ٍErfan 8 اردیبهشت 1402 0 نظر

معرفی و بررسی بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی

معرفی و بررسی بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی

کشورهای اروپایی در بین 206 کشور در کل دنیا جزو برترین و توسعه‌یافته‌ترین کشورها هستند. در طی چندین دهه اخیر بنا بر رشد و توسعه اقتصاد و همچنین تامین رفاه از تمامی جوانب در کشورهای اروپایی شمار زیادی از افراد از سراسر دنیا به بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی مهاجرت می‌کنند. 

انتخاب بهترین کشورها از بین کشورهای اروپایی نیازمند مورد توجه قرار دادن برخی فاکتورهای بسیار مهم از قبیل نرخ تورم، نرخ رشد اقتصادی، میزان امنیت و… است. در ادامه این مقاله چند مورد از مناسب‌ترین و بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت و زندگی را معرفی می‌کنیم. 

علت مناسب بودن قاره اروپا برای تجربه زندگی مرفه و مدرن 

قاره اروپا چندین دهه است که به عنوان مقصدی محبوب برای مهاجران شناخته به شمار می‌رود. زندگی در بهترین کشورهای اروپایی مزیت‌های بسیار زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • کیفیت بسیار بالای زندگی: بسیاری از کشورهای اروپایی به دلیل بهره‌مندی از سیستم عالی آموزشی، درمان و بهداشت و رفاه اجتماعی همواره بالاترین شاخص کیفی از نظر کیفیت زندگی در بین کل کشورها را دارند. 
  • تنوع زیاد فرهنگی: قاره اروپا قلب شکل‌گیری بسیاری از فرهنگ‌ها بوده و به همین دلیل بیشترین تنوع فرهنگی در کشورهای آن دیده می‌شود. 
  • سفر آسان و بدون خطر: سیستم حمل و نقل در بسیاری از کشورهای اروپایی جزو برترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های حمل و نقل در دنیا است. 

اسپانیا جزو بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی و کار 

کشور اسپانیا دومین کشور بزرگ از نظر مساحت پس از کشور فرانسه در اتحادیه اروپا است. این ایالت حدود بیش از 80 درصد شبه جزیره ایبری را اشغال کرده و بنا بر موقعیت جغرافیایی بسیار خاص خود بیشترین تنوع گردشگری و توریستی را در منطقه دارد. البته این کشور با بیش از 47 میلیون نفر جمعیت در رتبه پنجم پرجمعیت‌ترین کشورهای اروپا قرار دارد. 

از سال 2014 به بعد وضعیت اقتصادی اسپانیا همواره رو به رشد و بهبود بوده و امروزه در بین کشورهای اقتصاد برتر اروپا قرار گرفته است. امتیاز آزادی اقتصادی این کشور در سال 2022 حدود 6.9 درصد بود، البته از سال 2022 تا سال 2023 وضعیت اقتصادی این کشور بهتر شده است. با توجه به آخرین آمار و ارقام از سال 2015 تا 2023 اسپانیا جزو مهاجرپذیرترین کشورهای اروپا و جهان بوده و همچنین از جمله بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی است. 

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی 

مادرید قلب تپنده اسپانیا بوده و مرکز شکل‌گیری فرهنگ و تمدن این کشور است. شهر مادرید دقیقا در مرکز شبه جزیره ایبری واقع شده و به همین دلیل بهترین منابع طبیعی و جاذبه‌های گردشگری متنوعی را دارد. شهر مادرید با جمعیت حدود 6.5 میلیون نفر پرجمعیت‌ترین شهر اسپانیا است. افزون بر مادرید گزینه‌های زیاد تحت عنوان بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی وجود دارند. 

  • بارسلونا
  • والنسیا 
  • ساراگوسا 

در تمامی شهرهای معرفی شده هزینه‌های زندگی در عین بالا و مکفی بودن درآمدها بسیار ارزان است. البته بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی امتیازات دیگری چون امنیت بسیار بالا، سبک زندگی مدرن و پیشرفته و مواردی از این قبیل را دارند. 

فرهنگ مردم اسپانیا

یکی از بهترین کشورهای اروپا برای زندگی از نظر فرهنگ و موازین اجتماعی کشور اسپانیا است. فرهنگ کشور اسپانیا بسیار غنی بوده و به همین دلیل اغلب مهاجران بیشترین سازگاری را نسبت به سایر کشورها با مردمان این کشور دارند. اسپانیایی‌ها بسیار خون گرم و خوش برخورد هستند. از لحاظ اجتماعی زندگی در اسپانیا و آمیخته شدن با مردم این کشور برای مهاجران بسیار آسان و راحت است. 

مزایای زندگی در اسپانیا 

زندگی در اسپانیا برای مهاجران به خصوص ایرانیان مزیت‌های بسیار زیادی دارد. یکی از بزرگ‌ترین مزایای زندگی در اسپانیا بهره‌مندی از هزینه‌های پایین زندگی در کنار شرایط آب و هوایی بسیار مطلوب، غذاهای متنوع، سیستم آموزش و پرورش باکیفیت است. علاوه بر موارد فوق با دریافت اقامت دائم اسپانیا می‌توان بدون نیاز به ویزا به بیش از 110 کشور سفر کرد، چرا که این کشور عضو اتحادیه اروپا است. 

یونان دومین کشور مهم و مناسب قاره اروپا برای زندگی و مهاجرت 

یکی دیگر از برترین و بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی کشور یونان است. یونان (Greece) در بخش جنوب شرقی اروپا واقع و شبه جزیره بالکان قرار گرفته است. این کشور از سمت شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق نیز با ترکیه مرز زمینی مشترکی دارد. یونان با مساحت 131990 کیلومتر مربع جمعیتی بالغ بر 10 میلیون نفر را در خود جای داده است. کشور یونان بنا بر برخی امتیازات ویژه خود در طی چندین سال اخیر جزو مهاجرپذیرترین کشورهای اروپایی بوده است، به گونه‌ای که بیش از نیم میلیون توریست و مهاجر از سراسر دنیا تنها به این کشور سفر یا مهاجرت کرده‌اند. 

در حال حاضر کشور یونان از نظر اقتصادی در وضعیت نسبتا مطلوبی قرار دارد، علت بهبود وضعیت اقتصادی این کشور افزایش میزان صادرات در صنایع کشاورزی است. افزون بر این موارد در حوزه‌های گردشگری، خدماتی و صنایع مختلف معدنی و کشاورزی یونان در وضعیت مناسبی قرار دارد. این کشور از نظر منابع روغن زیتون بسیار غنی بوده و جزو بزرگ‌ترین صادرکنندگان زیتون در جهان به شمار می‌رود. 

مزایای زندگی در یونان 

یکی از بزرگ‌ترین مزایای زندگی در یونان برخورداری از هزینه‌های پایین زندگی در این کشور است. به صورت متوسط هزینه زندگی در یونان 30 درصد کمتر از هزینه زندگی در سایر کشورهای توسعه یافته اروپایی است. 

البته هزینه زندگی در یونان حدود 25 درصد کمتر از هزینه زندگی در ایران است، به همین دلیل مهاجرت به یونان یکی از بهترین گزینه‌های انتخابی برای ایرانیان مهاجر است. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در یونان به صورت متوسط حدود 280 هزار یورو است که در مقایسه با سایر کشورها هزینه معقولی است. 

بهترین شهرهای یونان برای زندگی 

پایتخت کشور یونان شهر آتن (Athens) است. آتن از جمله مهم‌ترین و بهترین شهرهای یونان برای زندگی بوده و بیشترین جمعیت را در خود جای داده است. در اصل این شهر مرکز تمدن و جاذبه‌های گردشگری یونان است. بعد از آتن دومین شهر مهم یونان پاتراس نام دارد. پاتران سومین شهر بزرگ یونان بوده و سطح کیفی زندگی در آن متوسط به بالا است. در صورتی که بودجه متوسطی دارید شهر پاتراس برای شروع زندگی در یونان بهترین گزینه برای رشد و توسعه فردی شما است. 

افزون بر شهرهای معرفی شده، شهرهایی چون ناکسوس (شهر جزیره‌ای و زیبای یونان) و آسوس از جمله بهترین و مناسب‌ترین شهرهای یونان برای زندگی و گردشگری هستند. 

ترکیه بهترین و نزدیک‌ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان!

کشور ترکیه قطب گردشگری در قاره آسیا است. این کشور جزو بهترین و توسعه‌یافته‌ترین کشورها در خاورمیانه است. علت تبدیل شدن ترکیه به یک کشور توسعه یافته امروزی در واقع داشتن رشد و پیشرفت چشمگیر در صنایع مختلف بود. سیستم دندانپزشکی ترکیه جزو بهترین سیستم‌های دندانپزشکی در جهان است، چراکه متخصصین و نخبگان دندانپزشکی در این کشور در حال فعالیت و خدمت‌رسانی هستند. 

از سال 2003 به بعد دولت ترکیه با انجام برخی اقدامات موثر توانست اقتصاد این کشور را پویا کرده و به جایگاه امروزی برساند، البته در طی چندین سال اخیر تحریم‌های سنگینی علیه این کشور توسط ابرقدرت‌ها اعمال شده است اما با این حال باز هم نسبت به سایر کشورها بخصوص ایران وضعیت اقتصادی بسیار مناسب‌تری دارد. 

با مهاجرت به ترکیه علاوه بر بهره‌مندی از سبک زندگی مدرن و پیشرفته می‌توان از فرصت‌های شغلی متنوع نیز استفاده کرده و با کسب درآمدهای مناسب در این کشور زندگی مرفه و مدرنی را برای خود ایجاد کرد. 

نرخ بیکاری در اواخر سال 2022 به 10.4 درصد رسیده است، این به معنای وجود فرصت‌های شغلی بسیار متنوع برای مردمان و حتی مهاجرین حاضر در این کشور است. 

مزایای زندگی در ترکیه 

یکی از بزرگ‌ترین مزایای زندگی در ترکیه برخورداری از سیستم فوق‌العاده آموزش و پرورش است. به عبارتی این کشور یکی از بهترین و نزدیک‌ترین مقاصد برای ایرانیان برای مهاجرت تحصیلی بوده و از طریق این کشور می‌توان به راحتی به سایر کشورهای توسعه یافته دیگر نیز مهاجرت کرد. 

حداقل درآمد ماهانه در کشور ترکیه در حال حاضر حدود 400 دلار است، اما برخی از مشاغل از جمله معماری، مهندسی عمران، تکنسین کامپیوتر، دندانپزشک و مهندسی بیشترین میزان درآمد ماهانه را در این کشور دارند. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که با داشتن تخصص در یک زمینه به راحتی می‌توان در این کشور به درآمدهای بیشتر از 1200 دلار در ماه رسید.

پرتغال بهترین کشور برای شروع زندگی مرفه و مدرن!

از جمله بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی کشور پرتغال است. پرتغال از نظر مساحت جزو کشورهای کوچک اروپا است، به همین دلیل جریان زندگی در این کشور بسیار آرام است. این کشور با مساحت تقریبی 92.212 کیلومتر مربع با جمعیت بالغ بر 11 میلیون نفر در بخش جنوب غربی قاره اروپا و حاشیه غربی شبه جزیره ایبری واقع شده است. این کشور از سمت شرق به اسپانیا و از سمت غرب به اقیانوس اطلس متصل می‌شود، به همین دلیل تا حدود بسیاری شرایط زندگی در پرتغال شبیه به اسپانیا است. 

میانگین درآمد در کشور پرتغال 

یکی از مزایای زندگی در پرتغال رسیدن به درآمدهای بسیار بالا تقریبا در تمامی حوزه‌های کاری است. البته متوسط درآمد ماهانه در هر یک از شهرهای این کشور متفاوت است. اما در حالت کلی میانگین درآمد ماهیانه در کشور پرتغال حدود 800 یورو است. البته در صورت داشتن تخصص میزان درآمد شخص از 1200 یورو شروع شده و میزان افزایش آن به تخصص فرد بستگی دارد. البته درآمد ماهانه مشاغلی چون حسابداری، طراح گرافیک، سرآشپز و مهندسی نرم افزار در این کشور بیشتر از مبلغ ذکر شده بوده و بین 1400 الی 1800 یورو در ماه است. 

مزایای زندگی در پرتغال 

زندگی در پرتغال مزایا و معایب خاص خود را دارد. اما مزایای زندگی در پرتغال به قدری زیاد است که حتی برخی معایب آن مورد توجه قرار نمی‌گیرد. کیفیت زندگی در کشور پرتغال بسیار بالا بوده و به همین دلیل مردمان آن بیشترین میزان رضایت را از این کشور دارند. علت این نتیجه‌گیری سطح بالای امنیت، رفاه، آزادی، شادی و… است. پایین بودن میزان جرم و جنایت و همچنین بالا بودن متوسط درآمد ماهانه در کنار پاسپورت معتبر با قابلیت سفر بدون ویزا به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا از بزرگ‌ترین مزایای زندگی در پرتغال هستند. 

قبرس از بهترین کشورها برای زندگی و مهاجرت 

قبرس یکی دیگر از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی و کار است. این ایالت به دو قسمت قبرس شمالی و جنوبی تقسیم شده است که هر کدام بخش جداگانه‌ای بوده و اقتصاد و مسائل سیاسی و اجتماعی خاص خود را دارند. جزیره بزرگ قبرس با بیش از یک میلیون نفر جمعیت و مساحت بالغ بر 9.521 کیلومتر مربع یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت از طریق کار و خرید ملک است. 

در حالت کلی حدود 77 درصد از جمعیت کشور قبرس را یونانی‌ها تشکیل داده و حدود 18 درصد از جمعیت نیز قبرس ترک هستند. از نظر سیستم آموزش و پرورش و تحصیل قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی وضعیت بسیار بهتری دارد. اما از جوانب دیگر از نظر فرهنگی و نزدیکی آن به فرهنگ ایران قبرس شمالی مناسب‌تر است. 

جزیره قبرس به خصوص قبرس شمالی از نظر سرمایه گذاری بلند مدت به خصوص خرید ملک چشم‌انداز بسیار مطلوبی خواهد داشت، چرا که این بخش از قبرس دائما در حال پیشرفت و توسعه بوده و از طرفی افراد بسیاری از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می‌کنند. به عبارتی یکی از مزایای زندگی در قبرس شمالی بهره‌مندی از شرایط بسیار خاص و مطلوب سرمایه گذاری بلند مدت و فرصت‌های شغلی متنوع است. 

سرمایه‌گذاری و مهاجرت به بهترین کشورهای اروپایی با آلتین رویا 

 بی‌شک یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افرادی که قصد مهاجرت به بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی را دارند قبل از هر کاری پیدا کردن یک موسسه و راهنمای مهاجرتی و سرمایه گذاری مطمئن است. موسسه
آلتین رویا با بیش از 22 سال سابقه کاری موفق در زمینه‌های مهاجرت و سرمایه گذاری در بیش از 30 کشور دنیا آماده خدمت‌رسانی به مهاجران عزیز است. این موسسه با به کارگیری بهترین وکلا و مشاورین مهاجرت و سرمایه‌گذاری می‌تواند در مسیر پر فراز و نشیب مهاجرت شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کند. 

Rate this post

پیام بگذارید