ٍErfan 20 بهمن 1401 0 نظر

هزینه مواد غذایی در قبرس چقدر است؟

کشور قبرس یا همان جمهوری قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است. این کشور بنا بر موقعیت جغرافیایی بسیار خاص خود دارای طبیعتی بکر با جاذبه‌های گردشگری بسیار متنوع و قابل توجه است. این کشور در طی چندین سال اخیر به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای خارجی تبدیل شده است، علت این امر علاوه بر داشتن جاذبه‌های گردشگری متنوع، اقتصاد پررونق و همچنین پایین بودن هزینه‌های زندگی است.

یکی از موارد بسیار مهم در بررسی هزینه زندگی در قبرس قیمت مواد غذایی در این کشور است، البته باید به این نکته بسیار مهم اشاره کنیم که قیمت‌ها و هزینه‌های زندگی در دو بخش شمالی و جنوبی قبرس با یکدیگر متفاوت است.

یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از مهاجران داشتن اطلاعات به‌روز و دقیق در مورد هزینه مواد غذایی در قبرس هم در بخش شمالی و هم در بخش جنوبی است به منظور برآورد میزان بودجه و کیفیت زندگی خود در این کشور است. ما در ادامه این مقاله به منظور افزایش اطلاعات و آگاهی شما مهاجران عزیز در رابطه با قیمت مواد غذایی در قبرس توضیحات کامل و به‌روزی را ارائه می‌دهیم.

قیمت مواد غذایی در قبرس

وضعیت اقتصادی کشور قبرس

در حقیقت وضعیت و شرایط اقتصادی هر کشوری تعیین کننده میزان تورم و هزینه‌های زندگی مردم است. هزینه مواد غذایی در قبرس نیز مانند سایر امورات رفاهی مربوط به اقتصاد کشور وابسته است. در حقیقت اقتصاد این کشور هم در بخش شمالی و هم در بخش جنوبی خود بر پایه بازار آزاد استوار است. از طرفی وضعیت بازار آزاد در قبرس شمالی و جنوبی تعیین کننده وضعیت اقتصادی حاکم بر هر دو بخش است.

به عبارتی صادرات از مهم‌ترین موارد مربوط به اقتصاد کشور قبرس است، از محصولات صادراتی این کشور می‌توان به انواع مرکبات نیز اشاره کرده که به شیوه خاصی کشت و پرورش داده می‌شوند. تنباکو از دیگر محصولات صادراتی این کشور است که خوشبختانه در این زمینه نیز عملکرد بسیار مطلوبی داشته است.

در نهایت می‌توان رشد اقتصادی کشور قبرس را در طی چندین سال اخیر حدود 78 درصد در نظر گرفت. این آمار و ارقام بزرگ و عجیب نشان دهنده شرایط اقتصادی بسیار مطلوب حاکم بر این کشور است. به دنبال رشد و توسعه اقتصاد در قبرس، فرصت‌های شغلی نیز در این کشور در زمینه‌های مختلف افزایش پیدا کرده و همچنین نرخ بیکاری نیز در بخش شمالی آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

علت اهمیت هزینه مواد غذایی در قبرس

همان طور که می‌دانید هزینه مواد غذایی در قبرس یکی از مهم‌ترین مواردی است که مردم پیش از مهاجرت به این کشور باید آن را به صورت کامل  و دقیق بررسی کنند. عواملی چون تعداد اعضای خانواده و همچنین سبک زندگی در میزان هزینه‌ مواد غذایی در قبرس تاثیر مستقیمی دارد.

تنوع مواد غذایی در قبرس هم در بخش مالی و هم در بخش جنوبی نیز بسیار زیاد است، از طرفی به دلیل نزدیکی فرهنگ غذایی و اجتماعی مردمان این کشور با کشور ایران افرادی با تابعیت ایرانی می‌توانند زندگی بسیار آسان‌تر و سازگارتری در این کشور داشته باشند. اما در حالت کلی هزینه مواد غذایی در قبرس شمالی و قبرس جنوبی با یکدیگر متفاوت است. علت این امر میزان صادرات مربوط به هر یک از این دو بخش و همچنین شرایط کلی حاکم است.

هزینه مواد غذایی در قبرس شمالی

قبرس شمالی بی‌شک یکی از بهترین مقاصد برای زندگی دائمی و حتی خوش‌گذرانی و سفر توریستی است. این جزیره حدود بیش از 1 میلیون و دویست هزار نفر جمعیت دارد. این بخش از کشور قبرس برای افرادی که در مشاغل مختلف توریستی و گردشگری فعالیت دارند بهترین مقصد برای رشد و بهره‌مندی از زندگی پیشرفته و مدرن است.

اما یکی از سوالات مهمی که برای مهاجران قبرس پیش می‌آید میزان هزینه مواد غذایی در قبرس در بخش شمالی است. هزینه‌های مواد غذایی و خوراک در قبرس شمالی به نسبت حقوق‌ها و درآمدهای دریافت بسیار پایین‌ است. به عبارتی حتی قشری با درآمد متوسط و متوسط رو به پایین می‌توانند در این کشور بهترین خوراک را داشته باشند.


اینجا کلیک کنید

هزینه سرو یک وعده غذایی در رستوران‌های معمولی قبرس شمالی

شما تنها با داشتن 12 یورو می‌توانید در رستوران‌های ارزان قیمت قبرس شمالی یک وعده غذا را میل کنید، در حالی که در کشورهایی با شرایط مشابه همچون ترکیه هزینه‌های مواد غذایی به خصوص سرو در رستوران بسیار بالاتر و گران‌تر است.

سرو مواد غذایی معمولی در یک رستوران متوسط در قبرس شمالی برای دو نفر به همراه پیش غذا و دسر حدود 45 یورو است. همچنین هزینه سرو یک وعده MAMeal در رستوران معروف و مشهور مک دونالد در قبرس شمالی حدود 6 یورو است.

محبوب‌ترین مواد غذایی در قبرس شمالی و هزینه سرو آن‌ها

سوپ در کشور قبرس شمالی یکی از محبوب‌ترین وعده‌های غذایی در قبرس شمالی است. در این کشور انواع مختلفی از سوپ از جمله چوربا، سوپ دوغ (یایلا چورباسی)، سوپ عدسی فلفلی (ازوگلین چورباسی) سرو می‌شوند که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند.

هزینه مواد غذایی در قبرس شمالی به خصوص هزینه انواع سوپ در این کشور به همراه یک قرص نان تازه حدود 6 الی 12 لیر است. کتلت گوشت از دیگر مواد غذایی محبوب و پرطرفدار در قبرس شمالی است، این غذا در بین ایرانیان نیز طرفداران زیادی دارد. این ماده غذایی در بسیاری از رستوران‌های قبرس شمالی حدود 12 الی 18 لیر ترکیه قیمت داشته و جزو غذاهای ارزان محسوب می‌شود.

کباب دونر یا همان کباب مخصوص ترک یکی دیگر از مشهورترین مواد غذایی در قبرس شمالی است. این ماده غذایی در 2 نوع گوشت قرمز و مرغ با قیمت 15 الی 20 لیر ترکیه در رستوران‌ها سرو می‌شود. قیمت اعلام شده برای مواد غذایی فوق تنها بخشی از هزینه مواد غذایی در قبرس در بخش شمالی است که باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

قیمت اقلام و مواد غذایی در قبرس شمالی

در جدول زیر قیمت مواد غذایی در قبرس در بخش شمالی که به صورت عمده مصرف می‌شوند به صورت دقیق آورده شده است.

اقلام و مواد غذایی هزینه به لیر ترکیه
هر لیتر شیر معمولی 31
یک قرص نان سفید به میزان 500 گرم 33
یک کیلوگرم برنج سفید 41
12 عدد تخم مرغ 60
یک کیلوگرم پنیر سنتی 206
یک کیلوگرم سینه مرغ 14738
یک کیلوگرم گوشت سرین گاو 202

قیمت و هزینه میوه و مرکبات در قبرس شمالی

بخش عمده‌ای از هزینه مواد غذایی در قبرس در بخش شمالی به میوه و مرکبات مربوط می‌شود. در قبرس شمالی هزینه انواع میوه از جمله پرتقال، موز، کیوی، نارنگی و…. به صورت زیر است.

نوع میوه قیمت میوه به ازای یک کیلوگرم (لیر ترکیه)
موز 32.5
گلابی 35
آناناس 45
انگور 45
پرتغال 19.5
لیموترش 9.9
انار 19.5
به 32.5
هلو 39
گریپ فروت 16
آووکادو 26.5
سیب قرمز 22.9
سیب سبز 22.9
کیوی 39

قیمت و هزینه سبزیجات در قبرس شمالی

در بررسی هزینه مواد غذایی در قبرس در بخش شمالی بایستی به هزینه و قیمت سبزیجات در این کشور هم توجه کنید تا بتوانید برآوردی دقیق‌تر و بهتر نسبت به خرج و مخارج خود داشته باشید.

خرید ملک در قبرس – اخذ اقامت و هزینه ها

نوع سبزیجات قیمت به ازای یک کیلوگرم (لیر ترکیه)
خیار 19.5
فلفل دلمه‌ای 19.5
کدو 12.9
گوجه فرنگی 20
زنجبیل 59
کرفس 11.5
هویج 12.9
سیب زمینی 23.9
تربچه 8.9
پیاز 12.9
فلفل 29.5
بادمجان 8.9
کلم قرمز و کلم برگ 15.9
گل کلم 19.5

هزینه و قیمت گوشت قرمز و مرغ در قبرس شمالی

هزینه مواد غذایی در قبرس شمالی علاوه بر سبزیجات و میوه شامل گوشت و انواع فراورده‌های گوشتی نیز می‌شود. در جدول زیر قیمت دقیق گوشت قرمز و مرغ در قبرس شمالی در سال 2023 آورده شده است.

نوع گوشت و مرغ قیمت به ازای یک کیلوگرم (لیر ترکیه)
شیشلیک بره 250
گوشت گاو 210
سینه گاو 186
تافل گاو 350
فیله سیخ شده 310
گوشت بره چرخ کرده 274
سوجوک نیم کیلو 89.25*
ران مرغ 60
فیله سینه مرغ 80
ساق ران مرغ 72

قیمت و هزینه لبنیات در قبرس شمالی

در قبرس شمالی هزینه یک لیتر بطری شیر حدود 21 لیر و هزینه یک لیتر شیر سویا 52.5 لیر است. افزون بر این اقلام فراورده‌های لبنی چون انواع پنیر، ماست و دوغ مصرف بالایی در این کشور دارند. هزینه پنیر سفید 700 گرمی 105 لیر، پنیر مثلثی 150 گرمی 29 لیر و پنیر گودا 150 گرمی نیز 52 لیر است. قیمت ماست و دوغ به ترتیب 57.75 و 25.75 لیر است.

قیمت و هزینه مواد غذایی در قبرس جنوبی

هزینه مواد غذایی در قبرس در بخش جنوبی نیز یکی از سوالات متداول بسیاری از مهاجرین این کشور است. در حالت کلی قیمت و هزینه زندگی در قبرس جنوبی نسبت به ایران 5 درصد بیشتر است، اما باید این نکته را هم در نظر داشت که امکانات رفاهی و میزان درآمدها در این کشور نسبت به ایران بیشتر است. در جدول زیر قیمت مواد غذایی در قبرس در بخش جنوبی که بیشترین میزان مصرف و محبوبیت را دارند آورده شده است.

نوع ماده غذایی قیمت به لیر ترکیه
سیب 3.5
موز و سیب زمینی 1.10 الی 4.5
شیر 3.5
نان 11
پنیر 16.5
روغن زیتون 34.5
سینه مرغ 24.5
ماهی 152
گوشت قرمز 38

هزینه رستوران‌ها در قبرس جنوبی

هزینه مواد غذایی در قبرس در بخش شمالی در رستوران‌های متوسط نیز به شرح زیر است:

  • هزینه سه وعده غذایی برای دو نفر میانگین حدود 800 لیر ترکیه است.
  • هزینه یک بطری کوکاکولا یا پپسی حدود 30 لیر است.
  • هزینه یک بطری آب نیم لیتری 15 لیر
  • هزینه یک قرص نان سفید 500 گرمی 28 لیر
  • 12 عدد تخم مرغ 50 لیر
  • یک کیلوگرم برنج سفید 29 لیر

تفاوت هزینه مواد غذایی و همچنین هزینه زندگی در قبرس شمالی و جنوبی

در مطالب فوق در رابطه با میزان هزینه مواد غذایی در قبرس در دو بخش شمالی و جنوبی توضیحات کاملی را ارائه دادیم. بسیاری از مهاجران بعد از بررسی تفاوت قیمت‌ها و هزینه‌ها در این دو بخش از کشور قبرس متوجه تفاوت‌های عمده‌ای در بین این دو بخش می‌شوند. هزینه مواد غذایی در قبرس در بخش شمالی به میزان زیادی کمتر و ارزان‌تر از قبرس جنوبی است.

در حقیقت اگر شما هم به دنبال مقصدی ارزان قیمت و با امکانات رفاهی عالی هستید قبرس شمالی بهترین گزینه انتخابی است. اما از طرفی اقتصاد قبرس جنوبی نیز در مقایسه با اقتصاد قبرس شمالی باثبات‌تر بوده و قوانین و مقررات شفاف‌تری دارد. به همین جهت قبرس جنوبی برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار نیز مناسب است.

تفاوت بین قبرس شمالی و جنوبی در میزان هزینه‌‌های زندگی

خرید ملک و تحصیل از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت دائم قبرس شمالی و جنوبی

شاید شما هم مانند بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی یا جنوبی دارند در انتخاب روش و نوع مهاجرت خود دچار شک و تردید شده‌اید. در واقع شما برای انتخاب بهترین روش مهاجرتی به قبرس شمالی یا جنوبی باید به شرایط فعلی خود توجه کنید.

خدمات مهاجرتی و سرمایه گذاری آلتین رویا

چنانچه بودجه کافی برای خرید ملک در قبرس شمالی یا جنوبی را دارید این روش بهترین و سریع‌ترین گزینه انتخابی برای مهاجرت شما به قبرس شمالی و جنوبی است. در صورتی که بودجه کافی نداشته و از طرفی در حال گذراندن دوران تحصیلات عالی خود در دانشگاه‌های ایران هستید می‌توانید از طریق تحصیل نیز به این کشور مهاجرپذیر و مدرن مهاجرت کنید.

اما مهم‌ترین شرط داشتن مهاجرت موفقیت آمیز و همچنین اخذ اقامت دائم قبرس شمالی یا جنوبی در کمترین زمان ممکن مشورت و همکاری با یک شرکت سرمایه گذاری معتبر و مطمئن است. موسسه مهاجرتی و سرمایه‌گذاری آلتین رویا با بیش از 20 سال سابقه کاری درخشان و موفق قادر به ارائه بهترین خدمات برای شما مهاجران عزیز است.

چنانچه در مورد شرایط خرید ملک در قبرس شمالی و همچنین شرایط تحصیل در این کشور سوالی دارید می‌توانید با مشاورین و همکاران ما در آلتین رویا تماس گرفته و از راهنمایی‌های رایگان و کامل آن‌ها بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط:

Rate this post

پیام بگذارید