دریافت پاسپورت قبرس

كشور قبرس

قبرس

جزیره قبرس در دریای مدیترانه و در جنوب تركیه واقع شده است. به دلیل مجاورت و نزدیكی این جزیره به كشورهای تركیه و یونان، از دیرباز مردم هر دو كشور در این جزیره ساكن بوده و در واقع می توان گفت بومیان این جزیره دو گروه ترك تبار و یونانی تبار هستند. از همین رو، در حال حاضر این جزیره به دو قسمت قبرس جنوبی ( با اكثریت مردم یونانی تبار ) و قبرس شمالی ( با اكثریت جمعیت ترك تبار ) تقسیم شده است. قبرس شمالی هم اكنون تحت اشغال نظامی تركیه بوده و خود به صورت یك دولت و حكومت مستقل می باشد. هرچند در دنیا هنوز كشوری به اسم قبرس شمالی رسمیت نیافته است. زبان اصلی و بومی مردم قبرس شمالی زبان تركی بوده و مردم قبرس جنوبی هم اكثرا” به زبان یونانی تكلم دارند. با این وجود زبان مشترك در میان هر دو بخش جزیره زبان انگلیسی می باشد. پایتخت قبرس شمالی شهر نیكوزیا بوده كه جمعیتی نزدیك به 70 هزار نفر را در خود جای داده است. امروزه ایرانیان بسیاری علاقمند به مهاجرت به این سرزمین زیبا و رویایی هستند. به همین دلیل برخی سرمایه داران ایرانی ضمن انجام سرمایه گذاری در این كشور و اخذ تابعیت آن، اقدام به ثبت نام فرزندان خود در مدارس و دانشگاههای این كشور نموده و در واقع می توان گفت فرزندان خود را در این كشور به صورت دائم مقیم نموده اند. این موضوع از امنیت فراوان موجود در این كشور و سطح كیفی خوب مدارس و دانشگاههای آن نشات گرفته است. شما برای اینكه بتوانید اقامت این كشور را بدست آورید می توانید سرمایه گذاری خود را در یكی از حوزه های تعیین شده منجمله املاك و مستغلات انجام دهید. امروزه سرمایه گذاری در این حوزه در قبرس شمالی بنا به دلایلی از اهمیت بالا و استقبال خوبی همراه شده است. رشد سالیانه قیمت املاك در این كشور به طور متوسط 12 درصد در سال و قریب الوقوع بودن پیوستن هر دو بخش جزیره به یكدیگر و تشكیل كشور واحد قبرس ( در حال حاضر قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا می باشد ) و در نتیجه شناخته شدن قبرس شمالی بعنوان بخشی از خاك اروپا، امتیازات و مزایای زیادی را می تواند برای شما و خانواده تان به همراه بیاورد.

اقامت قبرس شمالی

قبرس شمالی

قبرس شمالی امروزه یكی از امن ترین كشورهای جهان است. این كشور دارای سرزمینی زیبا و جذاب در دل دریای مدیترانه با آب و هوایی دل انگیز كه زمستانهایی معتدل و تابستانهای گرم را به همراه دارد، در كنار طبیعت سرسبز، سواحل زیبا و دریای آبی و آرام، تبدیل به محلی برای مرفهین و سرمایه دارانی شده كه به دنبال زندگی در یك محیط امن و شاد و جذاب هستند. همچنین انجام روند سرمایه گذاری و دریافت مجوز اقامت دائمی ساده و بدون درد سر این كشور، باعث شده متقاضیان زیادی به اخذ اقامت و پاسپورت این كشور علاقمند شوند. همانگونه كه گفتیم برای دریافت مجوز اقامت در قبرس شمالی شرایط آسانی در نظر گرفته شده است. از جمله آن می توان به عدم لزوم حضور فیزیكی فرد متقاضی در این كشور نام برد. در حالیكه در بسیاری دیگر از كشورهای دنیا شما می بایست مدت زمانی را هر ساله در كشور مقصد حضور داشته باشید ولی در قبرس اینگونه نیست. هم اكنون بسیاری از افرادی كه در قبرس اقدام به خرید ملك و خانه نموده اند، علاوه بر آنكه مجوز اقامت دائم خود و اعضای خانواده شان را دریافت نموده و هر وقت كه بخواهند می آیند و هر وقت هم كه بخواهند خارج می شوند، اقدام به اجاره دادن ملك خود نموده و درآمد خوب و مناسبی هم از این راه بدست می آورند.

شرایط دریافت پاسپورت قبرس

شرایط دریافت پاسپورت

همانگونه كه توضیح دادیم دریافت مجوز اقامت دائمی در قبرس منوط به انجام سرمایه گذاری در بخش های مشخص شده در این كشور است. قبل از تغییراتی كه در برنامه سرمایه گذاری دولت قبرس در سال 2019 انجام شد، شما می توانستید با سرمایه گذاری مبلغ حداقل 2 میلیون یورو در حوزه املاك و مستغلات، مجوز اقامت موقت و سپس اقامت دائم دریافت كنید. لیكن با اصلاحاتی كه در این سال و در این برنامه بوجود آمده، هم اكنون سرمایه گذار می بایست حداقل به میزان 2.150.000 یورو با خود آورده نقدی داشته باشد. از این پول، مبلغ 75.000 یورو در بخش تحقیقات و توسعه كشور، مبلغ 75.000 یوروی دیگر در بخش توسعه املاك و مستغلات و نیز 2.000.000 یورو هم باید در املاك و مستغلات ( چه مسكونی و چه تجاری یا كشاورزی ) سرمایه گذاری گردد و البته به مدت 5 سال هم حق خرید و فروش آن را نخواهید داشت. پس از طی شدن این 5 سال شما می توانید نسبت به تبدیل مجوز اقامت موقت خود به اقامت دائم درخواست داده و پس از تبدیل آن و برخورداری از حق شهروندی این كشور، نسبت به دریافت پاسپورت قبرسی برای خود اقدام نمایید. یكی از موارد مهم در این پروسه عدم الزام به فراگیری زبان یونانی ( زبان اكثریت مردم قبرس ) برای فرد متقاضی می باشد. از دیگر مواردی كه باید رعایت شود، می توان به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه كیفری، داشتن ویزای شینگن، عدم ریجكتی از سوی دیگر كشورهای اروپایی ( عضو اتحادیه اروپا ) اشاره نمود. به شرط تكمیل بودن همه موارد، فرآیند دریافت اقامت دائم و حق شهروندی و نیز پاسپورت قبرس برای متقاضی در حدود 6 ماه طول خواهد كشید.

مزایای داشتن پاسپورت قبرس

از آنجا كه قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا به شمار می آید، چنانچه شما موفق به دریافت پاسپورت این كشور شوید از مزایای زیر می توانید بهره مند گردید:

  • امكان سفر بدون ویزا و محدودیتی به تمام كشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا همانند آلمان و فرانسه و ایتالیا و …
  • امكان سفر به بیش از 173 كشور دنیا بدون آنكه نیاز به اخذ ویزا و روادید داشته باشید
  • امكان انجام سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی در دیگر كشورهای اروپایی عضو اتحادیه
  • امكان كار و تحصیل و اقامت در دیگر كشورهای عضو اتحادیه اروپا

كارشناسان حقوقی و مهاجرتی زبده و مجرب ما در شركت آلتین رویا جهت پیشبرد برنامه های شما هموطنان گرامی در راستای دریافت مجوز اقامت دائم یا انجام هر نوع سرمایه گذاری همانند خرید ملك در كشور قبرس به شكلی كاملا” ایمن و مطمئن به گونه ای كه با كمترین هزینه جانبی شما بتوانید در كوتاهترین زمان ممكن به اهداف سرمایه گذاری و اقامتی خود نایل شوید، آماده همكاری با شما عزیزان می باشند. جهت هر گونه مشاوره و گفتگو می توانید با كارشناسان ما در موسسه آلتین رویا تماس حاصل نمایید.

 

 

Rate this page