ٍErfan 4 بهمن 1401 0 نظر

همه چیز درباره امنیت کشور پرتغال و شرایط زندگی در آن

مهاجرت امری بسیار مهم است که در آن باید به پارامترهای مهم کشور مقصد توجه زیادی شود. امنیت کشور مقصد نیز یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است باید به هنگام مهاجرت و قبل از اخذ ویزا به آن توجه کنید. بسیاری از افراد در همان ابتدای کار به امنیت کشور توجه زیادی ندارند اما بعد از تکمیل روند مهاجرت و سکونت در کشور نیز اهمیت این مسئله بیش‌تر و بیش‌تر می‌شود.

کشور پرتغال نیز بنا بر دلایلی چون موقعیت جغرافیایی مناسب خود، اقتصاد قوی و پایین بودن هزینه‌های زندگی از جمله کشورهای مهاجرپذیر است. اما سوالی که برای بسیاری از مهاجرین به این کشور پیش می‌آید این است که امنیت کشور پرتغال چگونه است؟

کشور پرتغال از نظر امنیت نسبت به کشورهای همسایه خود وضعیت بهتری دارد، به این معنا که در این کشور آمار جرم و جنایات بسیار کمتر است. علت بالا بودن امنیت کشور پرتغال قوانین سرسختانه‌ای است که دولت این کشور تعیین کرده است. به منظور روشن‌تر شدن مسئله امنیت کشور پرتغال در ادامه این مطلب تمامی ابعاد مربوط به این بخش را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

بررسی کامل امنیت کشور پرتغال

علت اهمیت زیاد مسئله امنیت در مهاجرت

قبل از اینکه انحصارا در مورد امنیت کشور پرتغال به صورت کامل صحبت کنیم ابتدا در مورد اهمیت مسئله امنیت در مهاجرت به توضیحات مختصری می‌پردازیم. اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور پرتغال یا هر کشور دیگری را دارید در بین سایر پارامترهای کشور مقصد مانند شرایط زندگی، میزان درآمد و… مسئله امنیت کشور را به خوبی بررسی کرده و در مورد آن تحقیقات گسترده‌ای را انجام دهید.

مواردی چون فرهنگ مردم کشور و همچنین طرز برخورد آن‌ها با مهاجرین در بحث کلی امنیت کشور نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. شاید با خود بگویید فرهنگ جامعه اعم از نژادپرستی و… چه تاثیری در امنیت من در کشور مقصد دارد؟ در واقع چنین مواردی در امنیت و آرامش زندگی شما دخیل بوده و حتی می‌توانند روند زندگی شما را مختل کنند. افزون بر این موارد امنیت شغلی نیز در بحث کلی امنیت هر کشوری تاثیر خود را دارد که باید به آن توجه کنید.

سوالاتی که در بخش امنیت کشور پرتغال و امنیت سایر کشورها مطرح می‌شود این است که آیا امنیت شغلی فرد از نظر فیزیکی و روانی تامین می‌شود؟ آیا این کشور توانایی پذیرفتن و درک فرهنگ مهاجران را داشته و به آن احترام می‌گذارد؟ تمامی این موارد سوالاتی است که شما باید به دنبال پاسخ آن در کشور مقصد بگردید تا از امنیت آن مطمئن شوید.

پارامترهایی که در بررسی امنیت کشور باید مورد بررسی قرار گیرند

به طور کلی در تعیین میزان امنیت کشور پرتغال یا هر کشور دیگری 23 شاخص متفاوت مورد بررسی قرار می‌گیرد:

  • درگیری‌های مداوم بین‌المللی و داخلی
  • میزان ایمنی و امنیت اجتماعی
  • میزان نظامی بودن حکومت
  • سطح بی‌اعتمادی در کشور
  • بی‌ثباتی سیاسی
  • میزان احتمال بروز اقدامات تروریستی
  • میزان درگیری‌های خشونت‌آمیز داخلی و روابط خارجی پرتنش
  • تعداد قتل‌های انجام شده در کشور در طی یک‌سال
  • میزان هزینه‌ نظامی که از محل تولید ناخالص داخلی تامین می‌شود.

بر اساس این موارد ذکر شده برای تمامی کشورها از نظر امنیت یک امتیاز کلی و نهایی تعیین می‌شود که هر چقدر این امتیاز کم‌تر باشد به همان اندازه میزان امنیت در آن کشور بالاتر است.

در بین 25 کشور امن دنیا که بیشتر آن‌ها کشورهای اروپایی هستند کشور پرتغال نیز در بین 10 کشور برتر دنیا قرار گرفته است. در حقیقت قاره اروپا در سال 2009 تنها قاره‌ای بود که ثبات امنیتی داشته است. امروزه نیز این قاره نسبت به سایر قاره‌ها بهتر و امن‌تر است.

وضعیت و شرایط امنیت کشور پرتغال

حال که با شاخص‌های بررسی امنیت کشورهای دنیا آشنا شدید زمان آن رسیده است تا در مورد امنیت کشور پرتغال نیز به صورت مستقیم اطلاعات مفیدی را جمع‌آوری کنید. در طی چندین سال اخیر سیاست دولت کشور پرتغال مبنی بر این بوده است که یک محیطی متمرکز را هم از نظر گردشگری و هم از نظر مهاجرت افراد از سراسر دنیا به این کشور ایجاد کند.

کشور پرتغال در سال 2020 توانست برنده 26 جایزه جهانی در زمینه سفر و گردشگری شود که دلیل عمده دریافت این جایزه برقراری امنیت کامل سفر در این کشور بود. این جوایز به جاذبه‌ها، هتل‌های تفریحی و سواحل کشور اختصاص دارند.

منطقه الگاروه از نظر امنیت و جاذبه‌های گردشگری یکی از بهترین مناطق کشور پرتغال است که بهترین و ایده‌آل‌ترین منطقه برای استراحت در کامل آرامش و امنیت است.

در سال 2019 مجله جهانی اقتصاد و دارایی کشور پرتغال را چهارمین کشور امن جهان معرفی کرد. از طرفی به علت رشد و توسعه روزافزون امنیت کشور پرتغال و ابعاد وابسته آن رتبه امنیت این کشور در سال 2020 نیز به ردیف سوم جدول ارتقا یافت. نرخ ارتکاب جرم و جنایت در چندین سال اخیر نسبت به سال‌های گذشته در این کشور کاهش چشمگیری داشته است.

وضعیت امنیت کشور پرتغال

فرهنگ و آداب و معاشرت مردم پرتغال

مردم کشور پرتغال نیز همانند ایرانیان بسیار خون گرم و صمیمی هستند. مردم این کشور در موقعیت‌ها و مناسبت‌های رسمی مختلف نیز به رسم ایام با یکدیگر دست می‌دهند، اما دست دادن در بین مردمان این کشور به این معنا است که آن‌ها از قبل همدیگر را نمی‌شناختند. این مردم در آخر دیدار خود مانند ایرانیان همراه با خداحافظی با یکدیگر دست می‌دهند.

منظور از ارائه این اطلاعات در مورد فرهنگ کشور پرتغال این است که شما به عنوان یک فرد مهاجر می‌توانید بدون داشتن احساس غریبی در این کشور به راحتی با مردمان آن ارتباط برقرار کنید. در واقع امنیت کشور پرتغال از نظر فرهنگ مردمی آن بسیار غنی است.

افزون بر این موارد مردم کشور پرتغال بسیار رک و صریح و البته با رعایت ادب و حفظ شئونات حرف خود را می‌زنند. بسیاری از افراد این کشور در مکان‌های عمومی، رسمی‌تر و به ویژه در مکان‌های خصوصی خودمانی می‌شوند.

میزان جرم و جنایت در کشور پرتغال

مهم‌ترین بعد امنیت کشور پرتغال به میزان جرم و جنایات آن مربوط می‌شود. در واقع کشور پرتغال کمترین میزان جرم و جنایت را در قاره اروپا دارد. علت اصلی پایین بودن قتل و کشت و کشتار در این کشور آزاد نبودن و مجاز نبودن استفاده از اسلحه برای عموم مردم است. البته شکارچی‌ها نیز اجازه استفاده از اسلحه‌های شکاری را دارند. اما قشر عموم این کشور هرگز اجازه خرید و حمل اسلحه را نداشته و در صورت بروز چنین اتفاقی نیروی نظامی این کشور برخوردی قاطعانه و جدی با فرد خاطی خواهد داشت.

امنیت شغلی و تحصیلی کشور پرتغال

اگر بخواهیم از بعد تحصیل و شغل امنیت کشور پرتغال را بررسی کنید باید بگوییم که این کشور بهترین شرایط را برای تحصیل جوانان خود و حتی مهاجرین فراهم کرده است. البته دانش آموختگان بعد از فارغ‌التحصیلی بهترین موقعیت‌های شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود را به صورت تضمینی خواهند داشت.

هر فردی که از دانشگاه‌های این کشور فارغ‌التحصیلی شود موقعیت‌های شغلی خوبی با امنیت بسیار بالا چه در داخل کشور و چه در سایر کشورهای اروپایی خواهد داشت.

کشور پرتغال حدود 9 درصد از درآمد ناخالص سالانه خود را در زمینه بهداشت و خدمان درمانی شهروندان خود صرف می‌کند، به همین دلیل مردم این کشور از بالاترین سطح خدمات درمانی و بهداشتی در این کشور بهره‌مند می‌شوند.

از طرفی بیمه‌های خصوصی در این کشور بخشی از هزینه‌های درمان و حتی تمامی این هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند با توجه به این آمار می‌توان نتیجه گرفت که امنیت کشور پرتغال از نظر بهداشت و درمان نیز در بهترین شرایط قرار دارد.

مقایسه امنیت کشور پرتغال با سایر کشورهای جهان

در سال 2014 امنیت کشور پرتغال در شرایط چندان مناسبی قرار نداشت، اما دولت این کشور با وضع برخی قوانین و انجام برخی تغییرات توانست در سال 2020 به رتبه سوم امن‌ترین کشور جهان برسد. بر خلاف کشورهایی چون نیوزلند و ایسلند کشور پرتغال به پلیس‌های مسلح مجهز است. همین موضوع در امنیت کشور پرتغال تاثیر بسیار زیادی دارد که در کاهش میزان جرم و جنایت تا به امروز تاثیر بسیار زیادی داشته است.

در واقع افزایش حضور پلیس در کشور پرتغال بیشتر از هر زمانی باعث کاهش میزان جرم و جنایت از جمله قتل و درگیری‌های شدید خیابانی شده است.

یکی از نکات جالب در مورد امنیت شغلی کشور پرتغال این است که این کشور در شش سال گذشته توانسته دوباره نرخ بیکاری را از 17 درصد به کمتر از 7 درصد برساند. این یعنی در حال حاضر پرتغال بالاترین امنیت شغلی را دارد. بر اساس شاخص سالانه بازنشستگی جهانی کشور پرتغال بنا بر امنیت بسیار بالای خود در حال حاضر به عنوان بهترین کشور برای بازنشستگی انتخاب شده است. در جدول زیر میزان امنیت کشور پرتغال را با سایر کشورهای نسبتا امن دنیا مقایسه کرده‌ایم.

نام کشور  مقیاس امنیت  میزان جرم و جنایت  سطح انجام جرم و جنایت  میزان افزایش جرم و جنایت در طی سه سال گذشته میزان امنیت قدم زدن در شب 
پرتغال  69.96 30.4 26.2(پایین) 52.84(متوسط) 64.30(بالا)
آمریکا 52.06 47.94 53.65(متوسط) 65.26(بالا) 45.07(متوسط)
انگلیس 53.83 46.17 51.24(متوسط) 63.54(بالا) 44.54(متوسط)
آلمان 64.05 35.95 36.13(پایین) 64.70(بالا) 56.49(متوسط)
کانادا 57.66 42.34 45.67(متوسط) 66.93(بالا) 50.57(متوسط)

نکات مهمی که برای داشتن زندگی امن‌تر در کشور پرتغال باید رعایت کنید

همان طور که در مطالب بالا گفتیم امنیت کشور پرتغال سومین امنیت برتر در کل جهان است. اما با این حال برای داشتن زندگی امن‌تر در این کشور باید برخی از نکات را رعایت کنید. میزان جرم و جنایت در شهرهایی چون لیسبون و سایر شهرهای بزرگ نسبت به حومه و روستاها بیشتر است.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که جنایاتی همچون کیف گاپی و دزدی‌های کوچک در شهرهای توریستی متداول و رایج است. در مناطق گردشگری بهتر است کیف پول و لوازم گران‌قیمت خود را در جایی قرار دهید که در دید سایر افراد نباشد. هنگام ترک منزل به خصوص در مناطق گردشگری و توریستی درب و پنجره‌ها را قفل کنید.

رانندگی بسیاری از افراد در این کشور مناسب و اصولی نیست، به همین دلیل به هنگام رانندگی باید دقت زیادی را داشته و بر رعایت اصول رانندگی مصمم باشید. اما نباید از زیبایی‌های جاده‌های به هم ‌پیوسته این کشور غافل شد، با رانندگی در جاده‌های این کشور می‌توانید متفاوت‌ترین تجربه از رانندگی را کسب کنید.

در وسایل نقلیه عمومی مانند مترو، تاکسی و اتوبوس‌های امنیت تا حد زیادی فراهم است، اما برای اطمینان هر چه بیشتر بهتر است در بسیاری از مواقع از تاکسی تلفنی اوبر استفاده کنید.

نکات مهم در مورد امنیت کشور پرتغال

امنیت شهر توریستی لیسبون زیباترین شهر پرتغال

امنیت کشور پرتغال در شهرهای مختلف آن متفاوت است، اما در حالت کلی میزان جرم و جنایات در شهرهای توریستی این کشور به مراتب کمتر است. شهر لیسبون جاذبه‌های گردشگری بسیار متنوعی دارد، لیسبون از امن‌ترین شهرهای پرتغال بوده و بسیاری از مهاجرین نیز در این کشور سکونت دارند.

در شهر لیسبون همواره تعداد زیادی پلیس مسلح در حال گشت‌زنی هستند تا حتی‌الامکان از بروز برخی جرم و جنایات به ویژه سرقت‌ و کیف دزدی جلوگیری شود.

لاگوس از بهترین شهرهای پرتغال

لاگوس شهری سرشار از تفریحات متنوع و هیجان‌انگیز است. شما در این شهر می‌توانید تفریحاتی چون کایاک سواری، غواصی، موج سواری و… را در فضاهایی بزرگ و در دل طبیعت انجام دهید. مانند شهر لیسبون در این شهر نیز شمار زیادی پلیس مسلح همواره به صورت شبانه روزی در حال گشت زنی هستند تا از بروز سرقت و سایر جرم و جنایات جلوگیری شود.

اخذ اقامت دائم اسپانیا از طریق روش‌های تمکن مالی، خرید ملک و تحصیلی

اگر شما هم قصد اخذ اقامت دائم کشور پرتغال را دارید، بهتر است قبل از انجام هر کاری با یک شرکت مهاجرتی و سرمایه‌گذاری معتبر مشورت و همکاری کنید. شرکت سرمایه گذاری و مهاجرتی آلتین رویا با بیش از دو دهه سابقه درخشان در زمینه خرید ملک و امور مهاجرتی می‌تواند در کمترین زمان تمامی مراحل قانونی اخذ اقامت از طریق روش‌های مختلف را انجام دهد.

خرید ملک در پرتغال – اقامت پرتغال با خرید ملک

خرید ملک در پرتغال یکی از سریع‌ترین و بهترین راه‌ها برای اخذ اقامت دائم این کشور است، اگر شما هم قصد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری را می‌توانید با برقراری ارتباط با همکاران ما در آلتین رویا از فرصت‌های طلایی و ارزنده سرمایه گذاری در این کشور بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط:

 


دریافت مشاوره رایگان

Rate this post

پیام بگذارید