ٍErfan 19 بهمن 1401 0 نظر

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا چیست؟

مهاجرت یکی از بزرگ‌ترین و در عین حال سخت‌ترین تصمیمات در زندگی هر شخصی است. البته لازم به ذکر است که نوع کشور مقصد و وضعیت کلی آن و همچنین میزان سازگاری فرد متقاضی با کشور مقصد تاثیر بسزایی در سختی مهاجرت دارد. سالانه خیل عظیمی از افراد به کشورهای مختلف مهاجرت می‌کنند، کشور کانادا نیز از جمله این کشورها است.

کشور کانادا در طی چندین سال اخیر یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در سراسر دنیا است. اما مهم‌ترین پرسشی که برای بسیاری از متقاضیان پیش می‌آید این است که اولین قدم برای مهاجرت به کانادا چیست؟ در همین ابتدا باید بگوییم که گام‌های اولیه مهاجرت به کانادا کاملا به نوع روش مهاجرت و شرایط شما بستگی دارد.

در هر روش مهاجرت به کانادا اولویت‌ها و استانداردهای متفاوتی وجود دارد که شما باید بر اساس آن‌ها اولین گام را در این مسیر بردارید. در این مطلب اطلاعات کامل و مورد نیاز در مورد اولین قدم برای مهاجرت به کانادا را ارائه می‌کنیم تا شما نیز با اتخاذ تصمیمی درست و گام برداشتن در مسیری مناسب بتوانید در کمترین زمان و به بهترین شکل ممکن به کشور کانادا مهاجرت کنید.

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا

معرفی کشور کانادا

در حقیقت اولین قدم برای مهاجرت به کانادا این است که شما ابتدا در مورد این کشور اعم از اقتصاد، شرایط اسکان، فرهنگ و آداب و رسوم و… تحقیق کنید. کشور کانادا سرزمینی پهناور، سردسیر و زمستانی است. این کشور به نسبت مساحت خود جمعیت کمتری دارد.

کانادا دومین کشور بزرگ و پهناور از نظر مساحت در جهان است؛ این کشور مساحتی به اندازه 9,984,000 کیلومتر مربع داشته و از 10 استان، 3 قلمرو و 5 منطقه اصلی تشکیل شده است. کانادا نهمین اقتصاد برتر در دنیا بوده و حدود بیش از 10 درصد تولیدات ناخالص خود را از بخش کشاورزی تامین می‌کند.

وجود جاذبه‌های گردشگری بسیار متنوع و در کنار آن امکانات مرفه و پیشرفته زندگی باعث شده تا مردم کانادا رضایت کامل را از زندگی خود داشته باشند. این کشور در عرصه صنعت و غذا فعالیت زیادی داشته و همچنین در حوزه‌های مختلف همچون خودروسازی، فلزات و غلات عملکرد بسیار مطلوبی دارد.

افزون بر تمامی موارد فوق پاسپورت کشور کانادا یکی از معتبرترین پاسپورت‌ها در دنیا است که دارندگان آن می‌توانند به 113 کشور دنیا سفر کنند.

تصمیم‌گیری در مورد محل سکونت در کانادا یکی از اولین گام‌های مهاجرت به این کشور

در حقیقت اولین قدم برای مهاجرت به کانادا بعد از کسب اطلاعات کامل در مورد کشور انتخاب یک شهر مناسب است. برخی از شهرهای کانادا به صورت مستقل و مجزا اقدام به جذب مهاجر می‌کنند، برای نمونه در این شهرها از طریق روش‌هایی چون سرمایه گذاری و خود اشتغالی شما می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید.

افزون بر این موارد در انتخاب شهر باید به فرهنگ، آداب و رسوم، شرایط اشتغال و زبان گفتاری نیز توجه کنید. در لیست زیر اسامی بهترین شهرهای کانادا برای زندگی برای راهنمایی هر چه بهتر شما ارائه شده است.

 • ونکوور (Vancouver)
 • تورنتو (Toronto)
 • کلگری (Calgary)
 • مونترال (Montreal)
 • اتاوا (Ottawa)

تصمیم گیری در مورد روش مهاجرت به کانادا

اولین مرحله برای مهاجرت به کانادا تصمیم گیری و انتخاب روش مناسب مهاجرتی است. به این معنا که شما بعد از انجام تحقیقات گسترده در مورد کشور کانادا باید روش مناسب مهاجرت به این کشور را انتخاب کنید. البته انجام این کار به تنهایی نیاز به انجام تحقیقات زیادی دارد. در این مرحله بهتر است با یک شرکت مهاجرتی معتبر نیز مشورت کنید. اما برای آشنایی هر چه بهتر شما با روش‌های مهاجرتی به کانادا در ادامه محبوب‌ترین و رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور را معرفی می‌کنیم.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا برای دانشجویان و محصلان مهاجرت تحصیلی است. شرایط صدور ویزا در این روش مهاجرتی به نسبت سایر روش‌ها آسان‌تر بوده و سریع‌تر انجام می‌شود. البته مهاجرت تحصیلی به کانادا مزیت‌های بسیار زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به اخذ راحت‌تر مجوز کار در کانادا، دریافت اقامت دائم کانادا و همچنین راحتی پروسه مهاجرت اشاره کرد.

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا از نوع مهاجرت تحصیلی این است که فرد سابقه کیفری نداشته و ثابت کند که توانایی کافی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی در این کشور را دارد. البته در این میان نباید از اهمیت بالای داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر غافل شد.

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

شرایط مهاجرت کاری به کانادا

 • فرد متقاضی باید ثابت کند که بعد از انقضای ویزای کار شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور
 • داشتن معدل بالا در تمامی مقاطع
 • مقالات ثبت شده و معتبر
 • ارائه برنامه تحصیلی دقیق و قانع کننده
 • داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره قابل قبول (حداقل 6)

شما با تحصیل در کشور کانادا و فارغ‌التحصیل شدن تنها بعد از گذشت 18 ماه می‌توانید نسبت به اخذ اقامت دائم کشور کانادا اقدام کنید. از طرفی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بهترین گزینه برای اخذ اقامت کانادا در کمترین زمان است.

اولین قدم برای مهاجرت کاری به کانادا

بسیاری از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد مهاجرت کاری کانادا همواره تصور می‌کنند که اخذ اقامت کانادا از این طریق بسیار دشوار و تقریبا ناممکن است. در حالی که اگر اطلاعات دقیقی در رابطه با این روش مهاجرتی کسب کنند به راحتی می‌توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند.

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا از طریق کار و بیزینس این است که فرد متقاضی از یک کارفرمای شرکت معتبر در کانادا نامه دعوت به کار را دریافت کند. البته برای دریافت این نامه باید فرد متقاضی برای آگهی‌های استخدام کانادا رزومه خود را ارسال کند.

 • ری قصد خارج شدن از کشور را ندارد.
 • اثبات توانایی مالی در پرداخت هزینه‌های زندگی خود و خانواده خود.
 • نداشتن سابقه کیفری
 • ارائه مدارک لازم برای ورود به کانادا
 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم

مدارک لازم مهاجرت کاری به کانادا

 • ارائه کلیه سوابق شغلی
 • ارائه 3 قطعه عکس پرسنلی
 • ارائه مدرک زبان
 • گواهی سلامت پزشکی
 • رسید پرداخت‌ هزینه‌های درخواست ویزای کار در کانادا

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

همان طور که می‌دانید یکی از بهترین روش‌های برای مهاجرت به کانادا سرمایه گذاری در این کشور است. در حقیقت کانادا به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی خاص و املاک آینده‌دار یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری است.

سالانه افراد بسیار زیادی از سراسر دنیا از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند. این روش مهاجرتی برای افرادی که سرمایه اولیه کافی دارند بسیار مناسب است. اولین قدم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری شناخت روش‌های سرمایه گذاری در این کشور و انتخاب یکی از آن‌ها بر اساس شرایط فعلی شخص متقاضی است.

اولین قدم برای سرمایه گذاری در کانادا

روش‌های سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا روش‌های مختلفی دارد. سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی، خرید ملک، خود اشتغالی و همچنین از طریق استارتاپ از جمله روش‌های سرمایه گذاری در این کشور هستند.

ویزای استارت آپ کانادا

کشور کانادا همواره به دنبال جذب کارآفرینانی است که پتانسیل راه‌اندازی شرکت‌های نوآور را دارند. ویزای استارت آپ کانادا را کسانی می‌توانند دریافت کنند که ایده‌های عالی و خلاقانه‌ای در یکی از حوزه‌های کاری و مشاغل داشته و می‌توانند ثابت کنند که در کانادا قادر به راه‌اندازی این کسب و کار هستند.

به عبارتی اولین قدم برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ این است که شما یک ایده عالی و نوآورانه در ذهن خود داشته و شرایط مناسبی را برای پیاده‌سازی این ایده در کانادا داشته باشید.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کانادا

بی‌شک یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین راه‌ها برای اخذ اقامت دائم کشور کانادا خرید ملک در این کشور است. اولین قدم برای مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک مشورت و هماهنگی فرد متقاضی با یک شرکت مهاجرتی و سرمایه گذاری است. انتخاب یک شرکت معتبر و مطمئن در این زمینه امری دشوار است، اما می‌تواند به ما در امر خرید ملک و حتی اخذ اقامت دائم کانادا کمک زیادی کند.

شرایط خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا مانند سایر روش‌های مهاجرتی قوانین و شرایط خاص خود را دارد. در این روش مهاجرتی مجموع بدهی‌های فرد متقاضی نباید بیشتر از 42 درصد از کل درآمد ناخالص خود باشد. شرط دوم خرید ملک در کانادا این است که فرد متقاضی حدود 20 درصد از هزینه ملک را به عنوان پیش پرداخت به شخص فروشنده پرداخت کرده و مابقی مبلغ را نیز با دریافت وام یا به صورت یکجا پرداخت کند.

نکات مهمی که در مهاجرت به کانادا باید به آن‌ها توجه کنید

در مطالب فوق در مورد اولین قدم برای مهاجرت به کانادا توضیحات کاملی را در اختیار شما قرار دادیم. اما بعد از این مسئله همواره برخی نکات در مورد کشور کانادا وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید. شرایط آب و هوایی یکی از مسائل بسیار مهم برای مهاجرین کانادا است. آب و هوای این کشور در حالت کلی سرد و زمستانی است.

البته میزان دمای هوا در شهرهای مختلف بنا بر موقعیت جغرافیایی آن‌ها متفاوت است. برای نمونه اگر قصد زندگی در بخش‌های جنوبی استان انتاریو را دارید باید بدانید که آب و هوای این شهر سرد و برفی است.

هزینه‌های زندگی در کانادا

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا شامل موارد بسیار زیادی است، توجه به هزینه‌های زندگی در کانادا نیز یکی از این موارد مهم و قابل توجه است. هزینه‌های زندگی در کانادا در شهرهای مختلف به نسبت فرصت‌های شغلی و امکانات رفاهی متفاوت بوده و شما باید هزینه‌های زندگی در شهر مورد نظر خود را در این کشور به خوبی بررسی کنید.

هزینه‌های زندگی در کانادا شامل هزینه خوراک و مواد غذایی، هزینه مسکن (اجاره یا خرید ملک)، هزینه تحصیل، هزینه حمل و نقل، هزینه پوشاک، مراقبت از کودک و ورزش و سرگرمی است. در حالت کلی هزینه‌های زندگی در این کشور به نسبت حقوق‌های دریافتی پایین‌تر است، به همین دلیل اکثریت مردم این کشور قدرت خرید بالایی دارند. کانادا با شاخص قدرت خرید 101.96 در رتبه دهم بین کشورهای قدرتمند جهان از لحاظ قدرت خرید قرار گرفته است.

هزینه‌های زندگی در کانادا

میانگین حقوق و دستمزد در کانادا

یکی دیگر از پارامترهایی که در مسئله اولین قدم برای مهاجرت به کانادا باید مورد بررسی و تحلیل قرار دهید میزان حقوق و دستمزدها در این کشور است. در حالت کلی میانگین درآمد ماهانه در کشور کانادا 9960 دلار کانادا در ماه است. این میزان حقوق به نسبت هزینه‌‌های متوسط زندگی بسیار مناسب و مطلوب است.

ویزای استارتاپ کانادا – شرایط، هزینه ها

میانگین حداقل حقوق در کانادا نیز در ماه حدود 44500 دلار است. در مقابل شغل‌هایی با درآمدهای بسیار بالا در این کشور وجود دارند که لازمه استخدام در آن‌ها داشتن تخصص مرتبط و کافی است. از پردرآمدترین شغل‌های در کانادا می‌توان به شغل پزشکی با میانگین دستمزد 25 هزار دلار در ماه، داروسازی با میانگین درآمد 10 هزار دلار در ماه، مهندسی داده با 10 هزار دلار در ماه و متخصص فضای ابری با حقوق 11 هزار دلار نیز اشاره کرد.

توجه به میزان درآمد در کانادا در کنار سایر موارد ذکر شده در مطالب بالا به شما کمک می‌کند تا اولین گام خود در مهاجرت به این کشور را دقیق‌تر و آگاهانه‌تر بردارید.

مهاجرت قانونی به کانادا در کمترین زمان با آلتین رویا

بی‌شک هر فرد متقاضی دوست دارد تا در زمانی کم و همچنین صرف هزینه‌های معقول و منطقی از طریق روش مورد نظر خود به کشور کانادا مهاجرت کند. اما این امر زمانی محقق می‌شود که شما به عنوان یک فرد متقاضی در اولین قدم برای مهاجرت به کانادا با یک شرکت مهاجرتی معتبر نیز مشورت کنید.

دریافت راهنمایی‌های درست و دقیق از یک منبع آگاه و معتبر مانند شرکت آلتین رویا به شما کمک می‌کند تا با حقایق زندگی و مهاجرت در کانادا آشنا شده و به شکلی آگاهانه و منطقی در مسیر مهاجرت به این کشور گام بردارید. شرکت آلتین رویا با بیش از دو دهه تجربه و سابقه درخشان در زمینه امور مهاجرتی قادر به ارائه بهترین و کامل‌ترین خدمات در راستای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای تحصیلی، ثبت شرکت، ویزای استارت آپ و ویزای کار است.

مطالب مرتبط:


دریافت مشاوره رایگان

Rate this post

پیام بگذارید