراح گرافیک: 1760 یورو
 • دستیار حسابدار: 1410 یورو
 • پزشک: حداکثر 15000 یورو
 • قاضی: 16000 یورو
 • دندانپزشک: 6000 یورو
 • مدیر بانک: حداکثر 10000 یورو
 • معلم: 1940 یورو
 • معمار: 1600 یورو
 • سرآشپز: 1680 یورو
 • مهندس نرم افزار: 2000 یورو
 • مدیر عملیات مهندسی: 90000 یورو

میزان درآمد دانشجویان در کشور پرتغال

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد یا خودتان دانشجو هستید و یا اینکه یکی از فرزندان شما دانشجو بوده و قصد دارید در مورد درآمد ماهانه دانشجویان در کشور پرتغال اطلاعات دقیقی را کسب کنید. بر اساس نرخ بیکاری کاهش یافته در کشور پرتغال در رشته‌های تحصیلی چون کامپیوتر و فناوری اطلاعات، گردشگری، سلامت و درمان و مخابرات نیاز به نیروی کار ماهر است.

دانشجویان با مقطع دکتری و همچنین مقاطع پایین‌تر اجازه حداکثر 30 ساعت کار در هفته را دارند. دانشجویان بورسیه و مهاجر در این کشور می‌توانند به عنوان گارسون یا صندوقدار مشغول به کار شده و حداقل درآمدی بین 600 الی 700 یورو را کسب کنند.

اخذ اقامت دائم کشور پرتغال از طریق ویزای استارت آپ و تمکن مالی

با توجه به میزان درآمد در کشور پرتغال به این نتیجه رسیدیم که شرایط کار در پرتغال چه برای مردم و چه برای مهاجرین با توجه به هزینه‌های پایین زندگی مناسب و مطلوب است.

خرید ملک در پرتغال – اقامت پرتغال با خرید ملک

بسیاری از افراد قصد دارند تا از طریق روش‌هایی همچون تمکن مالی و استارتاپ نیز اقامت دائم کشور پرتغال را اخذ کنند. هر یک از این روش‌ها ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارند، اما خرید ملک در کشور پرتغال بهترین و سریع‌ترین راه برای اخذ اقامت دائم این کشور است.

دریافت اقامت دائم پرتغال در کمترین زمان

اگر شما هم قصد مهاجرت دائم به کشور پرتغال را دارید بهتر است قبل از انجام هر کاری با یک شرکت مهاجرتی و سرمایه گذاری معتبر مشورت کنید تا بر اساس شرایط فعلی خود از طریق بهترین روش نسبت به اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

شرکت آلتین رویا با بیش از 20 سال سابقه کاری درخشان در زمینه امور مهاجرتی و سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و آسیایی مختلف می‌توانند به صورت گام به گام در مسیر اخذ اقامت دائم پرتغال همراه شما بوده و تمام مراحل قانونی مهاجرتی و سرمایه گذاری را انجام دهد.

مطالب مرتبط:

Rate this post

پیام بگذارید