hanieh hanieh 23 آبان 1401 0 نظر

ترکیه بهتر است یا یونان

کشورهای ترکیه و یونان همواره از جمله کشورهای غنی و پیشرفته هستند، اما این دو کشور از نظر فرهنگ، سبک زندگی و سایر موارد مربوطه تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند. البته باید به این نکته اشاره کرد که سالیانه مهاجران زیادی به دو کشور یونان و ترکیه مهاجرت می‌کنند. هر یک از این کشورها زیبایی‌ها و جاذبه‌های توریستی و گردشگری خاص خود را دارند.

بسیاری از افراد در انتخاب ترکیه یا یونان برای مهاجرت دائمی یا سرمایه‌گذاری دچار تردید می‌شوند، به همین جهت در ادامه این مقاله این دو کشور را از نظر شرایط اقتصادی، فرهنگ، سبک زندگی و ارزش سرمایه‌گذاری و ملک به صورت کامل مقایسه می‌کنیم تا شما با کسب اطلاعات درست و دقیق بتوانید انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشید.

آشنایی با کشور یونان و مزایای مهاجرت و زندگی در آن

کشور یونان جنوبی‌ترین کشور بین کشورهای شبه جزیره بالکان است، مساحت این کشور حدود 131957 کیلومتر مربع است که یک بیش از یک پنجم آن را جزایر یونان تشکیل می‌دهند. این کشور به دلیل داشتن آب و هوای مدیترانه‌ای و جاذبه‌های گردشگری و تفریحی متنوع و زیاد همواره یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای اروپایی است. بر اساس آمارگیری‌های انجام شده در سال 2020 جمعیت ساکن در کشور یونان حدود 10701000 نفر بوده است.

برخورداری از هزینه‌های پایین زندگی نسبت به امکانات پیشرفته

کشور یونان از جمله کشورهای اروپایی است که در عین داشتن جاذبه‌های توریستی زیاد و موقعیت جغرافیایی مطلوب و همچنین به نسبت امکانات عرضه شده توسط دولت هزینه‌های زندگی بسیار پایینی دارد. هزینه زندگی در یونان نسبت به کشورهای اروپای غربی مانند آمریکا بسیار کمتر است. اما باید به این نکته توجه کنید هزینه‌های زندگی اعم از هزینه‌های درمان، خرید ملک و… در مناطق توریستی و گردشگری کشور یونان بیشتر از سایر مناطق این کشور است؛ اما اگر بخواهیم هزینه‌های زندگی در کشور یونان را نسبت به هزینه‌های زندگی در کشور ایران مقایسه کنیم باید بگوییم که هزینه زندگی در یونان 50 درصد کمتر از هزینه زندگی در ایران است.

خدمات درمانی در یونان

هزینه‌های مربوط به خدمات درمانی در کشور یونان به نوع منطقه و نوع شهر بستگی دارد؛ اما در حالت کلی خدمات درمانی در این کشور با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه صورت می‌گیرد. تمامی خدمات مربوط به اورژانس بهداشت و سلامت در کشور یونان برای تمامی شهروندان اعم از اشخاص داخلی و اشخاص با تابعیت خارجی یکسان و رایگان است. به عبارتی تمامی خدمات اضطراری و فوری در این کشور برای تمامی شهروندان بدون در نظر گرفتن ملیت انجام می‌شود.

سطح امنیت در یونان

کشور یونان همواره یکی از جمله کشورهایی است که میزان جرم، جنایت و فساد اجتماعی در آن بسیار کم بوده و به همین دلیل از امن‌ترین کشور‌های قاره اروپا محسوب می‌شود. در حقیقت یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های زندگی در کشور یونان و همچنین اخذ اقامت یونان بالا بودن امنیت جانی و مالی است.

حداقل درآمد در یونان

دولت کشور یونان برای حقوق کارگران نرخ معینی را در نظر گرفته و هیچ کارفرمایی در این کشور نمی‌تواند کمتر از این مبلغ ضبط شده به کارگران واریز کند. حداقل درآمد ماهیانه کارگر در کشور یونان در سال 2021 حدود 758.3 یورو بوده است.

وضعیت اقتصادی کشور یونان

نرخ بیکاری در کشور یونان در چندین سال اخیر به میزان بسیار زیادی کاهش یافته است. دولت این کشور بعد از گذشت سال 2015 توانسته است تغییرات مثبت بسیاری را در شرایط اقتصادی به وجود آورد. نرخ تورم در این کشور نسبت به سایر کشورهای پیرامون خود بسیار کم بوده و حدود 3 درصد است. در صورتی که میانگین حقوق شهروندی نیز در این کشور بیش از 750 یورو است. این امر به معنای این است که هزینه‌های خرج و مخارج و زندگی در کشور یونان بسیار کم بوده و مردم این کشور قدرت خرید بسیار بالایی دارند.

وضعیت سرمایه گذاری و خرید ملک در یونان

کشور یونان یکی از بهترین و مناسب‌ترین کشورها برای سرمایه گذاری در زمینه ملک و املاک است. در حقیقت این کشور به دلیل داشتن وضعیت اقتصادی مطلوب، موقعیت جغرافیایی بی‌نظیر و همچنین امکانات پیشرفته خود همواره بهترین فرصت برای سرمایه گذاری است. در بسیاری از مناطق شهرهای این کشور به راحتی می‌توانید ملکی ارزنده را با قیمت مناسب خریداری کرده و سرمایه گذاری پرسود و مطمئن را برای خود داشته باشید.

بعد از خرید ملک در یونان به ارزش بیش از 400000 یورو به راحتی می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کرده و بعد از 5 سال زندگی در این کشور به شرط نفروختن ملک خریداری شده می‌توانید اقامت دائم آن را برای خود و خانواده خود اخذ کنید.

مزایای خرید ملک در یونان

 • دسترسی سریع و آسان به بیش از 110 کشور
 • امکان استفاده از تمامی خدمات منطقه‌ای و محلی برای سرمایه‌گذاری و تجارت
 • استفاده از غذاهای سالم و مقوی
 • تجربه زندگی آرام، بدون حاشیه و امن
 • امکانات بهداشتی و تحصیلی بسیار بالا
 • تحصیل در معتبرترین مدارس و دانشگاه‌های دنیا با کمترین هزینه
 • اخذ اقامت یونان

هزینه‌‌های خرید ملک در یونان

قیمت خرید ملک در یونان بر اساس نوع منطقه و نوع شهر متفاوت است. برای نمونه قیمت آپارتمان نوساز در مناطق جزیره‌ای این کشور بین 70000 یورو تا 120000 یورو است. آپارتمان‌ها موجود در اطراف و حومه شهر با قیمت 105000 یورو تا 200000 یورو (دوخوابه) به فروش می‌رسند.

مزایای اخذ اقامت یونان

روش‌های بسیاری برای اخذ اقامت یونان وجود دارند، اما در بین این روش‌ها خرید ملک در یونان و سرمایه‌گذاری در آن همواره یکی از سریع‌ترین و بهترین راه‌ها است. از مزایای اخذ اقامت این کشور می‌توان به مواردی چون افتتاح حساب بانکی بین‌المللی، سفر آزادانه و بدون نیاز به ویزا به 26 کشور حوزه شنگن اشاره کرد.

خرید ملک در یونان – اقامت یونان از طریق خرید ملک

آشنایی با کشور ترکیه و مزایای مهاجرت و زندگی در آن

کشور ترکیه یکی دیگر از کشورهای ایده‌آل برای مهاجرت ایرانیان است. این کشور نیز جاذبه‌های توریستی و گردشگری زیادی داشته و به همین دلیل سالیانه خیل عظیمی از اشخاص با تابعیت خارجی به این کشور سفر یا مهاجرت می‌کنند.

روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت ترکیه وجود دارد، اما در بین این روش‌ها سرمایه گذاری و اخذ پذیرش تحصیلی بهترین و سریع‌ترین راه هستند. این کشور به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی خاص و استراتژیکی خود همواره درر مرکز توجه بسیاری از گردشگران و سرمایه گذاران قرار گرفته است.

کشور ترکیه با مساحت حدود 785347 کیلومتر دارای جمعیتی بیش از 84 میلیون نفر است. 3 درصد کل مساحت این کشور را آب‌ها تشکیل می‌دهند، به همین جهت ترکیه همواره از آب و هوای تمیز و بدون آلایندگی برخوردار است. اکثریت مردم این کشور مسلمان سنی هستند.

مزایای خرید ملک، سرمایه گذاری و زندگی در ترکیه

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث شده بسیاری از مهاجرین ایرانی به این کشور مهاجرت کنند، پایین بودن هزینه‌های زندگی نسبت به امکانات و تسهیلات رفاهی است. برای نمونه هزینه قبض آب برای یک خانواده حدود 40 لیر است.

برخورداری از وضعیت اقتصادی مطلوب و پایین بودن هزینه های زندگی

نرخ بیکاری در کشور ترکیه در سال 2021 به میزان زیادی کاهش یافته است، علت این امر اشتغال‌زایی مناسب و حقوق‌ و مزایای کافی است. هزینه‌های زندگی در این کشور نسبت به کشور ایران و برخی کشورهای اروپایی بر اساس امکانات و خدمات رفاهی بسیار کم است. به همین دلیل بسیاری از اشخاص با تابعیت ایرانی سالانه در این کشور مقیم می‌شوند.

اقتصاد کلان و پویا کشور ترکیه باعث شده تا سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور به فرصتی ارزنده برای مهاجرین تبدیل شود. در حقیقت با خرید یک ملک در یکی از شهرهای متوسط این کشور به راحتی می‌توانید نسبت به اخذ اقامت کشور ترکیه اقدام کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

برخورداری از آب و هوای مطلوب

استانبول قلب تپنده کشور ترکیه مرکز فرهنگ این کشور است. آب و هوای معتدل این شهر از ترکیه در تمام فصول یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های این شهر به شمار می‌رود. تنوع بالای فضاهای سرسبز و جنگلی در این شهر و همچنین سبک زندگی اروپایی از اصلی‌ترین دلایل مهاجرت ایرانیان به این کشور است.

سیستم حمل و نقل ترکیه

یکی از مزیت‌های اخذ اقامت ترکیه و زندگی در این کشور دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی گسترده و پیشرفته است. در این کشور به دلیل گران بودن سوخت و بنزین استفاده از وسایل نقلیه عمومی به‌صرفه‌تر از اتومبیل شخصی است. برای حمل و نقل در شهرهای کشور ترکیه می‌توانید از وسایل نقلیه زیر استفاده کنید:

 • مترو
 • اتوبوس و تاکسی
 • دولموش‌ها (کرایه تاکسی‌هایی که به دلیل نرخ سوخت گران‌تر هستند)
 • قایق‌های عمومی
 • تراموا

کیفیت و هزینه‌های بهداشتی و درمانی ترکیه

کیفیت و سطح خدمات بهداشتی و درمانی در کشور ترکیه بسیار بالاتر و پیشرفته‌تر است، به همین دلیل این کشور در زمینه دندانپزشکی رتبه اول را در منطقه خاورمیانه دارد. حدود بیش از 41 درصد از هزینه‌های درمان شهروندان عادی و مهاجرینی که اقامت دائم این کشور را دارند از سوی دولت پرداخت می‌شود. در حالت کلی شهروندان این کشور تنها 21 درصد از هزینه‌های کل درمانی و بهداشتی خود را می‌پردازند.

هزینه‌های زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در کشور ترکیه نسبت به هزینه زندگی در بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است. در حقیقت شما با داشتن 6 هزار لیر در ماه به راحتی می‌توانید سبک زندگی متوسطی داشته باشید. هزینه خرید ملک در ترکیه با توجه به نوع منطقه از هر شهر متفاوت است. اما در حالت کلی هزینه اجاره منزل در کشور ترکیه بین 6500 تا 3000 لیر در ماه است.

مزایای خرید ملک در ترکیه

یکی از بهترین راهکارهای برای اخذ اقامت کشور ترکیه، خرید ملک در این کشور است. سرمایه گذاری و خرید ملک همواره یکی از راه‌های مطمئن و سریع برای مهاجرت دائم به کشور ترکیه است.

خرید ملک در ترکیه – اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

امکان خرید ملک ارزان و ارزنده در ترکیه

همان گونه که در مطالب بالا گفته شد، کشور ترکیه از نظر وضعیت اقتصادی در بهترین و مساعد‌ترین شرایط قرار گرفته و به دلیل داشتن امکانات پیشرفته و گسترده در کنار پایین بودن هزینه‌های زندگی بهترین فرصت برای سرمایه گذاری به منظر مهاجرت به این کشور است.

برای مهاجرت و خرید ملک کشور ترکیه بهتر است یا یونان؟

یکی از سوالات متداول و رایج افراد متقاضی این است که برای خرید ملک و مهاجرت کشور یونان بهتر است یا ترکیه؟ در پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره کنیم که هر یک از این کشورها با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط اقتصادی خود مزایای منحصربه‌فردی دارند. اما اگر بخواهیم دقیق‌تر به این موضوع بپردازیم باید به چالش‌ها و مشکلات هر یک از این کشورها نگاهی واقع‌بینانه داشته باشیم.

نزدیکی فرهنگ و رسوم کشور ترکیه به فرهنگ و رسوم ایران

در مقایسه با کشور یونان، فرهنگ و رسوم کشور ترکیه به فرهنگ و رسوم ما ایرانی‌ها نزدیک‌تر است، به همین دلیل مهاجرین ایرانی سریع‌تر و بهتر می‌توانند با شرایط سکونتی و فرهنگی این کشور کنار بیایند. در حالی که تفاوت فرهنگی بین ایران و یونان بسیار زیاد بوده و به همین دلیل برای بسیاری از مهاجرین چند سال اول مهاجرت سخت و دشوار است. همچنین کشور ترکیه از نظر مسافت نسبت به یونان به کشور ایران نزدیک‌تر است که این مزیت بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

معافیت از مالیات بر ارزش افزوده با خرید ملک در یونان

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که بسیاری از سرمایه‌گذاران بین این دو کشور یونان را انتخاب می‌کنند، معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده است. کشور یونان تا سال 2024 تمامی مالیات‌های ارزش افزوده را بخشیده است. در حالی که در کشور ترکیه چنین شرایطی وجود نداشته و مالکین باید مالیات بر ارزش افزوده را بپردازند.

در کشور ترکیه مالیات بر دارای حدود 0.1 درصد است، به عبارتی اگر شما توانسته‌اید با پرداخت 400000 دلار حق شهروندی این کشور را دریافت کنید باید 0.1 درصد از مبلغ گفته شده را به دولت بپردازید.

به همین جهت افرادی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت و هدفمند در کشورهای خارجی را دارند خرید ملک در یونان بهترین فرصت برای آن‌ها است.

 

سرمایه‌گذاری پرسود و ارزنده با آلتین رویا

قبل از اقدام به خرید ملک از هر یک از کشورهای خارجی بهتر است با یک شرکت سرمایه گذاری بین‌المللی معتبر و مجرب همکاری و مشورت کنید. چنانچه قصد خرید ملک در کشور ترکیه یا یونان را دارید شرکت آلتین رویا می‌توانید بهترین گزینه برای همکاری و مشاوره باشد. این شرکت با بیش از دو دهه تلاش بی‌وقفه توانسته در بیش از 10 کشور دنیا به خرید و فروش انواع ملک ارزنده بپردازد.

اگر شما هم می‌خواهید در خرید ملک در کشور یونان یا ترکیه دچار شک و تردید هستید حتما با مشاورین و کارشناسان آلتین رویا مشورت کنید تا راهنمایی‌ها و اطلاعات لازم را به شما ارائه کنند.

سخن نهایی

تردید در خرید ملک در یونان یا کشور ترکیه یکی از مسائل اصلی سرمایه گذاران است، همچنین بسیاری از افراد در انتخاب یکی از این دو کشور برای مهاجرت دائمی همواره دچار شک و تردید هستند.

هر یک از این کشورها با توجه به موقعیت جغرافیایی و آداب و رسوم خود مزایا و معایب منحصر‌به‌فردی دارند. اما در حالت کلی کشور یونان در حال حاضر شرایط بهتری برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک دارد.

مطالب مرتبط:

5/5 - (1 امتیاز)

پیام بگذارید