hanieh hanieh 18 خرداد 1402 0 نظر

معرفی امن‌ترین کشورهای جهان برای زندگی در سال 2023

یکی از مهم‌ترین شاخص‌های رتبه بندی کشورهای دنیا سطح امنیت و تدابیر امنیتی در نظر گرفته شده توسط دولت در سطح شهرها و مناطق مختلف است. این شاخص نه تنها در فرایند رتبه بندی بلکه در امر مهاجرت افراد نیز بسیار موثر بوده و به نوعی تمامی مهاجرین پیش از مهاجرت به کشور مقصد در مورد میزان امنیت آن اطلاعات کاملی را جمع‌‌آوری می‌کنند. یکی از سوالاتی که تعداد کثیری از افراد پیش از مهاجرت با آن روبه‌رو می‌شوند اسامی امن‌ترین کشورهای جهان برای زندگی است.

بر اساس آخرین اطلاعات گرد آوری شده در خصوص رتبه بندی کشورها بر اساس امنیت، کشورهایی نظیر پرتغال، قبرس، یونان، اسپانیا و ترکیه جزو امن‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی در کنار سایر کشورها معرفی شده‌اند.

امن‌ترین کشورهای جهان برای زندگی

اهمیت توجه به میزان امنیت کشورهای مقصد برای مهاجرت و زندگی

پس از فاکتور شاخص اقتصادی، امنیت دومین بحث بسیار مهم در بررسی هر یک از کشورها است. متاسفانه در طی چندین سال اخیر بنا بر وجود برخی مشکلات اقتصادی و سیاسی سطح امنیت در جامعه به شدت کاهش یافته و همین موضوع منجر به تصمیم بسیاری از افراد به مهاجرت از کشور خود به یکی از امن‌ترین کشورهای جهان برای زندگی است.

یکی از سوالات بسیار متداول مهاجران و افرادی که به هر طریقی قصد مهاجرت دارند این است که امن‌ترین کشورهای جهان برای مهاجرت و زندگی کدامند؟ امن‌ترین کشورها از دو جنبه مسائل مهاجرتی و زندگی کشورهایی چون پرتغال، ترکیه، اسپانیا، یونان و قبرس هستند. این کشورها علاوه بر داشتن ضریب امنیتی بسیار بالا همواره جزو کشورهایی با شرایط اقتصادی مناسب و مهاجرپذیر هستند.

کشور ترکیه جزو کشورهای بسیار امن در جهان

کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که از نظر فرهنگ و سایر ابعاد سکونتی شباهت بسیاری به ایران دارد، به همین دلیل سالانه تعداد کثیری از مهاجران ایرانی به این کشور مهاجرت می‌کنند. البته نباید از تدابیر امنیتی بسیار سخت و محکم در نظر گرفته شده در این کشور غافل شد، چراکه این مورد به تنهایی منجر به افزایش جلب توجه مهاجران شده است. در حقیقت کشور ترکیه به علت داشتن جاذبه‌های توریستی بسیار متنوع و مهاجرت توریستی بسیاری از افراد از سراسر دنیا به آن همواره به شاخص امنیت در سطح شهرهای خود اهمیت زیادی می‌دهد. علاوه بر شهرهای معمولی شهرهای توریستی چون استانبول و آنتالیا بیشترین میزان امنیت را دارند. ارتش ترکیه یکی از قدرتمندترین ارتش‌های جهان بوده و سیستم قضایی این کشور نیز تمامی تعهدان سفت و سخت سوئیس، قوانین جنایی ایتالیا و برخی قوانین بزرگ آلمان برای بهبود سطح امنیت اعمال می‌شوند.

دریافت عنوان امن‌ترین شهر استانبول ترکیه از سازمان FCO

بر اساس آخرین گزارشات منتشر شده از سازمان جهانی FCO برخی از شهرهای کشور ترکیه مانند استانبول از جمله امن‌ترین شهرها برای مهاجرت و زندگی دائم هستند. بسیاری از مناطق موجود در شهر استانبول بیشترین میزان امنیت را دارند، تمامی این نتایج در اثر جمع‌آوری رای مهاجران و حتی شهروندان این شهر حاصل شده‌اند.

بنا بر بالا بودن سطح امنیت در استانبول، مسئولین این شهر به منظور تامین رفاه گردشگران یک دفتر مخصوص گردشگری را تاسیس کرده‌اند. تمامی افسران حاضر در این مجموعه به چندین زبان زنده دنیا مسلط هستند. تمامی این موارد دلایلی دال بر اثبات قرار گرفتن کشور ترکیه در لیست امن‌ترین کشورهای جهان برای زندگی است.

آنتالیا دومین شهر امن ترکیه

پس از شهر استانبول، آنتالیا دومین شهر امن کشور ترکیه است، اگر به آمار و ارقام منتشر شده در سال 2023 دقت کنید متوجه تمرکز شمار زیادی از مهاجران و حتی توریست‌ها در این دو شهر می‌شوید. برای روشن‌تر شدن مسئله می‌توان امنیت شهر آنتالیا و شهر تهران کشور ایران را مقایسه کرد. شهر آنتالیا نسبت به تهران حدود 60 درصد امنیت بیشتری دارد، به گونه‌ای که پیاده روی در شب‌های تاریک و نیمه‌های شب در خیابان‌های این شهر هیچ گونه خطری برای مردم ندارد.

افزون بر این موارد میزان جرم و جنایاتی چون سرقت خودرو، سرقت کیف، فروش مواد مخدر و حتی گروگان گیری در این شهر بسیار کمتر از سایر شهرهای امن کشورهای جهان است. بنا بر توضیحات فوق می‌توان کشور ترکیه را امن‌ترین کشور جهان برای زنان دانست.

آنتالیا دومین شهر امن ترکیه

یونان کشور آرزوها و رویاها با امنیت فوق‌العاده بالا

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد دوست دارید یک سفر سرشار از شادی و آرامش و البته بدون دردسر را در کشورهای خارجی تجربه کنید بی‌شک کشور یونان بهترین انتخاب است. البته این کشور بنا بر امنیت بسیار زیاد خود علاوه بر سفر گزینه بسیار مناسبی برای زندگی دائمی است. میزان جرم و جنایت در کشور یونان در سال 2023 دارای نمره 46 از 100 است.

البته این آمار و ارقام مربوط به شهرهای متوسط این کشور است، برای نمونه در شهرهایی چون خانیا، پاتراس و  کورفو نسبت به شهر آتن کمتر است. کشور یونان یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های جهان غرب را داشته و تاریخ و فرهنگ این کشور بسیار غنی است. بر اساس آخرین گزارشات از سمت سازمان‌های سرشماری معتبر سالیانه بیش از 30 میلیون نفر تنها از این کشور بازدید می‌کنند.

تاثیر شرایط اقتصادی در تبدیل شدن کشور یونان به امن‌ترین کشور جهان!

علت بالا بودن سطح امنیت در شهرهای مختلف این کشور داشتن زیرساخت‌های گردشگری و اقتصاد بسیار مطلوب است. به بیانی دقیق‌تر از زمان بهبود شرایط اقتصادی در یونان خود به خود میزان جنایات حتی جنایات خشونت‌آمیز در این کشور به شدت کاهش یافت. بر اساس گفته‌های یانیس استورناراس رئیس بانک مرکزی کشور یونان در نیمه دوم سال 2023 اقتصاد این کشور حدود 2.4 درصد رشد خواهد کرد.

البته بر اساس آخرین گزارشات میزان رشد اقتصادی یونان در نیمه اول سال 2023 حدود 1.5 درصد بوده است که این نشان دهنده چشم‌انداز پر از امید و شکوفایی برای اقتصاد این کشور در سال‌های آتی است. پایین بودن هزینه‌های زندگی به خصوص هزینه اجاره ملک در یونان از جمله بزرگ‌ترین دلایل مهاجرت خیل عظیمی از افراد به این کشور از کشورهای مختلف به خصوص ایران است.

معرفی کشور اسپانیا و میزان امنیت حاکم بر آن

کشور اسپانیا حالت کلی بنا بر عملکرد بسیار مطلوب خود در زمینه اعمال تدابیر امنیتی همواره جزو امن‌ترین کشورهای جهان برای زندگی معرفی می‌شود. این کشور یک دموکراسی پارلمانی از نوع توسعه یافته بوده و عضو اتحادیه اروپا است. از طرفی تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به طور کل از برخی قواعد کلی امنیتی تبعیت می‌کنند به همین دلیل نسبت به سایر کشورها حتی برخی نسبت به کشورهای توسعه یافته امنیت بیشتری دارند. به همین دلیل کشور اسپانیا یک کشور آرام و بسیار امن برای شهروندان خود و حتی توریست‌ها است؛ به گونه‌ای که میزان جرم و جنایات خشونت آمیز در این کشور بسیار نادر است.

اسپانیا جزو امن‌ترین کشورهای جهان برای مهاجرت

تجربه زندگی آرام و بی‌حاشیه از کوچک‌‌ترین مزایای زندگی در اسپانیا!

بر خلاف تصور منطقی بسیاری از افراد که باور ندارند تجربه زندگی بی‌حاشیه کمترین مزیت برای یک کشور است، در کشور اسپانیا این مورد جزو کوچک‌ترین مزایا است. در واقع حاکمیت فرهنگی متدمن و بسیار غنی در کشور اسپانیا باعث شده تا زندگی در شهرها و مناطق مختلف آن به یک تجربه بی‌نشیر و بی‌مانند تبدیل شود.

یکی از اصلی‌ترین دلایل جریان آرام و بی‌خطر زندگی در اسپانیا رشد و توسعه چشمگیر اقتصاد این کشور در طی 4 سال اخیر است. در سال‌های 2022 و 2023 میزان رشد تولید ناخالص داخلی این کشور به ترتیب حدود 5.5 و 1.7 درصد افزایش یافته است. در حقیقت اقتصاد این کشور حتی بهتر از پیش‌بینی‌های صورت گرفته در سال‌های پیشین رشد و توسعه یافته است. همین امر باعث شده تا حدود 80 درصد از مردم این کشور در طبقه متوسط روبه‌بالا زندگی کرده و بتوانند به راحتی مسئولیت هزینه‌های زندگی خود را با کار کردن به دوش بکشند. تمامی این موارد در کنار یکدیگر باعث شده‌اند تا بیش از 65 درصد از مردمان کشور اسپانیا از کیفیت زندگی خود در این کشور رضایت کامل را داشته باشند.

امن‌ترین و بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی

شهر مادرید پایتخت اسپانیا جزو کلان‌شهرهای این کشور محسوب شده و جمعیتی نزدیک به 3.6 میلیون نفر دارد. اما با وجود بالا بودن تراکم جمعیت در این شهر باز هم کلیه تدابیر امنیتی در آن ملزوم شده و آمار جرم و جنایت در این شهر نسبت به سایر شهرها بسیار کمتر است. سویا یکی دیگر از بهترین و امن‌ترین شهرهای اسپانیا برای زندگی و مهاجرت ایرانیان است. البته نباید از وجود شهری بزرگ و سرشار از تفریحات سالم و جو آرام چون بارسلونا غافل شد، این شهر دومین انتخاب برگزیده مهاجران پس از مادرید برای مهاجرت و زندگی است.

پرتغال: به ششمین کشور امن جهان خوش آمدید!

شاید قرار گرفتن کشور پرتغال در اسامی امن‌ترین کشورهای جهان برای زندگی خبری شوکه کننده باشد، اما واقعیت جالب‌تر این است که این کشور در سال 2023 در رتبه ششم امن‌ترین کشور دنیا قرار گرفته است! پرتغال از جمله توسعه‌یافته‌ترین کشورهای اروپایی است که میزان اقدامات تروریستی در آن در طی دو دهه اخیر و همچنین درگیری‌‌های بین‌المللی بسیار کمتر بوده است.

در حالت کلی قاره اروپا در سال 2009 قاره‌ای با بیشترین امنیت و همچنین ثبات امنیتی بوده و در طی جندین سال اخیر تنها تعداد معدودی از کشورهای موجود در آن با مشکلات امنیتی مواجه هستند.

علاوه بر بحث رتبه برتر بودن کشور پرتغال از نظر امنیتی این کشور در سال 2020 توانست 26 جایزه جهانی در حوزه گردشگری را دریافت کند که علت اصلی دریافت این جوایز در واقع برقراری امنیت با سطح بالا در کشور بود.

پرتغال ششمین کشور امن دنیا

کشور پرتغال دارنده کمترین میزان جرم و جنایات در قاره اروپا

یکی دیگر از حقایق جالب در مورد کشور پرتغال داشتن کمترین میزان جرم و جنایت در کل قاره اروپا است، شاید باور کردن این موضوع سخت باشد اما میزان جرم و جنایت در این کشور حتی از کشورهای توسعه یافته دیگری چون فنلاند کمتر است. یکی از قوانین سخت تعبیه شده در این کشور عدم صدور مجوز خرید و حمل اسلحه به عموم مردم است.

سایر مزیت‌های زندگی در پرتغال

یکی از بزرگ‌ترین مزایای زندگی در پرتغال بهره‌مندی از سیستم بهداشت و درمان بسیار مطلوب در این کشور است. این کشور حدود 10 درصد از درآمد ناخالص سالانه خود را صرف بهبود کیفیت خدمات بهداشت و درمان کرده و به همین دلیل دارای یکی از بهترین سیستم‌های بهداشتی در کل دنیا است. از دیگر مزایای مهاجرت به پرتغال می‌توان به موارد زیر پرداخت:

  • هزینه‌های پایین زندگی
  • تنوع بسیار بالای جاذبه‌های گردشگری
  • سیستم آموزشی باکیفیت

کشور قبرس جزو امن‌ترین کشورهای جهان برای زندگی

کشور قبرس از بسیاری ازجهات با کشورهای اروپایی تفاوت دارد،یکی از بزرگ‌ترین تفاوت آن با کشورهای توسعه یافته دیگر داشتن ضریب امنیتی بسیار بالا است. در این کشور خبری از توری پنجره فلزی نبوده و برای حفظ حریم شخصی منازل تنها از نرده‌هایی با سطح 1.20 متر استفاده می‌شود.

بنا بر وضع برخی قوانین و همچنین فرهنگ و تمدن چند هزارساله این کشور همواره در لیست امن‌ترین کشورهای جهان برای زندگی قرار می‌گیرد. یکی از جالب‌ترین نکات در مورد میزان امنیت حاکم بر این کشور عدم قفل شدن درب خودروها و حتی خانه‌ها است. در اصل مردم این کشور بدون هر گونه نگرانی پس از پارک کردن خودرو خود در هر منطقه‌ای بدون قفل کردن آن را رها می‌کنند. علاوه بر این موارد میزان جرم و جنایت خشونت آمیز از قبیل درگیری با سلاح‌های سرد و گرم، زورگیری و… بسیار کم و حتی در بسیاری از اوقات صفر است.

قبرس ایالت امن و سرشار از جاذبه‌های گردشگری

تجربه سرمایه‌گذاری کاملا مطمئن، پرسود و بی‌خطر در قبرس

یکی از بزرگ‌ترین مزایای مربوط به کشور قبرس امکان سرمایه گذاری به خصوص در حوزه ملک و املاک بدون حتی کوچک‌ترین خطر و ریسک و در عین حال با سود بسیار زیاد است. بسیاری از املاک موجود در این کشور همواره بنا بر موقعیت مکانی بسیار خاص خود همواره آینده بسیار مطلوب و پرسودی دارند، به همین جهت آن دسته از مهاجرانی که نسبت به این موضوع آگاهی دارند از این فرصت استفاده کرده و با استفاده از خرید ملک در قبرس به این کشور حتی مهاجرت می‌کنند.

تجربه سرمایه گذاری و مهاجرت امن به بهترین کشورهای دنیا با آلتین رویا

حالا که با بهترین و در عین حال امن‌ترین کشورهای دنیا آشنا شدید بهتر است برای اقدام به مهاجرت به یکی از این کشورها با یک موسسه مهاجرتی مطمئن و مورد تایید مشورت کنید. موسسه آلتین رویا با سابقه 20 ساله موفق خود می‌تواند بهترین گزینه انتخابی برای دریافت مشاوره‌ها و راهنمایی‌های لازم در کنار ارائه برخی خدمات خاص برای شما باشد. این موسسه مفتخر است تا در بیش از 30 کشور دنیا کلیه امور مهاجرتی و سرمایه گذاری از جمله مهاجرت از طریق خرید ملک، تمکن مالی، استارتاپ و… خدمات خود را ارائه دهد.

Rate this post

پیام بگذارید